Aloe - zelená léčivá kráska napomáhá detoxikaci

Zima se konečně vzdává své vlády, sluníčko začíná vykukovat a šimrat nás svými zlatými paprsky. Po této dlouhé zimě je unavená jak naše mysl, tak naše tělo. Proto je vhodné, očistit alespoň tělo od všech špatných vlivů a dodat mu novou svěžest. Jedině tak můžete pohodově vstoupit do jarního období, které nám už konečně klepe na dveře. Obecně se doporučuje vynechat těžká jídla, hodně pít a nejlépe nejíst pár dnů vůbec, aby se tělo vyčistilo a resetovalo. Bohužel (nebo spíš bohudík) s hladovkou zkušenosti nemám, protože si říkám, že taky nemusím mít všechno:) Kromě doporučení všech odborníků (i neodborníků) Vám můžu poskytnout radu na jarní detoxikaci organismu pomocí uznávané rostlinky Aloe.

Aloe a detoxikace

Aloe a její účinky jsou všeobecně známé a bylo o nich napsáno již mnoho a mnoho článků. Co se však o ní obecně příliš neví je, že napomáhá tělu při detoxikaci. Detoxikace je proces, při kterém se z těla odplaví všechny jedovaté látky. Jedovaté látky jsou ty, které mohou v těle narušovat probíhající fyziologické procesy. Centrum, ve kterém se jedovaté látky mohou usazovat je náš trávicí trakt, a proto bychom měli dbát na jeho vyčištění. Zapomeňte na projímadla a podobné přípravky! Zkusíme náš organismus detoxikovat pomocí zelené léčivé krásky Aloe (pokud si pod zelenou léčivou kráskou představil někdo úplně něco jiného, věřte, že článek o marihuaně najdete jinde:)

Hlavním místem, kde by měla detoxikace probíhat jsou především játra. Zde se usazují nerozpustné jedovaté látky a cílem detoxikace je jejich přeměna na formu rozpustnou. V této formě mohou z těla zcela nerušeně odejít. Náš organismus se nežádoucích látek zbavuje a to velmi pravidelně (alespoň u zdravé většiny osob) vylučovacími orgány. Jenomže my jim v tom příliš nenapomáháme, protože náš každodenní styl života, který v sobě zahrnuje stres, nepravidelnou stravu, nedostatečný pitný režim, kouření, užívání antikoncepce nebo jiných léků, může zablokovat vylučování nebezpečných látek a my můžeme náš organismus zatížit natolik, že nám mohou vzniknout docela dost nepříjemné a v neposlední řadě nebezpečné problémy.

Kdy je vhodná detoxikace?

Stav, kdy není tělo schopno vylučovat jedovaté látky se projevuje především problémy trávení (zácpou nebo naopak průjmem), únavou, bolestmi hlavy a kloubů, migrénami nebo se mohou také obtěžovat kožní problémy (jako například akné, opary, ekzémy) Pokud jste mezi zmiňovanými problémy našli některé, které se týkají také Vaší osoby, je na čase zahájit očistnou kůru. Ta by měla podle odborníků trvat až tři měsíce. A jak jsem již výše zmiňovala, pro jarní detoxikaci se výborně hodí právě rostlinka Aloe vera. Ta obsahuje více než 200 přírodních složek, které podporují nejrůznější funkce v organismu.

Od posílení imunity, snižování hmotnosti, zacelování ran, až po samotnou detoxikaci organismu. Pokud jste se tedy rozhodli pro detoxikaci pomocí Aloe, měli byste si sehnat zásobu gelu z této rostlinky. Není to sice nejlevnější záležitost, ale pro správnou funkci a očistu organismu bychom měli investovat pár korun navíc ( i když v době hospodářské krize je každá koruna drahá). Gel zakoupíme v lékárnách, v supermarketech, nebo si jej můžeme odebrat ze samotné rostlinky, která nám roste za oknem. Tuto možnost příliš nedoporučuji, zkoušela jsem pěstovat Aloi (což se mi dokonce i dařilo), ale při touze dostat z ní alespoň pár mililitrů gelu, byl gel všude po kuchyni, jen ne tam, kde by měl být. Asi nejsem odborník, takže jsem to vzdala a skočila jsem pro pár Aloe lahvinek do místní sámošky:)

Dali prášky podle rady, mraveneček NEstůně dál...

Aloe by se měla „užívat“ v dávkách kolem 20 ml a pokud možno (samozřejmě není podmínkou) co 30 minut. Pokud užívání dodržíte, výsledky na sebe rozhodně nenechají dlouho čekat. Nejenom, že budete mít lepší náladu, ale také zmizí všechny problémy se zažíváním. Vaše imunita posílí, pleť se krásně pročistí a zmizí nepříjemné kožní problémy. Vaše tělo by Vám jistě poděkovalo (kdyby to umělo) a vy můžete být na sebe hrdá, že jste konečně udělala něco pro svůj kvalitní a dlouhý život!

Zkoušeli jste někdy své tělo detoxikovat? A jaké jsou Vaše zkušenosti se zázračnou rostlinkou Aloe?

Článek vyšel: 23.03.2010 / Odkaz

Přečtete si také

 • Kulturní tipy na leden 2009

  A protože závěr roku je ve jménu nezřízeného tloustnutí, což takhle si někam vyrazit na výlet a alespoň trochu nakrmit i duši?

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %