Co nás ženy vede k tomu, obětovat vše pro rodinu?

Přibližně v období puberty jsem se rozhodla, že nikdy nedopadnu jako většina žen v českých domácnostech. Že se určitě nikdy nestanu domácím otrokem a poskokem nějakého chlapa. Určitě nebudu vařit, uklízet, prát, žehlit ani nebudu nikomu dělat uklízečku. A jestli to někdy budu dělat tak jenom zcela výjimečně a jenom když mě to bude opravdu bavit. Svými názory jsem se nikdy netajila a veřejně jsem je šířila mezi příbuzenstvem i kamarády. Moje starší sestra se mi vždycky smála a říkala, že je na mě opravdu moc zvědavá. Že si to taky vždycky představovala úplně jinak, ale nakonec rezignovala a toho domácího otroka stejně dělá.

Já jsem se jí vždycky smála. Tvrdila jsem, jak já budu studovat, cestovat po zahraničí a učit se cizí jazyky, abych jednou mohla dělat svoji vysněnou práci - zahraničního delegáta. Určitě nebudu spěchat na děti a ani se nepoženu do manželství. Vdám se nejdříve ve třiceti a dítě si pořídím až někdy potom, na to je přeci času dost.

Ale jak, už se tak většinou stává, jednoho dne jsem potkala jistého muže a vše se rázem změnilo. Najednou, už se mi nechtělo ani studovat, ani cestovat, ani nic jiného. Nakonec jsem měla co dělat s tím, abych vůbec odmaturovala. Dostala jsem se i na vysokou, ale tu jsem po dvou letech vzdala, protože jsem chtěla už být jenom se svým miláčkem a škola mi v tom jaksi bránila.

Chtěla jsem si vydělávat vlastní peníze, bydlet s ním a mít s ním děti. Najednou mi vůbec nevadilo vařit pro něho. Mám radost, že pro něho můžu něco udělat. Naučila jsem se vyvářet všechny možné speciality, jako v nejlepších restauracích, i když stejně vždycky všechno tak rychle zhltá, aniž by poznal co vlastně jí, mě to ale nevadí, já to dělám s láskou. Ani mi nevadí umývat pětkrát denně zapatlané nádobí. Dokonce mi ani nevadí uklízet jeho smradlavé ponožky, které se válí všude po bytě (někdy se divím tomu kolik jich vlastně má), nevadí mi ani jeho noční chrápání, které někdy připomíná řítící se lokomotivu. S láskou mu odpouštím i to, že se někdy zapomene vrátit včas domů, když se protáhne jeho posezení s přáteli. Přehlížím jeho věčné vztekání se u počítačových her a při sledování sportovních utkání. Trpělivě poslouchám veškeré jeho nářky a stížnosti na to jaký je strašný chudáček a jak mu nikdo nerozumí. Lituji ho jak má strašně těžkou práci a ujišťuji ho o tom, že je určitě nejpracovitější člověk na celém světě. To všechno, ale nedělám z povinnosti, ale nejspíš protože to tak má být.

Velice často přemýšlím nad tím co nás ženy vede k tomu, že dokážeme obětovat všechny naše plány a sny a všechno podřídíme jenom rodině. Hodně žen si stěžuje, že jim je tato role souzena a jsou na ni připravovány už od útlého dětství a proto se tomu podřizují. Mě k tomu nikdo nevedl a přeci jsem si zvolila tuto cestu a jsem vlastně spokojená. I když jsem před sebou měla možná slibnou kariéru, tak jsem nakonec stejně nejšťastnější, když večer padnu po celodenním maratonu do křesla, vidím vedle sebe na gauči podřimovat manžela a z vedlejšího pokoje slyším jak moje malá dcerka spokojeně oddychuje ze spaní. Tyto chvíle bych nevyměnila za nic na světě a přece by se to někomu mohlo zdát jako, že je to málo. :o)

Článek vyšel: 03.02.2009 / Odkaz

Vaše komentáře komentáře 1

radkaT

07.02.2009 20:23
jsem na tom stejne, ale nevadi mi to, nemam zadne jine zajmy, kdybych nemela rodinu, tak kdovico bych delala :-)

Související články

  • Splněná dětská přání

    Většina z nás pokládá radostí rozzářené dětské oči upřené na vytoužený dáreček za jeden z jejich nejkrásnějších projevů. Ale možná jste se leckdy také zhrozili nad tím, co je dnes vlastně pod oním "dětským…

  • Pohlaďte své novorozeně!

    Pohlaďte své novorozené miminko, protože porodem přišlo o hodně známých prožitků. Postrádá jemně červeně tónované a teplé hnízdečko, důvěrnou embryonální polohu a něžně tlumenou reakci na své pohyby. Chybí mu stálý…

  • Bezpečné prázdniny

    Příchod prvních červencových dní mnoho školáků očekává s radostnou jiskrou v očích a nedočkavostí. Nemohou dospat, jak se těší na výlet s kamarády nebo dovolenou s rodiči. Konečně nastal ten báječný čas vytoužených…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %