Co takhle dát si...piknik?

Máte špatnou náladu při pohledu z okna (zataženo, déšť) nebo při pohledu do kalendáře (dovolená už proběhla a další volno v nedohlednu)? Nenechte se otrávit a využijte každého pěkného dne nebo alespoň odpoledne k relaxaci a setkání s přáteli. A nemám na mysli obligátní grilování nebo zahradní slavnost. Sledujte předpověď počasí a jakmile se na další dny objeví symbol sluníčka, popadněte telefon a zamluvte si stylový proutěný koš s piknikovým příslušenstvím. Až vyberete vhodnou lokalitu, letní siesta může začít. Je téměř jisté, že nálada se vám rázem o 100 % vylepší.

Na výběr je spousta variant. Nemáte - li možnost odjet za město do přírody, využijte nabídku pražské zahradní restaurace Vozovna Stromovka. Její zaměstnanci vám piknikový koš naplní jídlem a pitím přesně podle vašeho přání a navíc přidají i deku.

Romantiku zažijete na pikniku v zámeckém parku, který náleží k zámku Ctěnice na Praze 9 - Vinoři. Zejména ve dvojici oceníte klidné a kultivované prostředí zámeckého areálu a skvělý gastronomický zážitek díky použití kvalitních českých surovin.

Dalším tipem je prožití pikniku v Divoké Šárce. Vybrat si můžete například koš s názvem Špekoun, Výletník, Sedlák nebo Romantik. Aby se poklidné setkání v přírodě nezvrtlo v adrenalinový zážitek plný kufrování, vybaví vás provozovatelé plánkem Divoké Šárky.

Mimopražské zájemce uspokojí kompletní piknikové menu sestavené Restauracemi Intespar korunované lahví sektu.Volit lze z několika chuťově vyvážených kombinací obsahující sendviče, ovoce, pečivo, koláče, sýry, uzeniny, kuřecí speciality či celé selátko.

Moravských specialit si užijete na pikniku na hausbótu plavícím se po Baťově kanálu a řece Moravě. Jednodenní plavba s kapitánem vede z Veselí nad Moravou přes Strážnici do Petrova a zahrnuje koštování vyhlášeného moravského vína, slivovice, klobásek a domácího uzeného.

Všeobecně platí, že je dobré se při objednání piknikové soupravy informovat na výši vratné zálohy a zda jsou součástí koše také talíře, příbory, sklenice, ubrousky a vývrtka. Představte si, že většina poskytovatelů při vracení akceptuje i neumyté nádobí! Nejenže nic nemusíte vařit, ale ani uklízet. Co musíte? Jen si užívat letní pohodu, to je povinné :-) Odoláte?

Článek vyšel: 27.08.2014 / Odkaz

Přečtete si také

 • Kulturní akce červenec 2010

  Léto je v plném proudu a prozatím nám přeje také krásné a slunečné počasí. Kdy jindy než-li právě teď je ta pravá chvíle na kulturu. Program na tento měsíc je skutečně bohatý. Nevěříte? Tak se podívejte, co se koná v…

Související články

 • Důchodci hromadně odmítají po prvním březnu umírat.

  Důchodci hromadně odmítají po prvním březnu umírat.Poté co si ze vzoru českých lékařů, kteří si spletli Hypokratovu přísahu s Ferengijskými pravidly zisku vzali příklad hasiči, policisté a ostatní obory, které mohou stát vydírat, ozvala se o slovo i majoritní skupina…

 • Geocaching - zábavná aktivita pro všechny

  Geocaching - zábavná aktivita pro všechnyUž jste o něm určitě slyšeli. Je to dobrodružná hra, při které prostřednictvím internetu a navigačního přístroje, hledáte „ cache “ tj. skrýše ukryté buď ve městě nebo v přírodě. Tím pádem je to činnost…

 • Nenosí vám květiny? Seznamte ho s orchidejí!

  Nenosí vám květiny? Seznamte ho s orchidejí!Přestože je orchidej považována za jednu z nejluxusnějších pokojových květin, nevyžaduje překvapivě až tolik odborné péče. Dá se dokonce říci, že je nenáročná a vhodná do našich bytových podmínek. Nejraději má totiž…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %