Což takhle dát si pomelo?

Mnoho z nás je v těchto dnech sužováno nějakou tou virózou, chřipkou či nachlazením. A právě proto je nejvyšší čas nadopovat náš organismus nějakými vitamíny.

Je docela škoda, že jsou Češi poněkud konzervativním národem a jen velmi neradi zkouší nové věci. Většina z nás, když uhodí nemoc nejčastěji sáhneme po citrusových plodech, které konzumovali již naši prarodiče, jsou to především citrony, pomeranče a mandarinky v menším množství také grapefruity, u nichž však mnoha lidem vadí jejich hořká chuť. Proč ale nevyzkoušet konečně něco nového, což takhle dát si pomelo?

I když je tento chutný kříženec grapefruitu a pomeranče na našem trhu k dostání již delší dobu, stále ještě existuje mnoho lidí, kteří ho doposud neochutnali. Jedná se o velký citrusový plod, který nabízejí snad všechny supermarkety v České republice.

Pomelo se prodává vždy balené v síťce či celofánu, tím se zabraňuje předčasnému vysychání dužiny. Jak již bylo zmíněno jedná se o křížence grapefruitu a pomeranče. Má typickou grapefruitovou chuť, ale bez hořké příchuti. Existují různé druhy, některé jsou kulaté, jiné mají tvar hrušky. Typická je silná kúra zelené nebo žluté barvy. Dužina je oranžová někdy až červená. Pomelo můžeme konzumovat syrové (nejprve samozřejmě musíme oloupat kůru a bílou slupku), můžeme ho také přidávat do různých ovocných salátů nebo z něho připravit chutnou marmeládu.

Pomelo obsahuje celou řadu minerálů, jakými jsou zejména draslík, mangan a železo. Z vitamínů je to především vitamín C. Velice příznivý je i fakt, že pomelo neobsahuje žádný tuk a má tedy velmi malou kalorickou hodnotu, což ocení především ti z nás, kteří se rozhodli bojovat proti nadváze nebo si chtějí udržet štíhlou linii. Neobsahuje sodík ani cholesterol.

Pokud ještě nemáte pomelo doma, na nic nečekejte a vydejte se pro něho do obchodu, odměnou bude nejenom jeho lahodná chuť, ale také vědomí, že jsme udělali něco dobrého pro své zdraví.

Foto: Kurt Mascuñana Guirnela

Článek vyšel: 05.11.2012 / Odkaz

Přečtete si také

 • Zapečený lilek s rajčatovou omáčkou

  V tropických parnech si s námi můžete uvařit jednoduchý a lehký oběd, který ve spojení s blízkými příbuznými – brambory a rajčaty – vaše bříško mile uvítá. Arabové považují exotický lilek neboli baklažán…

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %