Důchodci hromadně odmítají po prvním březnu umírat.

Poté co si ze vzoru českých lékařů, kteří si spletli Hypokratovu přísahu s Ferengijskými pravidly zisku vzali příklad hasiči, policisté a ostatní obory, které mohou stát vydírat, ozvala se o slovo i majoritní skupina důchodců, která nesouhlasí se sjednocením sazby DPH.

Podle očekávání se kromě dětských autosedaček zdraží zejména pohřební služby a rakve, což ekonomicky silně zasáhne skupinu pozdních důchodců, tzv. čekatelů. Mnoho z nich má již stranou pečlivě připravené ponožky a oblek do rakve a dále stranou na vkladní knížce uložené prostředky na pohřeb. Bohužel právě u pohřbů, pálení, květin, uren a rakví dojde díky zvýšení sazby k nárůstu ceny.

Padesát let mě stát každý měsíc škubal, když jsem odevzdával státu velkou část své mzdy na důchod a nyní, když mi vrací stát zpět pátým rokem vpodstatě houby se mě bude snažit oškubat na poslední chvíli i po smrti?“ rozčiluje se Lumír Pohl, důchodce (66).

Změna sazby se samozřejmě musí projevit na ceně žehu, o žádném snižování marže pro vyrovnání ceny neuvažujeme“ říká předseda Asociace kremačních kanceláří pan Tomio Flamatura (48). „Před třiceti lety bychom to nějak ještě vyrovnali svépomocí, ale od doby, co zlatá zubní protetika nahradily bezcenné plasty nemáme kolikrát doslova pro co sáhnout. A výkupní cena kilogramu kovových kyčelních náhrad je bohužel silně pod našimi těžebními náklady “ dodal.

Po úspěchu českých lékařů, kteří nejprve vyhrožovali tím, že odejdou, pokud nedostanou přidáno a nyní vyhrožují tím, že odejdou, pokud nebudou přijati zpět se rozhodli i důchodci k podobné formě protestu, nicméně jejich strategie je opačná.

Nebude to o tom, že odejdeme, ale o tom, že naopak neodejdeme“ vyhrožuje předák gerontového svazu Mgr.Jonathan Struldbrug (107). „Stát si sám musí spočítat, že každý měsíc, který oproti plánu nezemřeme, ho vyjde daleko dráž, než to, co z nás dostane zpět na DPH z rakví, květin a rozsypávání v urnovém háji. Tento stát vybudovali důchodci svými důchody a prostě je chceme zpět, i kdyby to mělo trvat třista let.

Vláda by měla brát slova pana Mgr.Struldbruga vážně, neboť má s rezistencí vůči smrti dlouholeté zkušenosti, přežil nejen své sourozence, ale i manželku, děti a vnoučata a již třetím rokem pomýšlí ještě na to, že by se stal otcem, kdyby jak sám říká zpola žertem, bylo s kým.

S panem Struldbrugem jsme vedli intenzivní jednání již ve fázi přípravy novely o sjednocení DPH a považujeme jeho požadavky za nelegitimní“ vyjádřil se ministr financí Ing.Miroslav Kalousek(51). „Jako protiopatření jsme proto zapracovali zvýšení sazeb i za léky, jejichž spotřeba s pozdějším věkem téměř exponenciálně narůstá, což bude ztráty na vyplacených důchodech mírnit až k zisku, takže než ekonomický problém to spíše vnímáme jako válku nervů o to, kdo to déle vydrží“.

Předseda Asociace kremačních kanceláří pan Tomio Flamatura vydal oběžník s doporučením, aby krematoria v případě, že se protest rozšíří nad únosnou mez, která již začne ohrožovat ekonomickou prosperitu ústavů, začala provádět kremaci důchodců i za živa, neboť prý slovy klasika „ekonomická svoboda jedněch končí tam, kde začíná ekonomická svoboda druhých“ a že nikomu nebere právo žít, nicméně ať se nevyhýbají žehu, neboť i on musí platit hypotéku.

Pokud vláda neustoupí, přestanou důchodci na protest umírat již od prvního března. Očekávají se mohutné protesty zejména z řad potenciálních dědiců, kteří věc vnímají jako přímý útok na svůj soukromý majetek, jehož nedotknutelnost jim zaručuje listina základních práv a svobod. Sjednocení sazeb DPH se tedy kromě ceny promítne i do značného množství soukromých vztahů.

Článek vyšel: 20.02.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Znovuobjevené sněžnice

  Ještě před několika málo lety se o nich u nás skoro nevědělo, dnes na ně bez problémů narazíte v mnoha obchodech se sportovními potřebami. Sněžnice, staré tisíce let, zažívají v současné době své znovuzrození. Z…

Související články

 • Geocaching - zábavná aktivita pro všechny

  Geocaching - zábavná aktivita pro všechnyUž jste o něm určitě slyšeli. Je to dobrodružná hra, při které prostřednictvím internetu a navigačního přístroje, hledáte „ cache “ tj. skrýše ukryté buď ve městě nebo v přírodě. Tím pádem je to činnost…

 • Co takhle dát si...piknik?

  Co takhle dát si...piknik?Máte špatnou náladu při pohledu z okna (zataženo, déšť) nebo při pohledu do kalendáře (dovolená už proběhla a další volno v nedohlednu)? Nenechte se otrávit a využijte každého pěkného dne nebo alespoň odpoledne k…

 • Nenosí vám květiny? Seznamte ho s orchidejí!

  Nenosí vám květiny? Seznamte ho s orchidejí!Přestože je orchidej považována za jednu z nejluxusnějších pokojových květin, nevyžaduje překvapivě až tolik odborné péče. Dá se dokonce říci, že je nenáročná a vhodná do našich bytových podmínek. Nejraději má totiž…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %