Dva dny zábavy s plzeňskými skauty

Plzeňští skauti zvou v pátek 5. a sobotu 6. září 2008 všechny kluky a holky, co se nebojí, na akci Skauti dětem. Dva dny zábavy a soutěží na mnoha místech v Plzni jsou určeny všem školákům i předškolákům. Na děti čekají lanové překážky, lodičky, skákací síť, gumolano, rukodělky, malování na obličej, lukostřelba, bludiště, sádrové masky, lasování, večerní procházka se strašidly a mnohé další.

V rámci akce se děti mohou ve Smetanových sadech utkat v Rytířských turnajích. Svět kreslených seriálů a večerní Strašidelný les je přivítá zas na Slovanech - Homolce. Večerní procházku se strašidly si děti mohou užít i u Seneckého rybníka v Bolevci, kde na ně čeká také Odpoledne jako Hroch se svým bláznivým městečkem Holubinky. V Borském parku a Českém údolí se děti mohou stát NEJ zvířetem planety a na hřišti před 26. ZŠ je pro ně přichystán tajuplný Ostrov pokladů. Na Doubravce skauti zvou na Kratochvilné hrátky na Habrmannově náměstí, Pohádkový les na Chlumu nebo Pohádkovou procházku s doubraveckými strašidly v Lobezském parku. Dobrodružnou výpravu na pomoc lesním skřítkům chystají u svých kluboven na Jiráskově náměstí skauti ze Slovan. BOŘEK aneb bláznivé odpolední řádění tentokráte lehce ekologické proběhne na hřišti u zastávky tramvaje Terezie Brzkové ve Skvrňanech.

Akci pořádá Okresní rada Junáka Plzeň-město spolu s plzeňskými skautskými středisky. „Po jarním skautském jamboree Klíč a Bambiriádě se jedná o další akci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat skauty jako moderní organizaci, která nabízí dětem ve věku 5-18 let pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr,“ představuje akci Kateřina Podaná, místopředsedkyně Okresní rady Junáka Plzeň-město.

„Akci Skauti dětem mohu všem dětem a nejen jim vřele doporučit nejen jako náměstkyně pro neziskové organizace, ale i proto, že jsem sama byla jako dítě skautkou a kdo je jednou skautem, je skautem celý život. Navíc jako matka tří dětí vítám a doporučuji dobré volnočasové aktivity mezi které skaut určitě patří," říká Mgr. Olga Kalčíková, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro cestovní ruch, marketing a neziskové organizace.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo nebo organizují sbírku Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Informace o skautingu v Plzni najdete na www.skauting.cz/plzen. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.

Podrobné informace o programu najdete na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen.

Článek vyšel: 04.09.2008 / Odkaz

Přečtete si také

 • Pomazánka z uzeného tofu

  Tuto lehkou dietní pomazánku uvítají všichni příznivci zdravého stravování. Lze z ní připravit skvělou svačinku stejně jako dietní jednohubky na oslavu příchodu Nového roku.

Související články

 • Splněná dětská přání

  Většina z nás pokládá radostí rozzářené dětské oči upřené na vytoužený dáreček za jeden z jejich nejkrásnějších projevů. Ale možná jste se leckdy také zhrozili nad tím, co je dnes vlastně pod oním "dětským…

 • Pohlaďte své novorozeně!

  Pohlaďte své novorozené miminko, protože porodem přišlo o hodně známých prožitků. Postrádá jemně červeně tónované a teplé hnízdečko, důvěrnou embryonální polohu a něžně tlumenou reakci na své pohyby. Chybí mu stálý…

 • Bezpečné prázdniny

  Příchod prvních červencových dní mnoho školáků očekává s radostnou jiskrou v očích a nedočkavostí. Nemohou dospat, jak se těší na výlet s kamarády nebo dovolenou s rodiči. Konečně nastal ten báječný čas vytoužených…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %