Dvacet průměrných prasat se sní o víkendu na hodických hodech

V Hodicích se o víkendu nebude muset vařit. V sobotu 2. října vyrostou na hodické návsi obrovské stany, pod kterými se uskuteční už pátý ročník tradičních Vepřových hodů. V loňském roce se na hodech snědlo bezmála dvě a půl tuny zabíjačkových pochoutek, což v přepočtu představovalo kilo vepřových pochoutek na každého návštěvníka. Velký zájem totiž bývá každoročně i o venkovní prodej.„Už od brzkých ranních hodin chodí lidé s kastrůlky a kupují si zabijačkový oběd na celý víkend. Venkovní prodej má tu výhodu, že si lidé mohou nakoupit, aniž by platili vstupné. Program hodů je celodenní a náročný, takže v Hodicích vlastně ani není čas vařit,“ vysvětluje specifikum hodických hodů jeden z hlavních organizátorů Zdeněk Hink z Moto Klubu Hodice.

 

Jitrnice, jelita, ovar a škvarky jak na pravé zabijačce


Zabíjačková výroba je na hodických hodech z velké části vlastní a každoročně na ní pracuje několik místních řezníků. Dvě a půl tuny zabijačkových pochoutek představuje přibližně dvacet průměrně velkých prasat a návštěvník si tak ze širokého sortimentu pochoutek může vybírat.

„Rok od roku chodí více návštěvníků a ti jsou samozřejmě náročnější, proto jídelníček neustále vylepšujeme. První ročník před pěti lety navštívilo asi pět set lidí a před rokem jich přišlo už pětkrát tolik. Doufám, že v nastaveném trendu budeme pokračovat i letos,“ přeje si další z organizátorů Petr Pátek. Celá akce probíhá pod vytápěným stanem, takže organizátorům odpadá starost s počasím.

Akce začíná v 9.30 s country kapelou JCS Salavice, pokračuje od dvou dechovou kapelou Vysočinka z Humpolce a o večerní zábavu se postarají rockové kapely Premiér a Ros3s. Na své si tak přijdou všechny věkové skupiny, které se v průběhu celého dne ve stanu pro tisíc lidí postupně vystřídají.

 

Jídelníček Vepřových hodů v Hodicích


Jitrnice, Jelita, vepřová kolena, tlačenka, ovar – prasečí hlavy, škvarky, zabijačkový guláš, pečená selátka, zabíjačková polévka, vepřový steak, klobásy atd.

 

Článek vyšel: 30.09.2010 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

  • Občan pes

    Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

  • Ženy, které běhaly s vlky

    Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

  • Mark Inglis, beznohý horolezec

    Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %