Iberica 2009 ve znamení flamenka a žánrových přesahů

Šestý ročník mezinárodního festivalu iberské kultury Iberica 2009 začíná ve středu 19. srpna v Boskovicích a do soboty 22. srpna nabídne návštěvníkům v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě celou řadu atraktivních koncertů a vášnivých tanečních kreací. Ústředním tématem letošního ročníku je opět temperamentní flamenco a jeho žánrové přesahy. Součástí festivalu Iberica 2009 budou stejně jako v minulých letech taneční a hudební workshopy a bohatý doprovodný program.

Na festivalu Iberica 2009 se představí mladý granadský pianista Sergio Pamies (1983) se svojí kapelou, který patří k nadějné generaci španělských jazzmanů, jejichž přínosem světové hudbě je unikátní spojení jazzu a flamenka. Na koncertech v Boskovicích, Brně, Praze a Bratislavě ho doprovodí tanečnice Ana Calí. „Zázračné dítě flamenka“ se může pochlubit nejen cenou z prestižní soutěže Premio Nacional de Danza, ale také účastí na celé řadě stěžejních flamenkových festivalů.

Pro tanečnici Carmen Alvaréz je vedle vášně pro flamenko charakteristická také touha po hledání nových uměleckých spojení a cest. Na pódiu boskovického zámku se Alvaréz potká s Miguelem Angelem Corralem. Hudebník známý jako „Corralito“ pochází z Granady, vystudoval klasickou kytaru na nejlepších konzervatořích v Madridu a Granadě a flamenkovou kytaru na konzervatoři v Cordobě. Jeho hudba se v duchu letošního dramaturgického záměru festivalu vyznačuje pestrostí, spojuje v sobě flamenko s latinskou hudbou a jazzem.

Hlavní hvězdy festivalu doplní domácí flamenková elita v čele s Lucií Čellárovou, Stankem a Matúšem Kohútkovými. Návštěvníci festivalu si také budou moci poslechnout recitál ze série Iberica Clasica, který proběhne 21. srpna v brněnském Konventu milosrdných bratří.

Iberica 2009 letos nabídne pět druhů hudebních a tanečních dílen – výuku flamenkového tance, kytary, salsy, perkusí a nově také hry na kastaněty. Workshopy, které povedou lektoři ze Slovenska, Španělska a Kolumbie, se budou odehrávat ve dnech 19. až 22. srpna na boskovickém zámku a v přilehlých prostorách.

Festivalové koncerty proběhnou v zámeckém skleníku Boskovicích (19.8.), v Divadle ABC v Praze (19.8.), v brněnském Boby centru (20.8.), v ostravském kulturním domě AKORD (21.8.), bratislavském Parku kultury a oddechu (21.8.), Konventu milosrdných bratří v Brně (21.8.) a na nádvoří boskovického zámku (22.8.), kde se uskuteční závěrečný galakoncert.  

Součástí festivalu bude také oblíbená degustace španělských vín a kulinářských specialit a promítání španělských filmů.  

Pro více informací o festivalu Iberica 2009 navštivte internetové stránky www.iberica.cz nebo kontaktujte organizační tým.

Článek vyšel: 01.08.2009 / Odkaz

Přečtete si také

 • Bazalka pravá

  Bazalka zažila od dob našich prababiček doslova znovuzrození a nyní patří mezi nejoblíbenější bylinky. Leckterá hospodyňka si ji pěstuje doma v květináči a vybírat může z pestré palety druhů: Balkónová bazalka kromě…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %