Jahodové knedlíky z kynutého těsta

Jahodová sezóna je tu a byl by hřích si nepřipravit lahodné jahodové knedlíky. Vyzkoušejte ty z kynutého těsta a věřte, že to není nic složitého.

Co budeme potřebovat:

 • 500g polohrubé mouky

 • o trochu více než ¼ litru vlažného mléka

 • ½ kostky droždí nebo 2 lžičky instantního droždí

 • 40g cukru

 • 1 vejce (nemusí být)

 • lžička soli

 • jahody na naplnění knedlíků

Pracovní postup:

Mouku prosejeme do mísy, osolíme, přilijeme droždí, které jsme nechali na teplém místě vykynout, nakonec přidáme vejce (těsto jde připravit i bez vajíčka a i tak se s ním dá skvěle pracovat). Z uvedených ingrediencí vypracujeme těsto, které se nesmí lepit na stěny nádoby. Pokud je těsto řídké přisypeme mouku, pokud je moc husté přidáme trochu mléka. Připravené těsto necháme na teplém místě vykynout.

Pokud vlastníte domácí pekárnu, můžete si těsto připravit i v ní. Na dno nádoby dáme mléko, do něho rozdrobíme droždí, přidáme cukr a vajíčko, poté přisypeme mouku, do té uděláme důlek a do něho dáme sůl. Na pekárně nastavíme program pro přípravu těsta, během míchání podle potřeby můžeme přisypat mouku nebo přilít mléko. Těsto necháme v pekárně řádně vykynout.

Z vykynutého těsta vykrájíme zhruba stejně velké kousky, ty rozválíme na placičky a naplníme opláchnutými a dobře okapanými jahodami.

Knedlíky vaříme v osolené vroucí vodě. Do vody dáme vždy jen takové množství, aby knedlíky volně plavaly. Počítejte s tím, že během vaření ještě nabudou. Knedlíky vaříme cca 5 minut v přikryté nádobě, poté je obrátíme a vaříme nepřikryté opět cca 5 minut. Doba varu je závislá na velikosti knedlíků! Uvařené knedlíky vyjmeme z vody a natrhneme dvěma vidličkami, aby z nich vyšla pára a nesrazily se.

Hotové knedlíky můžeme posypat strouhaným tvarohem, skořicovým cukrem, kakaem o polít rozpuštěným máslem.

Článek vyšel: 03.06.2012 / Odkaz

Přečtete si také

 • Nordic walking

  Pokud se jako vášniví turisté rádi touláte přírodou, možná byste se měli poohlédnout po speciálních hůlkách. Názory, že hůlky do rukou zkušených trekařů nepatří, jsou sice zakořeněné hodně hluboko, ale naprosto…

Související články

 • Léčivá síla brusinek

  Kdo by je neznal, jsou to červené bobulovité plody, které rostou na nízkém keříku. Setkat se s nimi můžeme i v našich lesích, ale rostou také jinde v Evropě, Asii a Americe. Nejčastěji se s nimi setkáme na talíři v…

 • Kokosové cukroví z formiček

  Cukroví z formiček, které se dá snadno vyklopit. 

 • Mrkev nejen pro zdravé oči

  V české kotlině dobře známá oranžová kráska, kterou si nejedna z nás pěstuje na zahrádce, strčí do kapsy mnohé exotické kolegyně. Obsahuje ideálně namixovanou směs vitamínů (A, B, C, E) a zdraví prospěšných minerálů a…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %