Jak přežít a přitom příjemně prožít vánoční svátky

Každoročně na sklonku roku přichází nejočekávanější svátky – Vánoce a s nimi Štědrý den. Vánoce jsou kouzelné díky jejich atmosféře, všudypřítomným vůním a jsou to také dny, které tráví celá rodina pohromadě. Pokusme se o to, aby tyto svátky byly příjemné a klidné. Nedělejme si hlavu s úklidem a s tím jestli bude všechno perfektní, raději se uvolněme a užívejme si příjemné chvíle s rodinou a přáteli. 

Pro každého z nás znamenají vánoční svátky něco jiného, pro někoho představují významnou náboženskou událost. Někdo si je oblíbil zejména kvůli dárkům, honosné večeři a množství laskomin. Někdo miluje Vánoce právě kvůli jejich jedinečné atmosféře, dávným zvykům a času strávenému s rodinou. 

Velká většina z nás, ale nepovažuje Vánoce za svátky klidu a míru, ale naopak za těžce zvládnutelný maraton, všudypřítomný stres a kolotoč povinností. Jak docílit toho, aby se nám Vánoce podařilo ne jenom přežít, ale také příjemně prožít? Tady je malý návod: 

Určitě nebudeme litovat, pokud alespoň v těchto dnech zapomeneme na každodenní kolotoč povinností a ponoříme se do příprav nejrůznějších vánočních zvyků a obyčejů. 

Strašák jménem předvánoční úklid

Není zapotřebí stresovat se přehnaným leštěním a cíděním, místo toho se věnujme svým blízkým a vytvořme dokonalou vánoční atmosféru. Naše rodina zajisté ocení usměvavou a příjemně naladěnou maminku víc než dokonale vysmýčený byt. Určitě je zapotřebí uklidit, ale stačí pouze decentní úklid, není nutné úplně se vyčerpat. Zažeňme myšlenky na zkoumavé pohledy tchyně, je to přeci náš byt. Po přiměřeném úklidu je příjemné věnovat se vánoční výzdobě. 

Vánoční výzdoba

Blíží se advent a to je ta správná chvíle pro výzdobu bytu. Ta by se určitě neměla podcenit. Do této aktivity je dobré zapojit i naše ratolesti. Při zdobení bytu se dá zažít mnoho legrace a děti to dozajista ocení. Pokud necháme průchod jejich vlastní fantazii, možná nás příjemně překvapí. To že nebude všechno přesně podle našich představ, není důležité, hlavní je že se příjemně pobavíme a budeme něco dělat dohromady. 

Pečení cukroví

Pečení vánočního cukroví, je také jedním z tradičních zvyků. V dnešní době není problém si cukroví koupit v obchodě, ale určitě by to byla škoda. Pokud se nám podaří najít alespoň kousíček času, určitě si ho připravme doma. Je to právě i vůně použitého koření, která dodává vánočním svátkům tu pravou atmosféru. Této příjemné vůně s koupeným cukrovím nikdy nedocílíme. Není třeba napéct dvacet druhů cukroví, stačí jich pouze několik zaručených a oblíbených. I do pečení je dobré zapojit dětičky. Jejich malé ručky budou neskonale šťastné, že se mohou zapojit. I když u toho bude trochu nepořádek a některé jejich dílko nebude zrovna reprezentativní, určitě to stojí za jejich rozzářené oči. 

Nákup dárků

Naprostá většina nás moderních žen odkládá nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Nakonec pořídíme první věc, která nám přijde pod ruku, ať už se to hodí nebo ne. A i to nás může stresovat. Je dobré si nejprve uvědomit a naplánovat co komu koupíme, stejně tak si spočítat kolik si můžeme dovolit utratit. Je lepší si projít několik různých obchodů a porovnat ceny. Není nutné se finančně zruinovat i malé vhodně zvolené dárky dokáží potěšit. V dnešní době už nemusíme běhat po obchodech jako zběsilé, velkou úsporou času může být nákup z pohodlí vlastního bytu za pomoci internetu. 

Příležitostí jak prožít příjemné chvíle je celá řada, můžeme se projít po vánočních trzích, zajít na výstavu betlémů, navštívit příbuzné a přátelé. Nezáleží na tom co budeme dělat, důležité je jestli se při tom budeme bavit my i naši blízcí.

Článek vyšel: 01.12.2016 / Odkaz

Přečtete si také

 • Orientální břišní tance

  Chcete se věnovat nějaké aktivitě a nemůžete se rozhodnout pro něco konkrétního? Zkuste navštívit kurz orientálních tanců. I když zjistíte, že to není pro vás, zaručeně zažijete nezapomenutelnou atmosféru a nebudete…

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %