Jak zdravě a trvale zhubnout (nejlépe) do léta

Teplé letní dny jsou za dveřmi a na nás dopadají chmury při každém pohledu do zrcadla. Během zimy jsme si opět nastřádaly několik špíčků navíc a teď, když se pomalu odstraňují vrstvy oblečení, začínáme přemýšlet o tom, jak se jich co možná nejrychleji zbavit.

Je vskutku nespravedlivé, že nějaká ta kilečka navíc se na naší postavě projeví velmi rychle, avšak když je potřebujeme dostat dolů, jde to o poznání hůř. Většina žen by byla nejraději, kdyby šlo hubnutí rychle a bez odříkání. A právě to bývá nejčastější příčina nezdaru. Musíme si jednoduše uvědomit, že kila, která jsme si pěstovaly několik let, nezmizí během několika málo dnů.

Zatím ještě nebyla objevena žádná zázračná pilulka, po které by šla kila dolů sama od sebe (i když se nás reklamy snaží přesvědčit o opaku). Kdyby to bylo tak jednoduché, pak by po ulicích určitě nechodilo tolik obézních lidí. Pokud tedy chceme opravdu změnit svou postavu, musíme nejprve změnit své návyky. Přehodnotit svůj jídelníček, začít se hýbat a také na sebe začít trochu více myslet.

Jestli chceme se svým tělem do léta něco udělat, právě teď máme ten nejvyšší čas začít. Před hubnutím si musíme uvědomit několik zásadních věcí. Je hloupostí týrat se nesmyslnými dietami, po kterých docílíme maximálně jojo efektu. Vůbec není zapotřebí držet dietu, ale nutné je změnit celkový životní styl. Důležité je naučit se jíst pravidelně vyváženou stravu a hlavně nehladovět. Další neméně důležitou věcí, je zvolit si formu pohybu, která nám bude vyhovovat. I obyčejné procházky dokáží s naší postavou velké divy. Zapomenout nesmíme ani na kvalitní odpočinek a důležité je umět si během dne vyšetřit chvilku, kterou věnujeme pouze sobě.

Nejdůležitější faktory ovlivňující zdárné hubnutí:

Úprava jídelníčku

Pokud to s hubnutím myslíme opravdu vážně, měly bychom zapomenout na některé zapovězené potraviny. Určitě bychom se měly vyhýbat smaženým jídlům, tučným uzeninám, ztuženému rostlinnému tuku, sladkostem a také slazeným nápojům. Vhodné nejsou ani light výrobky a potraviny obsahující nezdravá aditiva. Omezit, avšak ne zcela vynechat bychom měly také živočišné tuky. Nemá cenu hladovět, protože naše tělo se nenechá oblafnout a o nasycení se přihlásí prostřednictvím nepříjemných pocitů jakými jsou např. pocit hladu, nepohoda, únava a ztráta motivace. Nakonec se přejíme a docílíme přesně pravého opaku, než-li jsme původně zamýšlely, tedy toho, že se nám utvoří další tukové faldy.

Pravidelný příjem potravy

Během dne bychom si měly rozdělit jídlo do několika dávek, kdy by interval mezi nimi neměl přesáhnout 3 hodiny. Začínáme snídaní, poté následuje dopolední svačinka, oběd, odpolední svačina a nakonec večeře.

Pohyb

Bez pravidelného a dostatečného pohybu bude naše úsilí zbytečné. Je proto nutné se s tímto faktem smířit a najít si tu nejvhodnější formu pohybu, která nám bude vyhovovat. V dnešní době, kdy jsou možnosti skutečně neomezené, si tu svou pohybovou aktivitu najde skutečně každý (tedy každý, kdo bude opravdu chtít). Ani zdravotní problémy nejsou důvodem, proč si pohyb odříkat, vhodné jsou např. procházky s holemi, cvičení ve vodě, cvičení na bosu atp.

Odpočinek

Pro zdárné hubnutí je naprosto nepostradatelný dostatečný odpočinek. Pokud budeme unavené a nevyspalé, naše tělo bude neustále ve stresu. A stres patří mezi největší nepřátele hubnutí. Při stresu si tělo ukládá ještě více tukových zásob a to zejména v oblasti břicha. Pokud tedy chceme být štíhlé, měly bychom se naučit relaxovat a správně odpočívat. Příjemná relaxační koupel, masáž nebo posezení s oblíbenou knihou nám zaručí dokonalou relaxaci a regeneraci celého organismu.

I když bychom si přály, aby šla váha, co nejrychleji dolů, je dobré si uvědomit, že při správném a trvalém hubnutí, ztrácíme kilogramy pomaleji, než v případě drastických diet. Konečný výsledek je však trvalejší a nemusíme se obávat jojo efektu. Pokud vše probíhá tak jak má, měly bychom se v průběhu hubnutí cítit dobře, neměly bychom trpět vlčím hladem, neměly bychom trpět náhlými nezvladatelnými chutěmi, měly bychom dobře spát, neměly bychom být unavené. Zdravý úbytek na váze by měl být v rozmezí 1,5 až 2,5kg měsíčně.

Léto se nezadržitelně blíží a proto už není na co vyčkávat!

Článek vyšel: 15.05.2012 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

  • Podběl lékařský

    Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

  • Kopřiva dvoudomá

    Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

  • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

    Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %