John Malkovich představí svoji módní kolekci

kategorie: Cizrna beraní

Americký filmový a divadelní herec, režisér a producent John Malkovich, držitel Křišťálového globu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii ze 44. ročníku MFF Karlovy Vary se vrací. 

John Malkovich bude hostem letošního ročníku karlovarského festivalu, aby zde prezentoval další ze svých tvůrčích aktivit, tentokráte z oblasti mimo kinematografii. Jeho uměleckou všestrannost představí již pátá kolekce netradičního pánského oblečení značky Technobohemian, kterou John Malkovich sám navrhl a kterou na módní přehlídce v rámci karlovarského festivalu předvedou přední čeští herci. „Technobohemian je pojem, na který jsem narazil v jednom dosud nepublikovaném italském románu, se svolením autora ho použil a doufám, že to je dobré využití,“ osvětluje John Malkovich odkud pochází název jeho kolekce. Přiznává, že láska k módě a designu jej provází již dlouho a tyto obory jsou pro něj další formou sebevyjádření. Ve své módní kolekci se snaží dělat věci především osobitě. Inspiraci nachází jak ve filmech, tak třeba v lidech na ulicích. Herectví a návrhářství mají podle něj mnoho společného – herec tím, že hraje různé postavy pokaždé vlastně tak trochu přetváří sám sebe. Rád tuto proměnu přenáší i do oblečení, které navrhuje se svým týmem.

Při tvorbě kolekce Technobohemian se John Malkovich inspiroval bohémským stylem nového tisíciletí. Nikoliv však v jeho tradiční podobě, ale nově aktualizovaným tak, aby působila kosmopolitně současně a zároveň byla plně začleněna do technologického světa, v němž nyní žijeme. Kolekci Technobohemian dnes prodávají butiky v Holandsku, Itálii, Německu, USA i Číně. John Malkovich v současné době pracuje na návrzích kolekce oblečení pro ženy. 

John Malkovich patří k nejvýraznějším současným hereckým osobnostem. Ve filmu se prosadil hned svou první úlohou slepého pana Willa v dramatu Místa v srdci (Places in the Heart; r. R. Benton), která mu vynesla nominaci na Oscara 1984. Mezinárodní popularitu si vydobyl sugestivní kreací intrikánského vikomta Valmonta v adaptaci románu Choderlose de Laclos Nebezpečné známosti (Dangerous Liaisons; r. S. Frears). Jeho filmografii ozdobila postupně spolupráce s dalšími významnými režiséry - s Bernardem Bertoluccim pracoval na dramatu Pod ochranou nebe (Sheltering Sky), s Woody Allenem natočil tajemnou komedii Stíny a mlha (Shadows and Fog), s bratry Coenovými černou komedii Po přečtení spalte (Burn after Reading), s hereckým partnerem a režisérem Gary Sinisem adaptaci románu O myších a lidech (Of Mice and Men). Objevil se ale také jako protihráč Clinta Eastwooda v kriminálním snímku S nasazením života (In The Line of Fire; r. W. Petersen), za který získal svou druhou nominaci na Oscara. Asi nejoriginálněji využili osobnost Johna Malkoviche scenárista Charlie Kaufman a režisér Spike Jonze v komedii V kůži Johna Malkoviche (Being John Malkovich), kde Malkovich hraje sám sebe.

FOTO: Petr Novák, Wikipedia

Článek vyšel: 26.06.2011 / Odkaz

Přečtete si také

  • Vepřové závitky s játry

    Náš dnešní recept sice nepatří zrovna mezi dietní trháky, zato však zaručeně potěší všechny milovníky pěkně propečené kýty. A to nejen svou neodolatelnou vůní, která vám prosytí celou kuchyň, ale hlavně neotřelou…

Související články

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %