Jste pozváni na svatbu?

Ve schránce Vás čeká krásné bílé svatební oznámení a vy se slzičkami v očích obvoláváte kamarádky a sdělujete jim tu radostnou novinu – ono takové události by se měly hlásit za tepla a včas:) Dále zajdete koupit do nejbližšího papírnictví okouzlující svatební blahopřání a dojemně se podepisujete na konec. V hloubi duše (pokud již vdaná nejste) trošičku závidíte, ty krásné šaty, půvabné prstýnky a lásku na celý život. Pokud však nějaký ten rok od Vaší svatby uplynul, klepete si na čelo, proč se chudák ženská žene pro papír, který ji vlastně v životě k ničemu nebude:) Samozřejmě – berte tato slova s nadsázkou a humorem! Každé manželství je úplně jiné a obecně platí pravidlo – jaký si to uděláš, takový to máš. Tento článek však nepojednává o samotném manželském propojení muže a ženy.

Když obvoláte kámošky a odešlete blahopřání, začne Vám vrtat hlavou, v čem se na svatbu dostavíte a jaký by mohl být vhodný dárek pro nevěstu a ženicha. A nastává další problém, který nelze jen tak vyřešit mávnutím ruky. Vybrat něco pro novomanžele opravdu není příliš lehké. A pokud se chcete zavděčit, je to o to těžší. A tak sedíte doma, brouzdáte po obchodech, zasednete k internetu a hledáte něco originálního, krásného a taky praktického. Nebojte, výběr dárku není zas takovým strašákem, jak se na první pohled může zdát. Vše záleží na domluvě. Nejlepší je zkontaktovat se s budoucími  novomanželi a konkrétně se domluvit na tom, co už mají slíbené (od rodiny), co by potřebovali a po čem touží.

Některé páry Vám řeknou na rovinu, že šetří na určitou věc a potěší je jak jinak než finance. Pokud se však chcete odhodlat nakoupit svatební dar „na vlastní pěst“, dá se předpokládat, že po rozbalení všech darů se sejde pět žehliček, čtyři mixéry, šest dárkových souprav porcelánu, nějaké ty příbory a sady hrnců... Ve výčtu klasických dárků, bych mohla pokračovat ještě dlouho. Problémem je, že jsou už jaksi „profláknuté“ a novomanžele příliš nepotěší věci, které dostanou pětkrát akorát v jiných barvičkách. Pokud byste však chtěli obdarovat zamilovaný páreček něčím skutečně neobvyklým, následující tipy by Vám ve výběru mohly pomoci...

Víte o tom, že budoucí manžel Vaší kamarádky zbožňuje adrenalin a adrenalinové sporty? Miluje akční život, který si může užívat do sytosti? Ovšem na „blbosti“ prostě stále finanční prostředky nejsou. V nitru duše však doufá, že mu třeba Ježíšek nějaký adrenalinový zážitek „naježí“. A proč tedy čekat na Ježíška? Důvod ke koupě tohoto dárku máte – svatba je záležitostí, která by neměla být zapomenuta a pokud k ní přidáte i některý z adrenalinových zážitků, zapomnění je téměř nemožné.

A jaké zážitky je možno v dnešních zážitkových agenturách objednat? Bavíme se o páru, takže budeme vybírat ze zážitků pro dva. Jedním z fajn kolotočů je poměrně známý Zorbing – nedejte se zmást informacemi o nebezpečnosti, které se na nás poslední dobou valí z médií. Zorbing je vlastně taková velká průhledná koule, do které se připoutá nevěsta i její adrenalinový miláček a společně je instruktor pustí ze svahu dolů. Na konci je čeká záchranná síť, díky které se novomanželský pár zastaví a po úžasném zážitku může z koule konečně vystoupit na pevnou zem! Z vlastních zkušeností mohu opravdu doporučit, je to zážitek, na který nelze zapomenout a koulet se budete ještě dlouho poté:) Ovšem jedno malé upozornění – Zorbing není vhodným dárkem pro osoby trpící klaustrofobií!!

A existuje také vychytávka ve formě Aquazorbingu – princip je naprosto stejný, akorát místo pouštění ze svahu zažíváte chůzi po vodě! Dalším skvělým adrenalinovým „vodvazem“ by mohl být bungee jumping pro dva, nebo skok padákem! Tyto adrenalinové akce snad nemusím popisovat, jistě o nich slyšel každý! Pokud to stále není nic pro Vaše novomanžele, zkuste třeba dárek vhodný pro zimu – jízdu se psím spřežením nebo jízdu Ferrari či Porsche po pravé závodní dráze! (ovšem tyto dárky jsou poněkud nákladnější a vyjdou Vás na pěkných pár tisíc...)

Pokud jsou novomanželé spíše romantické povahy, je dobré vybírat mezi zážitky pro dva z oblastí romantiky. Luxusní večeře ve dvou, pronájem jachty na léto, koupele (pivní, čokoládové, medové...), masáže (baňkování, relaxační, orientální, lávové kameny), wellness pobyt nebo romantický výlet balónem. Pro romantické dušičky není příliš těžké vybírat nějaký pěkný romantický zážitek. Zážitkové agentury nabízí velké množství různých zážitků, ve kterých si vybere téměř každý.

A pokud již máte vybráno i vy, jde také o to aby byl dáreček krásný na pohled. Dárek by měl být zabalen tak, aby bylo škoda jej rozbalit:) K tomu Vám napomůže balení v obchodních domech, nebo vlastní šikovné ručičky. Pokud máte bujnou fantazii, nebude pro Vás balení dárku velkým problémem, pokud dáreček chcete mít originální, ale nic originálního Vás nenapadá, zkuste najít pár inspirací v divoké džungli internetu! Tak a teď máme dárek vybraný a dokonce i zabalený. Následně zbývá pouhé předání.

Pokud jste se trefili do vkusu, věřím, že jste udělali novomanželům pořádnou radost a budou na Vás a Váš velkolepý dar vzpomínat ještě dlouho poté, co rozbijí svatební servis a hrnce i s příbory poletí oknem ven při ostřejší výměně názorů:)

Článek vyšel: 28.02.2014 / Odkaz

Přečtete si také

 • Řekni mi pohádku

  Není nic nového na tom, že děti milují pohádky. Zejména v předškolním věku jsou jimi mnohdy doslova pohlceny a ani nevnímají, co se děje okolo. Proč jsou pohádky pro malé děti tak fascinující?

Související články

 • Safari Adventures

  Chcete-li udělat radost svým ratolestem, pořiďte jim počítačovou hru Safari Adventures. Postavičky i zvířátka v ní mluví česky, takže je vhodná i pro nejmenší předškoláky. Ani technicky není náročná a poběží také na…

 • Víkend v Krušných horách

  Hledáte originální dárek, kterým byste překvapili novomanžele nebo naopak zasloužilé "staromanžele"? Jeden tip bychom pro vás měli. Stejně jako pro všechny ostatní, co svůj volný čas tráví rádi v přírodě a…

 • Porcelán s neotřelým designem

  Asi byste jen těžko hledali nudnější tip na dárek než hrneček. Tedy... snad kromě bonboniéry a předtištěného přáníčka. Ale ještě než ho označíte nálepkou "absolutní fiasko", zkuste si prohlédnout sérii…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %