Kulturní tipy na březen

Koncem března nás čekají Velikonoce, a tak vám přinášíme pár tipů, kde můžete tyto největší svátky jara oslavit. Na výběr máte z nejrůznějších trhů, jarmarků a dalších veselic, ať už přímo ve městech, v klidu přírody nebo stylově na hradních nádvořích. Zkrátka ovšem nepřijdete ani po zbytek měsíce, ze všech akcí bych ráda vypíchla především přehlídku dokumentárních filmů Jeden svět, Cestovatelský festival a mezinárodní veletrh Biostyl.

Harfové dny, 2. 3. – 30. 3. 2008
Osmý ročník mezinárodního festivalu úzce zaměřeného na jeden z vůbec nejstarších a nejkrásnějších hudebních nástrojů – na harfu. Téměř celý měsíc budou po celé Ostravě znít inspirující melodie z rukou špičkových harfistů i talentovaných mladých umělců.
www.harfovedny.cz

Afričan v Plzni, 5. 3. 2008
Promítání filmu Afričan, příjemné francouzské komedie z roku 1983. Následovat bude beseda na téma Madagaskar s Michaelou Bryndovou. Kulturní kavárna Jabloň, Plzeň.
www.detizeme.cz

Jeden svět, 5. 3. – 6. 4. 2008
Desátý jubilejní ročník filmového festivalu, který pořádá organizace Člověk v tísni. Jde o největší evropský festival zabývající se lidskými právy, přičemž letošní ročník se zaměří na světové diktatury. Jako první odstartuje v Praze, poté bude následovat dalších 28 českých a moravských měst.
www.jedensvet.cz

Sperm Festival, 6. 3. – 8. 3. 2008
Pražský hudební festival, který vás díky jménům jako Modeselektor, Deadbeat nebo Joakim spolehlivě přesvědčí o tom, že elektronická hudba vůbec není nudná a monotónní záležitost.
www.sperm.cz

For Family, 6. 3. – 9. 3. 2008
Pětice veletrhů, která uspokojí kompletně celou rodinu, od vnoučat až po babičky. Jmenovitě For Habitat, For Garden, For Kids, For Senior, For Travel – aneb bydlení, zahrada, děti, senioři, cestování. Pražský veletržní areál Letňany.
www.forfamily.cz

Staročeský velikonoční jarmark, 8. 3. 2008
Tradiční jarní setkání na Toulcově dvoře v Praze, kde vás čeká klasický jarmark plný ukázek lidových řemesel, biodobroty, hudební i divadelní představení, rukodělné dílničky a také vynášení zimy.
www.toulcuvdvur.cz

Ben Stacík, 8. 3. 2008
Pražský hudební a divadelní festival se známými osobnostmi, jehož výtěžek jde ve prospěch Stacionáře pro děti s kombinovaným postižením. Program doplní výstava výtvarných prací a fotografií, prodej občerstvení a výrobků dětí, tombola a soutěže.
www.cb.cz

Velikonoce v hornickém domku, 10. 3. – 24. 3. 2008
Tradiční kulturní akce v bývalé hornické chalupě v Příbrami na Březových Horách. Těšit se můžete na předvádění velikonočních zvyků a obyčejů, výstavku a ukázky historických řemesel a rukodělných prací.
www.muzeum-pribram.cz

Yamato, 11. 3. 2008
Fascinující show profesionální skupiny japonských bubeníků a bubenic, kteří k nám letos zavítají už poněkolikáté a zatím se vždy setkali s obrovským diváckým úspěchem. Hala Lokomotivy, Plzeň (dále Praha, Ostrava, Zlín a Brno).
www.pragokoncert.cz

Smrt nesem ze vsi, do rybníka za vsí, 11. 3. – 30. 3. 2008
Výstava ve skanzenu v Kouřimi věnovaná hlavním jarním svátkům. V jednotlivých objektech se seznámíte s celým velikonočním cyklem – od Popeleční středy až po velikonoční pondělí. Poznáte typickou výzdobu interiérů, velikonoční zvyky a obyčeje, tradiční sváteční stravu i malované kraslice.
www.kolin.cz

Infotour a Cykloturistika, 14. 3. – 15. 3. 2008
9. ročník veletrhu cestovního tuchu, na kterém se vám představí jednotlivé regiony, cestovní kanceláře, ubytovací zařízení a další poskytovatelé služeb CR. Součástí veletrhu jsou také cestopisné přednášky s tombolou a fotografické výstavy. Univerzita Hradec Králové.
www.infotourhk.cz

Velikonoční jarmark, 15. 3. – 16. 3. 2008
Tradiční dvoudenní lidový jarmark na Slezskoostravském hradě s ukázkami řemesel, prodejem lidově uměleckých výrobků, soutěžemi, lidovými tanci a koncerty.
www.slezskoostravskyhrad.cz

Cestovatelský festival, 15. 3. – 16. 3. 2008 Jubilejní 10. ročník festivalu, který jistě dobře znají všichni nadšení dobrodruzi. V KD Ládví (Praha 8) vás čeká více než 40 reportáží téměř z celého světa a osobní setkání se známými cestovateli.
www.setkanicestovatelu.cz

Velikonoce na Křivoklátě, 22. 3. – 24. 3. 2008
Oblíbená každoroční oslava Velikonoc na jednom z našich nejnavštěvovanějších hradů. Tradiční velký jarmark a bohatý kulturní program.
www.krivoklat.cz

Velikonoční veselice, 23. 3. – 25. 3. 2008
Už posedmé můžete letos na Velikonoce zamířit k branám zámku Mníšek pod Brdy, kde na vás čeká nejen řemeslný trh na mostě a nádvoří, ale také nabitý doprovodný program.
www.zamek-mnisek.cz

Biostyl 2008, 27. 3. – 30. 3. 2008
Mezinárodní veletrh zdravého životního stylu a ekologie, kde se vám představí desítky vystavovatelů z oblasti zdravé výživy, přírodní kosmetiky, agroturistiky apod. Připraven je také bohatý doprovodný program s přednáškami, filmy či workshopy. Výstaviště Praha – Holešovice.
www.biostyl.cz

Febiofest 2008, 27. 3. – 4. 4. 2008
Náš nejznámější nesoutěžní filmový festival, který se v Praze koná už od roku 1993. Široký záběr filmů z celého světa potěší i ty nejnáročnější diváky, stejně jako doprovodný hudební fetsival.
www.febiofest.cz

Článek vyšel: 29.02.2008 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

  • Občan pes

    Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

  • Ženy, které běhaly s vlky

    Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

  • Mark Inglis, beznohý horolezec

    Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících22 %