Kulturní tipy na duben

Konečně se nad námi příroda smilovala a snad už nám dopřeje to pravé jaro s rozkvetlými loukami, zelenými lesy a provoněným vzduchem. Právě v dubnu, konkrétně 22. 4., oslavíme Den Země a se slunečními paprsky je přece jen každá veselice o moc příjemnější. Ostatně zjištění, kolik nejrůznějších akcí se jako připomínka tohoto významného dne po celé republice koná, nás velmi potěšilo. Nabízíme vám tipy alespoň na některé z nich... plus samozřejmě spoustu dalších možností, kam se zajít odreagovat.

Den země s bioplynovicí, 1. 4. 2008
Ukázky řemesel, soutěže, koutek zvířat a léčivek, ochutnávka jídel a ekologický blok s recyklací a bioplynem – to vše a mnohem víc na tradiční akci ve Vysokém Mýtě.
www.vysoke-myto.cz

Music on film – Film on music, 1. 4. – 4. 4. 2008
Mezinárodní festival hudebních filmů, který vám představí šest nejlepších snímků z loňského čtvrtého ročníku této pražské přehlídky – tentokrát ovšem v Brně.
www.moffom.org

Echo MFOF, 3. 4. 2008
Promítání pěti vítězných filmů 5. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se v dubnu přesouvá do Prahy. Následuje Ostrava a Hradec Králové.
www.mfof.cz

Dovolená a region 2008, 4. 4. – 6. 4. 2008
11. ročník populárního veletrhu s prezentací cestovních kanceláří a agentur, domácích regionů i jednotlivých měst, obcí a zajímavostí. Přednášky a promítání známých českých cestovatelů. Výstaviště Černá louka, Ostrava.
www.cerna-louka.cz

Rock proti sexismu II, 5. 4. 2008
Druhý ročník minifestivalu, jehož cílem je upozornit na útlak žen a vyzdvihnout ženskou sílu odrážející se nejen ve vystoupení účinkujících kapel. Kromě koncertů se můžete těšit také na výstavu, módní přehlídku a promítání. Music club Progressive, Litoměřice.
www.rxs.cz

Výstava exotických motýlů, 5. 4. – 27. 4. 2008
Okřídlení krasavci z dalekých zemí vás zvou do světa zářivých barev a lehkého třepetání. K vidění bude také výstava fotografií, dětských prací, více než 4000 kukel a líhnutí motýlů přímo před vašima očima. Botanická zahrada Praha.
www.botanicka.cz

Multikulturní Ples Afrika, 11. 4. 2008
Hudba, tanec, módní přehlídka, výstava fotografií, promítání, tombola, stánky organizací, sbírka pro Afriku - to vše přímo v pražské Lucerně. Ples Afrika 2008 podpoří sbírku SOS Keňa.
www.plesafrika.cz

Česká taneční platforma, 11. 4. – 14. 4. 2008
Přehlídka tanečních vystoupení špičkových českých choreografů i nových tváří vás seznámí s tím nejlepším, co na domácí půdě v této oblasti vzniká. Divadlo Ponec, Praha.
www.divadloponec.cz

Ekologické dny Olomouc, 13. 4. – 1. 5. 2008
18. ročník tradičního setkání všech zájemců o životní prostředí. Součástí rozsáhlého programu jsou kromě debat a přednášek také různé soutěže, koncerty, výstavy, exkurze, Ekojarmark a spousta dalších akcí.
www.slunakov.cz

Den Země – Brána času otevřená, 19. 4. 2008
Tradiční akce v centrálním parku na Praze 13, u metra B Lužiny. Oslavte svátek naší planety spolu s dětmi, pro které je připraveno 12 stanovišť k nahlédnutí do minulosti i budoucnosti a k inspiraci pro vytváření zdravého životního prostředí v současnosti.
www.terezanet.cz

Den Země na Toulcově dvoře, 19. 4. 2008
Akce pro děti i dospělé inspirovaná významným svátkem naší planety. Dílničky, hry, prezentace organizací, skupinová improvizace na bubny, výstava kresleného humoru Ekofór 2008, hudební minifestival. Toulcův dvůr, Praha.
www.toulcuvdvur.cz

Jazzfest Brno, 20. 4. – 29. 4. 2008
Mezinárodní jazzový festival, který jistě dobře znají všichni fanoušci této emocemi nabité hudby. Klubová vystoupení, open-air scéna i slavnostní koncerty v Městském divadle v Brně.
www.jazzfestbrno.cz

Film Fest Finále, 21. 4. – 27. 4. 2008
Soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž nyní přibyla i soutěž dokumentárních filmů. Bohatý doprovodný program v podobě koncertů, výstav a dalších zajímavých setkání. Plzeň.
www.filmfestfinale.cz

Nedovedu pochopit, 24. 4. 2008
Happening na podporu boje proti xenofobii, jehož výtěžek bude věnován na podporu sociálního programu pro menšiny v ČR. Zahrají vám The Chancers, The Tchendos a němečtí Jahcoozi. Roxy, Praha.
www.klub.roxy.cz

Svět knihy, 24. 4. – 27. 4. 2008
Mezinárodní knižní veletrh a knižní festival, letos na téma Láska a vášeň v literatuře, Kniha a životní styl, Egypt - 50 let české egyptologie. Výstaviště Praha – Holešovice.
www.bookworld.cz

Článek vyšel: 31.03.2008 / Odkaz

Přečtete si také

 • Setkání světů (...vidět svět bez zraku...)

  Pokud bydlíte poblíž Příbrami a do konce týdne vám zbyde chvilka času, zkuste ji využít třeba pro návštěvu interaktivní výstavy Setkání světů, která probíhá v příbramském pracovišti občansko prospěšné společnosti…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %