Kulturní tipy na duben

Konečně se nad námi příroda smilovala a snad už nám dopřeje to pravé jaro s rozkvetlými loukami, zelenými lesy a provoněným vzduchem. Právě v dubnu, konkrétně 22. 4., oslavíme Den Země a se slunečními paprsky je přece jen každá veselice o moc příjemnější. Ostatně zjištění, kolik nejrůznějších akcí se jako připomínka tohoto významného dne po celé republice koná, nás velmi potěšilo. Nabízíme vám tipy alespoň na některé z nich... plus samozřejmě spoustu dalších možností, kam se zajít odreagovat.

Den země s bioplynovicí, 1. 4. 2008
Ukázky řemesel, soutěže, koutek zvířat a léčivek, ochutnávka jídel a ekologický blok s recyklací a bioplynem – to vše a mnohem víc na tradiční akci ve Vysokém Mýtě.
www.vysoke-myto.cz

Music on film – Film on music, 1. 4. – 4. 4. 2008
Mezinárodní festival hudebních filmů, který vám představí šest nejlepších snímků z loňského čtvrtého ročníku této pražské přehlídky – tentokrát ovšem v Brně.
www.moffom.org

Echo MFOF, 3. 4. 2008
Promítání pěti vítězných filmů 5. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se v dubnu přesouvá do Prahy. Následuje Ostrava a Hradec Králové.
www.mfof.cz

Dovolená a region 2008, 4. 4. – 6. 4. 2008
11. ročník populárního veletrhu s prezentací cestovních kanceláří a agentur, domácích regionů i jednotlivých měst, obcí a zajímavostí. Přednášky a promítání známých českých cestovatelů. Výstaviště Černá louka, Ostrava.
www.cerna-louka.cz

Rock proti sexismu II, 5. 4. 2008
Druhý ročník minifestivalu, jehož cílem je upozornit na útlak žen a vyzdvihnout ženskou sílu odrážející se nejen ve vystoupení účinkujících kapel. Kromě koncertů se můžete těšit také na výstavu, módní přehlídku a promítání. Music club Progressive, Litoměřice.
www.rxs.cz

Výstava exotických motýlů, 5. 4. – 27. 4. 2008
Okřídlení krasavci z dalekých zemí vás zvou do světa zářivých barev a lehkého třepetání. K vidění bude také výstava fotografií, dětských prací, více než 4000 kukel a líhnutí motýlů přímo před vašima očima. Botanická zahrada Praha.
www.botanicka.cz

Multikulturní Ples Afrika, 11. 4. 2008
Hudba, tanec, módní přehlídka, výstava fotografií, promítání, tombola, stánky organizací, sbírka pro Afriku - to vše přímo v pražské Lucerně. Ples Afrika 2008 podpoří sbírku SOS Keňa.
www.plesafrika.cz

Česká taneční platforma, 11. 4. – 14. 4. 2008
Přehlídka tanečních vystoupení špičkových českých choreografů i nových tváří vás seznámí s tím nejlepším, co na domácí půdě v této oblasti vzniká. Divadlo Ponec, Praha.
www.divadloponec.cz

Ekologické dny Olomouc, 13. 4. – 1. 5. 2008
18. ročník tradičního setkání všech zájemců o životní prostředí. Součástí rozsáhlého programu jsou kromě debat a přednášek také různé soutěže, koncerty, výstavy, exkurze, Ekojarmark a spousta dalších akcí.
www.slunakov.cz

Den Země – Brána času otevřená, 19. 4. 2008
Tradiční akce v centrálním parku na Praze 13, u metra B Lužiny. Oslavte svátek naší planety spolu s dětmi, pro které je připraveno 12 stanovišť k nahlédnutí do minulosti i budoucnosti a k inspiraci pro vytváření zdravého životního prostředí v současnosti.
www.terezanet.cz

Den Země na Toulcově dvoře, 19. 4. 2008
Akce pro děti i dospělé inspirovaná významným svátkem naší planety. Dílničky, hry, prezentace organizací, skupinová improvizace na bubny, výstava kresleného humoru Ekofór 2008, hudební minifestival. Toulcův dvůr, Praha.
www.toulcuvdvur.cz

Jazzfest Brno, 20. 4. – 29. 4. 2008
Mezinárodní jazzový festival, který jistě dobře znají všichni fanoušci této emocemi nabité hudby. Klubová vystoupení, open-air scéna i slavnostní koncerty v Městském divadle v Brně.
www.jazzfestbrno.cz

Film Fest Finále, 21. 4. – 27. 4. 2008
Soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž nyní přibyla i soutěž dokumentárních filmů. Bohatý doprovodný program v podobě koncertů, výstav a dalších zajímavých setkání. Plzeň.
www.filmfestfinale.cz

Nedovedu pochopit, 24. 4. 2008
Happening na podporu boje proti xenofobii, jehož výtěžek bude věnován na podporu sociálního programu pro menšiny v ČR. Zahrají vám The Chancers, The Tchendos a němečtí Jahcoozi. Roxy, Praha.
www.klub.roxy.cz

Svět knihy, 24. 4. – 27. 4. 2008
Mezinárodní knižní veletrh a knižní festival, letos na téma Láska a vášeň v literatuře, Kniha a životní styl, Egypt - 50 let české egyptologie. Výstaviště Praha – Holešovice.
www.bookworld.cz

Článek vyšel: 31.03.2008 / Odkaz

Přečtete si také

 • Dárky pro muže

  Přemýšlíte, jaký vybrat dárek pro svého manžela, přítele, bratra, syna či otce? Tato situace se může stát velkým problémem, protože uspokojit touhy muže, nemusí být vždy jednoduché. Každý muž je jiný a dárek, který…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %