Kulturní tipy na listopad 2008

Listopad je měsíc, který nám obvykle dost nevybíravým způsobem připomíná, že už tu co nevidět bude zima. Krátké dny, plískanice a sychravé počasí nejsou zrovna nejlepší pozvánkou k dlouhým procházkám, zato jsou dokonalou kulisou k filmům, koncertům a výstavám. Opět vám přinášíme několik kulturních tipů na zpříjemnění podzimu a věříme, že vám zvednou náladu.

Mezinárodní festival outdoorových filmů, 10. 10. – 6. 12. 2008
Oblíbený filmový festival plný dobrodružství a adrenalinu se v listopadu přesune do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Prahy, Kadaně, Sokolova a dalších měst.
www.mfof.cz

Modré dny 2008, 31. 10. – 16. 11. 2008
Maratón koncertů, filmových projekcí, divadelních představení, besed a výstav. Festival je pořádán nejen za účelem pobavit nejširší veřejnost, ale zejména kvůli získání prostředků na pomoc regionu. Žďár n/Sáz., Nové Město na Mor., Bystřice n/Pernšt., Havlíčkův Brod.
www.modredny.cz

Multikulturní odpoledne – Taiwan, 1. 11. 2008
Beseda o Taiwanu, ve které se Vám představí tento region, diskuze se zástupkyní této oblasti, ochutnávka tradičních jídel, výstava fotografií, rukodělných výrobků či tradičních předmětů a spoustu workshopů pro malé i velké. Dům dětí a mládeže Ulita, Praha 3.
www.uprchlici.cz

Etran Finatawa – koncert, 4. 11. 2008
Nigerijský soubor world music patří do nové generace elektrických kočovníků, kteří navazuje na pouštní blues Tinariwen a Ali Farka Toureho. Vystoupení se uskuteční v rámci cyklu koncertů Respect Plus.
www.palacakropolis.cz

Bytová show, 6. 11. – 9. 11. 2008
Největší výstava nábytku, interiérů a bytových doplňků, pořádaná každoročně v metropoli Východních Čech, Hradci Králové. Zdarma poradna bytového architekta, přednášky a besedy.
www.bytovashow.cz

Sport Life, 6. 11. – 9. 11. 2008
Mezinárodní veletrh se sportovním vybavením a bohatým doprovodným programem – dětské dopravní hřiště, horolezecká stěna, lanové dráhy, skate show, výstava historických kol a další. Výstaviště Brno.
www.bvv.cz

Kolem světa, 7. 11. – 9. 11. 2008
Zajímavé reportáže, výstavy fotografií, cestovatelské zkušenosti, koncerty. Součástí festivalu je i promítání soutěžních filmů 6. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. 7. – 9. 11. Brno, 22. – 23. 11. Praha.
www.kolemsveta.cz

Normální festival 2008, 10. 11. – 13. 11. 2008
Mezinárodní festival, jehož cílem je představovat kvalitní domácí i zahraniční uměleckou tvorbu inspirovanou lidmi, kterým jdou některé věci trochu pomaleji, vytvořenou jimi samotnými a ve spolupráci s nimi. Praha, Plzeň, Brno.
www.normalfest.cz

Festival Integrace SLUNCE, 10. 11. – 14. 11. 2008
Čtrnáctý ročník populárního festivalu, který slouží k setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Hudební, divadelní a taneční vystoupení se stávají prostředkem ke vzájemnému chápání a odbourávání bariér mezi lidmi. Praha.
www.festivalslunce.wz.cz

Křižovatky 2008, 11. 11. – 15. 11. 2008
Pátý ročník festivalu, který vás provede napříč středoevropskou kulturou. Hudba, film, divadlo, literatura a vizuální umění v různých podobách. Olomouc.
www.crossart.cz

Těšínský jazzový festival, 12. 11. – 15. 11. 2008
Těšínský jazzový festival je v Českém Těšíně pořádán již od roku 1973. Po dobu více než třiceti let existence vstoupil do povědomí široké jazzové veřejnosti svou stálou kvalitou, originálním prostředím a nadšenýmy jazzmany.
www.kassct.cz

Czech Press Photo, 13. 11. 2008 – 31. 1. 2009
Výstava, kterou jistě netřeba víc představovat. Fotografie profesionálních žurnalistů, které zachycují dění u nás i ve světě v uplynulém roce. Staroměstská radnice, Praha.
www.czechpressphoto.cz

Cestovatelský festival Caminos, 14. 11. – 16. 11. 2008
Během třídenního programu se představí cestovatelé, fotografové a badatelé, kteří vám přiblíží zážitky ze svých cest. V rámci festivalu bude také představen unikátní projekt dokumentárních filmů "13 WORLD TOUR SERIES". Karlovy Vary.
www.caminos.cz

LIBRI 2008, 20. 11. – 22. 11. 2008
24. ročník knižního veletrhu a 15. ročník literárního festivalu Libri Olomouc 2008. Autogramiády slavných osobností, autorská čtení, besedy, koncerty, výstavy soutěže, tvůrčí dílny a pro děti Kouzelná školka Michala Nesvadby. Výstaviště Flora Olomouc.
www.flora-ol.cz

Rajbas outdoor kotlík, 21. 11. – 23. 11. 2008
Desátý ročník fetsivalu filmů, setkání a dobrodružství. Besedy, filmové projekce, koncerty, závody, workshopy, tanec a výprava do jeskyní. Blansko, Moravský kras. www.festivalrajbas.cz

Minerály Brno, 22. 11. 2008
21. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosílií a přírodnin včetně šperků a bytových doplňků z přírodních materiálů. Kongresové centrum u 1. brány brněnského výstaviště.
www.bvv.cz

Staročeský mikulášský jarmark, 29. 11. 2008
Tradiční předvánoční setkání, při kterém budete mít možnost si zakoupit malé dárečky, v dílničkách vyrobit drobné předměty vztahující se k Mikuláši a předvánočnímu času, zazpívat si Vánoční písně, pobavit se a zahřát medovinou. Toulcův dvůr, Praha.
www.toulcuvdvur.cz

Moderní žena Olomouc, 29. 11. – 30. 11. 2008
Prodejně-prezentační veletrh na téma kosmetiky, módy a životního stylu. Módní přehlídky, taneční a pěvecké vystoupení, kadeřnická show, kulinářské předváděcí centrum. Výstaviště Flora Olomouc.
www.omnis.cz

Článek vyšel: 31.10.2008 / Odkaz

Přečtete si také

 • Papriky - pestrobarevná zásobárna vitamínu C

  Při pohledu na zářivé barvičky a roztodivné tvary paprik se fantazie každé nadšené kuchařky rozjíždí na plné obrátky. Baculaté kousky si přímo říkají o nejrůznější náplně, hubenější papriky stačí nakrájet na proužky a…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %