Kulturní tipy na listopad

Listopad v českých luzích a hájích už tradičně venkovním aktivitám zrovna moc nepřeje, náladu nám to ovšem vůbec kazit nemusí - zajímavých kulturních tipů je stále dostatek. Ráda bych vás hned v úvodu upozornila na Karneval rozmanitosti, který právě probíhá nebo bude probíhat hned v několika městech. Jedná se o festival dokumentárních filmů a doprovodných akcí, zaměřený na problém diskriminace u nás i ve světě.

Třetí pól, 1. 11. – 4. 11. 2007
Filmová přehlídka, v jejímž centru pozornosti stojí snímky související s tematikou klimatických změn a životního prostředí. Následovat budou také debaty. Kino Aero, Praha.
www.treti-pol.respekt.cz

Ozvěny Ekofilmu, 1. 11. – 9. 11. 2007
Výběr z toho nejlepšího, co jste mohli spatřit v rámci několika ročníků známého filmového festivalu zaměřeného na životní prostředí. Olomouc, vstup na představení zdarma.
www.slunakov.cz

Podzimní pohádka, 2. 11. 2007
Mezinárodní festival dětí a mládeže, který vás ohromí fantastickými hudebními, tanečními i pěveckými výkony talentovaných účastníků z Čech i celé Evropy. Kinosál hotelu Pyramida, Praha.
www.children-festivals.com

Festival integrace Slunce, 2. 11. – 10. 11. 2007
Divadlo, tanec, hudba a především spousta radosti a tolerance. 13. ročník známého festivalu je už tradičně zaměřen na setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Palác Akropolis, Praha.
www.festivalslunce.wz.cz

Enter 3, 5. 11. – 8. 11. 2007
Ojedinělý festival, jehož třetí ročník vás opět překvapí působivým spojením umění, vědy a moderních technologií a neustálým posouváním hranic. Praha.
www.enter3.org

SPORT life 2007, 8. 11. – 11. 11. 2007
Mezinárodní veletrh, který vám představí nejnovější trendy v oblasti sportovního vybavení, od oblečení až po různé náčiní. Bohatý doprovodný program, účast slavných osobností z oblasti sportu. Brno.
www.bvv.cz

Bytová show, 8. 11. – 11. 11. 2007
Výstava nábytku moderního i rustikálního včetně ukázek kompletně zařízených interiérů. Ložnice, koupelny, sauny a mnohem víc. Hradec Králové.
www.bytovashow.cz

Pražský divadelní festival německého jazyka, 8. 11. – 18. 11. 2007
Festival probíhající v několika pražských divadlech si klade za cíl oživení přerušené tradice soužití a vzájemného obohacování české, německé a židovské kultury.
www.theater.cz

Ovocná slavnost, 10. 11. 2007
Výstava ovoce ve Studénce s besedou, ukázkami zpracování ovoce, animovaným filmem, živou lidovou muzikou, hrami pro děti a dalším překvapením.
www.csopstudenka.cz

Ikony všedního dne, 10. 11. – 18. 11. 2007
Aneb gender v umění. Originální výstava, na které se umělci skrze svá díla vyjadřují k sociálním tématům, konkrétně k postavení ženy a rozdělení společenských rolí.Galerie Trafo, Praha.
www.inter-art.cz

Týden geografie, 12. 11. – 16. 11. 2007
Programově velmi pestrá akce zaměřená především na problematiku vzájemných vztahů člověka a krajiny. Přehlídka filmů, besedy, přednášky, soutěže. Ústí nad Labem.
www.tyden.geograf.cz

Křižovatky Olomouc, 13. 11. - 17. 11. 2007
4. ročník olomouckého festivalu, který se soustředí na středoevropskou alternativní kulturu. Výstavy, filmové projekce, koncerty, divadelní představení.
www.crossart.cz

Kelti pro Amnesty, 15. 11. 2007
Koncert keltské hudby a world music kapel Dick O‘ Brass, Marw a Deneb v pražském Paláci Akropolis, který se uskuteční v předvečer Dne tolerance. Přímo na místě můžete podpořit svobodu lidských práv.
www.amnesty.cz

Moderní žena, 17. 11. - 18. 11. 2007
Prodejně-prezentační veletrh v Olomouci zaměřený na módu, kosmetiku a životní styl žen. Módní přehlídky a další bohatý doprovodný program s účastí slavných českých osobností.
www.omnis.cz

Týká se to také tebe, 19. 11. - 25. 11. 2007
Mezinárodní festival filmů a videoprogramů, které se vyjadřují k ekologickým stránkám lidské existence. Součástí festivalu jsou také přednášky, semináře, výstavy a další. Uherské Hradiště.
www.kkuh.cz

Alternativa 2007, 23. 11. - 30. 11. 2007
Hudební festival pro všechny příznivce různorodé evropské muziky - od rocku, přes jazz a soudobou vážnou hudbu až k elektronické experimentální, taneční i etnické hudbě. Praha.
www.unijazz.cz

Adventní trhy, 29. 11. - 2. 12. 2007
Vánoční výzdoba a dekorace, dárkové předměty, domácí potřeby, papírnictví, sportovní potřeby, drogerie, knihy, kazety, CD, DVD, vánoční kuchyně a mnohem více na výstavišti v Českých Budějovicích.
www.vcb.cz

Článek vyšel: 31.10.2007 / Odkaz

Přečtete si také

 • Mikulášská nadílka

  Pozvat nebo nepozvat na zlobivé ratolesti Mikulášskou družinu. To je dilema, které v této době řeší nejedna česká rodina. Jak to provést, aby si z této návštěvy naše děti odnesly jenom v dnešních dnech tolik potřebný…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %