Kulturní tipy na srpen

Léto je v plném proudu, venku nám zase krásně svítí sluníčko a tak honem nazout botky a vyrazit za kulturou a zábavou. Srpen nám nabízí dostatečně široký záběr akcí s nejrůznější tematikou, stačí jen vybírat podle vlastních zájmů. Na své si přijdou hudební fajnšmekři, milovníci kytiček, zájemci o ekologii i nadšení horalové.

ONA: Krása arabské ženy ze Středomoří, 20. 6. – 31. 8. 2007
Ojedinělá výstava ženských oděvů z široké oblasti Středomoří, kde se prolíná křesťanství s islámem a židovstvím. Moravské zemské muzeum, Brno.
www.mzm.cz

Prázdniny v Telči, 27. 7. – 12. 8. 2007
Ještě skoro dva týdny si v Telči můžete užívat báječné hudební lahůdky z folkové scény (Jablkoň, Traband, Nezmaři a další), workshopy, výstavy a jiná lákadla.
www.prazdninyvtelci.cz

Den otců v ZOO Praha, 2. 8. 2007
Samec emu australského Taťulda slaví narozeniny a vás čeká fotografická výstava, promítání pohádek, diskuse a soutěž s názvem „Tatínkem na 30 minut“. A samozřejmě spousta zvířátek.
www.zoopraha.cz

Lugnasad, 1. 8. – 4. 8. 2007
Putovní jihočeský festival keltské kultury. V Českých Budějovicích a v Táboře jsou pro vás připraveny koncerty, historické hry, rozjímání u kulatého stolu, promítání filmu a další překvapení.
www.agentura-argo.cz

Flora Olomouc 2007, 16. 8. – 19. 8. 2007
Největší česká květinová akce se speciální přehlídkou léčivých, aromatických a kořeninových rostlin spojenou s prodejem, ochutnávkou a odbornými radami.
www.flora-ol.cz

Dolnolhotský buben, 18. 8. 2007
Hudební festival v Dolní Lhotě na Moravě, kde vás kromě koncertů (Hypnotix, -123 Minut, slovenské Slniečko a další) čeká i spousta workshopů – orientální tanec, flamenco nebo žonglérství.
www.buben.zulu.cz

Festival Iberica 2007, 22. 8. – 25. 8. 2007
Tradiční festival iberoamerické kultury bude probíhat v Praze, Brně a Boskovicích. Vášnivá směsice hudby, tance a několikadenních workshopů se skutečnými mistry.
www.iberica.cz

Mezinárodní horolezecký filmový festival, 23. 8. – 26. 8. 2007
Filmový festival s horolezeckou tematikou a bohatým doprovodným programem – výstava fotografií, přednášky, bouldering, hudební představení a jiné. Teplice nad Metují.
www.teplicenadmetuji.cz

Ekostyl 2007, 23. 8. – 28. 8. 2007
Výstavu zaměřenou na ochranu životního prostředí, ekologické technologie a zdravý životní styl můžete navštívit v rámci tradiční Země živitelky na výstavišti v Českých Budějovicích.
www.vcb.cz

Článek vyšel: 01.08.2007 / Odkaz

Přečtete si také

 • Sylvia Earle, královna oceánů

  Těžko byste na celé naší planetě našli člověka, který se dostal do takových hlubin a strávil tam tolik času jako slavná bioložka, oceánoložka, průzkumnice a badatelka Sylvia Earle. Vášeň, s jakou tato obdivuhodná žena…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %