Léčení pomocí tradiční čínské medicíny

Trápí Vás zdravotní problémy se kterými si neví rady lékaři ani moderní medicína? V tomto případě se nabízí ještě řešení v podobě tradiční čínské medicíny. Což takhle vyzkoušet akupresuru, akupunkturu nebo Šia tzu?

Pokud hovoříme o tradiční čínské medicíně, máme na mysli starodávný léčebný postup, kterého se na dálném východě využívalo již před více než 3000 lety. I když se jedná o takto dávný způsob léčení, kterého lidstvo využívá po tisíciletí i dnes se najde mnoho lidí, kteří si pod tímto pojmem představí pouze bolestivé zapichování jehel do těla.

Je proto dobré ujasnit si o co se vlastně jedná. Čínská medicína využívá dráhy lidské energie (meridiány), které mají přímou návaznost na lidské orgány.

Na východě pohlížejí na funkci lidského organismu především z hlediska energie vlastního těla (Čchi), lidé na západě se raději kloní k mechanickému pohledu na lidské tělo. Východní medicína se zabývá léčením nerovnováhy tělesné energie a jejím prouděním.

Při akupresuře je využíváno tlaku prstů na aktivní body, aby došlo k odstranění energetické odchylky. Jde o tlakovou masáž při které masírujeme bolestivá místa.

Zatímco akupunktura je léčebná metoda, při které se zapichují jehličky do akupunkturních bodů. Zapichování těchto jehliček ovšem není nic bolestivého, jsou tak maličké, že je pacient téměř necítí.

Ruku v ruce s čínskou medicínou kráčí byliny a oleje. Užívání bylinek a olejů skvěle doplňuje a posiluje léčebné účinky. Pro každé jednotlivé léčení jsou doporučovány jiné byliny a jiné oleje.

Z bylinek se připravují: čaje, zábaly, koupele a obklady

Využití olejů zejména na: masáže, obklady, koupele a inhalace

V naší republice bylo ještě před nedávnou dobou na tento způsob léčby nahlíženo skrze prsty a léčitelé, kteří se jí zabývali byli považováni za šarlatány. V současné době se pomalu, ale jistě lidé začínají navracet k přírodní medicíně. Mnoho z nás dá raději přednost šetrnějším léčebným postupům namísto v dnešní době tolik používaným chemickým preparátům.

S nadcházejí zdravotní reformou možná už není daleko doba, kdy si lékařskou péči a nezbytné léky nebude moci každý dovolit. I to může být jedním z dobrých důvodů, proč se navrátit k přírodě a původním metodám, které lidstvo s úspěchem používalo již od pradávna. Mnoho dnešních civilizačních chorob pramení právě z toho, že se lidé odklonili od přírody. Naši dávní předkové si upevňovali své zdraví i tím, že chodili naboso bez obuvi a díky tomu si dokonale masírovali všechny receptory vnitřních orgánů, které se nacházejí na chodidlech. Dnes, jelikož je všude beton, asfalt atp., není možné a v žádném případě ani zdravé chodit naboso. Dokonce ani doma, kde máme tvrdé podlahy, ať už dřevěné,laminátové či jiné, není prospěšné pohybovat se po bytě bez obuvi. Na masáž chodidel je nejlepší chůze naboso venku v trávě.

Článek vyšel: 07.06.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Advent plný dávných zvyků a obyčejů

  Za nedlouho tady budou vánoce a těm předchází období čtyř neděl, které se nazývají advent. Co je vlastně advent, proč se slaví a jaké obyčeje se k tomuto období pojí? V dnešní době většina lidí ví o adventu jenom to,…

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %