Luxusní kabelky

Bývají někdy považovány za otázku životního stylu a společenského postavení. Jelikož jsou často vyráběny v limitovaných množstvích, každá taková kabelka je vlastně kousek dokonalého umění. Ukrývá se v nich kousek historie, tradice a věhlasu světové značky. Každá z nás sní o tom, že jednou bude právě taková kabelka zdobit také naši sbírku.

Pojďme si teď představit některé z těch nejznámějších:

Louis Vuitton

Značka Louis Vuitton patří ve světě kabelek mezi ty nejznámější a nejžádanější. Setkat se s nimi můžete v módních časopisech, na přehlídkových molech po celém světě a oblíbily si je takové hvězdy nako např. Madonna, Heidi Klum, Eva Hercigová, Kylie Minogue, Scarlet Johansson a Zuzana Belohorcová.

Značka Louis Vuitton je rodinná značka, první obchod byl založen již v roce 1854. V současnosti patří mezi nejoblíbenější výrobce značkových kabelek. LV spolupracuje z řadou návrhářů jako např. Marc Jacobs, Takashi Murakami a Stephen Spourse. Převratná byla kolekce Louis Vuitton jaro/léto 2001 – kabelky s graffiti, které byly po několika týdnech od první přehlídky beznadějně vyprodané. LV vyrábí tašky a kabely také pro muže. Nejdražší kousky jsou limitované přehlídkové kolekce a kabelky vyrobené speciálně na objednávku z exotických kůží, cena u těchto kabelek se může vyšplhat i řádově do statisíců korun.

Značka LV má také smutné prvenství stala se jednou z nejvíce padělaných.

Rok 1888 – kolekce Damier s dodnes známým vzorem (hnědá kostka)

Rok 1901 - „Streamer Bag“ (parní taška), je součástí vnitřku známého LV kufru

50. léta 20. století – vznik legendárního loga Monogram LV

Hermes

Kabelky značky Hermes u nás nejsou příliš obvyklé, především kvůli jejich závratné ceně, která se pohybuje od několika desítek tisíc korun nahoru. Nicméně kabelky značky Hermes jsou číslem jedna zejména ve Francii a mezi světovými celebritami. Tyto kabelky patří mezi nejkvalitnější a nejluxusnější výrobky, proto je jejich cena tak vysoká. Oblíbily si je především světové celebrity jako je módní ikona Victoria Beckham, Ashley Olsen, Gwyneth Paltrow a další.

Značku Hermes založil v roce 1837 Thierry Hermes v Paříži. Zprvu vyráběla společnost sedla a popruhy pro koně. Dodnes přestavuje logo této značky dvojspřeží s jezdcem. Zhruba ve 20. letech 20. století se společnost začíná věnovat výrobě zavazadel, plavek a batohů, v této době také začínají vznikat první kabelky pod touto značkou.

V roce 1955 vznikla legendární kabelka Kelly bag, která dostala své jméno po monacké kněžně a herečce Grace Kelly, dodnes se vyrábí každoročně 9000 kusů této kabelky (vždy ručně).

Neméně legendární je Birkin bag – tato kabelka se prodává více než 30 let a je stále velice oblíbená, je označována za „Rolce Royce“ mezi kabelkami, existuje na ni pořadník a čekací lhůta na tuto kabelku může být i několik let.

Dnešní módní trendy této značky má na svědomí avantgardní návrhář Jean Paul Gaultier. V dnešní době jsou kabelky značky Hermes znamením luxusu a elegance. Na požádání vám do kabelky vsadí zlato, diamanty, palladium i ruthenium. Kabelky od značky Hermes se objevily také v populárních seriálech Gilmorova děvčata a Sex ve městě.

Gucci

Italská ikona módy a koženého zboží. Zakladatelem značky se stal roku 1921 Guccie Gucci, který si ve Florencii otevřel svůj první butik s koženými zavazadly a doplňky. Za druhé světové války, nastal velký nedostatek kůže, Gucci proto přešel na jiné materiály jako je konopí a len. V roce 1947 vznikla kabelka s bambusovým držadlem, která se stala typickým symbolem značky Gucci.

V dnešní době jsou kabelky značky Gucci velice oblíbené, především v Asii se staly symbolem absolutního luxusu a ženy si na ně šetří peníze i několik let, jen proto aby jednou mohly vlastnit pravou kabelku značky Gucci.

Speciální kabelka od této značky byla vytvořena pro Jacqueline Onassisovou. Tašky od této značky si oblíbili také Liz Taylor a Peter Sellers.

Guess

Kabelky značky Guess jsou velice oblíbené a žádané. Jsou zárukou kvality a mají tu vlastnost, že působí velice sexy, odvážně a trendy.

Značku Guess založili bratři Maurice a Paul Marciáno v Kalifornii v roce 1981. Od té doby si kabelky této značky zamilovaly milióny žen a mužů po celém světě. Nejznámější vyznavatelkou této značky je Paris Hilton.

Prada

Kabelka od značky Prada je bezpochyby snem mnoha žen po celém světě. Tato rodinná značka vyznikla v roce 1913, zakladatelem byl Mario Prada, který založil rodinný podnik „Prada Brothers“ v Miláně. V roce 1973 tento podnik převzala vnučka zakladatele Miuccia Prada a společně se svým mužem vytvořili mezinárodní koncern.

Na místo kůže začala značka Prada vyrábět tašky z nylonu a klasické batohy. Oboje se staly oblíbenými doplňky celebrit, modelek a také redaktorek módních časopisů.

Buti

Historie této značky začíná v roce 1958, zakladateli jsou bratři Pilade a Illo Buti, kteří navrhli z třešňovéh dřeva první kabelku. Každá kabelka od této značky je doplněk v podobě uměleckého díla. Sídlo společnosti je v malém toskánském městě, které se rovněž jmenuje Buti.

Značka Buti vyrábí kabelky se jménem Caty, kabelka dostala jméno po matce nynějších majitelů a dědiců této značky. Kabelky jsou šity z nejlepších materiálů a šijí se na ručních strojích a švy se dělají ručně.

Coccinelle

Tato značka pochází z Italské Parmy a vznikla v roce 1978. Tato značka vyrábí kabelky v jedinečném stylu, kvalitě, využívají nepříliš klasické materiály a její kabelky jsou velice praktické. Díky velké píli a odhodlanosti se Coccinelle stal jednou z nejúspěšnějších současných společností na trhu s koženou galantérii. Tato značka je spojením kvality nejvyšší úrovně s přijatelnou cenou.

Francesco Biasa

Tato značka vznikla před 30 lety v italském městě Venetu, ze zcela neznámé dílny s vynikajícími tvůrci se stala jednou z nejslavnějších značek vyrábějících kožené doplňky.

Ghibli

Kabelka od této toskánské značky je doslova skvostem. Návrháři značky Ghibli říkají, že: „skutečná kožená kabelka žije s vámi, stává se vaším společníkem, který s vámi sdílí vaše nálady a denní rytmus...“. Kabelka od této společnosti vždy zaujme.

Další oblíbené luxusní kabelky, které stojí za zmínku jsou také od značek Christian Dior, Chanel, Burberry, Oilily a další.

Článek vyšel: 06.06.2010 / Odkaz

Přečtete si také

 • Kurzy snowboardingu a lyžování

  Pár dní uprostřed horské přírody, ve společnosti stejně bláznivých nadšenců a především skutečných profesionálů – tímhle dárečkem zaručeně potěšíte každého milovníka zimních radovánek a vůbec nezáleží na tom,…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %