Lyžařské regiony v Salcbursku

Salcbursko je opravdovým eldorádem pro zimní sportovce, lyžaře a snowboardisty. Ale to by o sobě mohl tvrdit každý, proto je teď tento výrok podepřen skutečnými fakty z více než 20 lyžařských regionů. Jelikož zde opravdu každý nalezne to, co hledá, a s jistotou i svou „nejoblíbenější sjezdovku“. Jedno je jisté: Žádnou ze salcburských oblastí zimních sportů nelze strčit do jednoho šuplíku.

Vkus je rozmanitý, i co se týká výběru lyžařské sjezdovky pro osobní zimní požitek. V Salcbursku jsou brána na zřetel takřka všechna přání a potřeby, které by zimní sportovci mohli mít: Černé sjezdovky olympijských rozměrů, červené svahy sjezdovek, rozsáhlé sjezdovky pro rodiny, řízné sjezdovky s boulemi a lákavé prašanové svahy se nacházejí v Salcbursku ve všech údolích, koutech a zákoutích. Ty jsou aktuálně prezentovány v novém „Lyžařském atlasu Salcburska“ a dále v krátkém přehledu.

Lyžařské oblasti pro celou rodinu

K rodinám přátelské lyžařské oblasti v Salcbursku se vyznačují zvláště výhodnými rodinnými tarify, vleky pro děti a cvičnými vleky, rozsáhlou nabídkou škol lyžování a snowboardingu a rozlehlými, přehlednými a snadno sjízdnými sjezdovkami. Samozřejmě, že je zde také pro ty velké ta či ona výzva, nicméně střed pozornosti je zaměřen na potřeby malých sněžných zajíčků, začátečníků a falešných začátečníků.

K nejoblíbenějším lyžařským oblastem v Salcbursku patří Salcburské Saalašské údolí se svou k rodinám přátelskou čtyřkou Loferem, Sv. Martinem, Unken a Weißbachem, Rauriské údolí, lyžařský region Tennenské pohoří, lyžařský region Lungau, Dachstein Západ-Lammské údolí, region Hochkönig a Krispl-Gaißau/Hintersee.

Tyto obce toho mohou rodinám spoustu nabídnout i mimo sjezdovku: V Raurisu to jsou slavnosti pro děti na sněhu a napínavé sáňkování pro děti s pochodněmi, v lyžařském regionu Tennenské pohoří si hosté k tomu mohou vyzkoušet bruslení, výpravy na sněžnicích anebo lyžování na běžkách. Zvláště lákavá je nabídka z lyžařského regionu Dachstein Západ - Lammské údolí: Kdo se zde během tří dnů nenaučí lyžovat, obdrží se zárukou své peníze zpět! Také lyžařská oblast Hochkönig má rodinám co nabídnout: 11 lyžařských chat pro rodiny čekají s oblastmi se zákazem kouření, rozmanitými pokrmy pro děti za zvláště výhodné ceny, dětskými židličkami, podložkami pro kreslení, hrami a výškově přizpůsobenými skříněmi na malé sněžné zajíčky. V lyžařských školách pro rodiny v regionu Hochkönig existují slevy pro rodiny, slavnosti pro děti, výuka hrou od 3 let a jako mimořádný bonbónek je zde možné si zařídit i opatrovatelku dětí.

Malé skrýše jako opravdové tajné tipy

Tajemství by vlastně neměla být prozrazena – to už ví každé dítě. My to ale děláme, protože by to byla jednoduše věčná škoda, kdyby tato malá, vytříbená místa zimních sportů v Salcbursku nikdo neznal. 21 kilometrů sjezdovek se nachází v malém lyžařském regionu Uttendorf-Weißsee, nicméně mají něco do sebe: Nacházejí se v nadmořské výšce přibližně 2 600 metrů a jsou sjízdné až do pozdního jara. Fun park u horského hotelu Rudolfshütte a svahy snů pokryté hlubokým sněhem rozbuší srdce také freeriderům.

Solnou komoru zná většina pouze jako letní destinaci: Že tu můžete také lyžovat v nádherném prostředí, ví jen málokdo. Lyžařská oblast pro rodiny se skládá z regionů Postalm, Zwölferhorn, Faistenau, Koppl, Hof, Thalgau a Ebenau. Ke zvláštnostem patří 1. Snowkitepark Rakouska v Thalgau a Fun park Postalm s nejdelším zastřešeným přepravním pasem Evropy.

Rozlehlé lyžařské oblasti Ski Amadé

Jsou nepřekonatelné, co se týká moderního zimního sportu: Lyžařské oblasti Ski Amadé, největší lyžařské radovánky Rakouska s 860 kilometry sjezdovek a 270 lanovkami a vleky. K těmto lyžařským oblastem superlativů patří Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang s 200 kilometry nejlépe upravených svahů všech stupňů obtížnosti, jednou sjezdovou trasou Světového poháru, 55 lanovkami a vleky a 19 školami lyžování a snowboardingu.

Impozantně se představuje také region Hochkönig s obcemi Mühlbach – Dienten – Maria Alm. Před kulisou mocného Hochkönigu se na 150 kilometrech sjezdovek jak ve dne, tak i v noci za umělého osvětlení můžete oddávat radovánkám na sjezdovkách. Tato lyžařská oblast kromě toho disponuje pečetí kvality „Welcome Beginners.“ („Začátečníci, vítejte.“) Zell am See – Kaprun trumfuje ledovcovou lyžařskou oblastí Kitzsteinhorn. Se 136 kilometry sjezdovek, 55 lanovkami a vleky, 18 školami lyžování a snowboardingu a mezinárodním fluidem tradičního místa pro lyžování je tento region oblíben jak u mladých, tak u věkově starších.

Olympijské rozměry očekávají zimní sportovce v Salcburském Světě sportu s obcemi Flachau, Wagrain, Sv. Jan-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Hüttau. Hvězdy lyžování jako Hermann Maier anebo Michael Walchhofer se naučili lyžovat na 350 kilometrech sjezdovek. Víme, co z toho vzešlo!O něco poklidněji se představuje lyžařská oblast Großarlské údolí s 80 kilometry sjezdovek. Útulné lyžařské chaty a božský klid v Národním parku Vysoké Taury činí tento region obzvláště půvabným.

Neporazitelnou kombinaci lyží, hor a termálů naleznou zimní sportovci v kouzelném Gasteinském údolí. Badgastein proslavily lázně a v současné době sem přijíždí celý svět za lyžováním. 200 kilometrů sjezdovek, dva moderní termály a 5 škol lyžování a snowboardingu ručí za nezapomenutelné dny lyžování v Gasteinském údolí. Vzrušeně, mladě a scénicky se představuje obec zimních sportů Obertauern. 100 kilometrů sjezdovek, absolutní záruka sněhu do května a žhavé Apres-Ski očekávají lyžařské zajíčky a noční hýřily.

Vytříbený výběr z Oberpinzgau

Jedná se o lyžařské oblasti, které jsou nejdále vzdáleny od hlavního města Salcburku. Nicméně to jejich kouzlu a síle přitažlivosti nijak neškodí: Lyžařské oblasti Zillertalská aréna, Dovolenková aréna Wildkogel Neukirchen & Bramberg a také Mittersill/Hollersbach-Kitzbühel nabízejí jak začátečníkům, tak i energickým znalcům nejlepší podmínky pro nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou.

Lyžařská oblast Kitzbühel láká přibližně 168 kilometry sjezdovek a nabízí na lyžařském safari četné varianty a možnosti při nejvyšší záruce sněhu. Také Dovolenková aréna Wildkogel je pokládána za lyžařskou oblast se zvláštní zárukou sněhu a vyznačuje se vedle 55 kilometrů sjezdovek také 14 kilometrů dlouhou sáňkovací drahou. Jedná se o naprostý zlatý hřeb v Salcbursku. Neomezené lyžařské radovánky slibuje Zillertalská aréna, která na 160 kilometrech sjezdovek spojuje spolkové země Tyrolsko a Salcbursko.

Spoustu dalších aktuálních informací o slacburské oblasti najdete na adrese www.dovolena.salzburgerland.com

Článek vyšel: 17.10.2008 / Odkaz

Přečtete si také

 • Robotické vysavače – dárek k nezaplacení

  Přemýšlíte o praktickém dárku pod stromeček, což takhle robotický vysavač? Je mnoho přístrojů a pomůcek, které nám ulehčují péči o náš domov, ale pouze tento malý zázrak dokáže uklízet bez naší asistence. Namísto…

Související články

 • Pilates - cvičení pro každého

  O nutnosti pravidelného pohybu už dnes nikdo z nás nepochybuje. Stejně důležité je ale nenechat se manipulovat módními výstřelky a médii, které nás masírují bezmeznou propagací posilovacích přístrojů a lekcí aerobiku.…

 • Letní cyklománie

  Královská korunka v oblasti sportu patří sice oficiálně už léta atletice, mým osobním favoritem na trůn je ovšem docela jiné odvětví – stále populárnější cyklistika. Proč právě obyčejné kolo? Jen málokterý sport…

 • Lymfatická masáž

  Detoxikace patří v poslední době k těm několika slovíčkům, které se nejen v ženských magazínech skloňují ve všech možných pádech. Všichni dobře víme, jak moc je pro naše fyzické i duševní zdraví důležitá pravidelná…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %