Malování henou - luxusní tetování zcela bez bolesti

Jste ráda originální a jedinečná? Přemýšlíte o tetování, ale bojíte se bolesti? Nejste si jistá, že se vám jeden motiv stálého tetování bude líbit do konce života? Pokud odpovídáte „ano“, máme pro vás jednoduché řešení – tetování henou.

Vlastně se jedná o malování přírodním barvivem. Hena je tropický keř a rozemletím jeho sušených listů vzniká hnědočervený prášek. Když henu smícháte s vodou a dalšími přírodními přísadami, vznikne pasta obsahující mnoho pigmentů, které se po nanesení na pokožku spojí s buňkami, a vznikne barvička, která vydrží podle typu vaší kůže 7–20 dnů. Doporučuje se používání heny přírodní, uměle nepřibarvované, pak vám totiž nehrozí žádná alergická reakce.

V Indii si dívky a ženy zdobily hlavně ruce, dlaně, nohy a chodidla. Ornamenty připomínající krajku měly rituální a symbolický význam ve smyslu přivolání lásky, zdraví, štěstí a plodnosti.

V západních zemích malování henou spíše nahrazuje klasické tetování. Nejvíce letí extrémy, buď romantické obrazce plné květin a kudrlinek, nebo rockové motivy, záleží na naturelu nositelky a šikovnosti „malířky“. Neškodný obrázek si můžete také zhotovit sama, pomocí již hotových past v tubě nebo tetovacích popisovačů, i když třeba na zádech to asi bude problém :-)

Umístění obrazce je odvislé od vašeho životního stylu. Při práci manažerky, sekretářky či recepční jistě musíte dodržovat firemní kulturu v oblékání, a proto bude ideální místo pro malůvku nad lopatkou, uprostřed šíje částečně kryté vlasy nebo na bedrech. Dočasné tetování si užijete především ve volném čase, o prázdninách či během letní dovolené, kdy máme kvůli horku těla odhalená, vlasy stočené do uzlu, a obrázek tak díky tílku a šortkám s nízkým pasem skvěle vynikne.

Tatéry“ používající henu najdete na letních festivalech, v centrech, kde se tančí orientální tance, nebo v tetovacích salónech, kde vám také poradí, jak o obrázek pečovat, aby vám dlouho vydržel.

Článek vyšel: 22.06.2013 / Odkaz

Přečtete si také

 • Chutné košíčky

  Velikonoce se kvapem blíží a téměř každá hospodyňka přemýšlí o tom, co dobrého připraví na velikonoční stůl. Na velikonočním stole by zajisté neměla chybět klasika jako je velikonoční beránek, vánočky a mazance, ale…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %