Malování henou - luxusní tetování zcela bez bolesti

Jste ráda originální a jedinečná? Přemýšlíte o tetování, ale bojíte se bolesti? Nejste si jistá, že se vám jeden motiv stálého tetování bude líbit do konce života? Pokud odpovídáte „ano“, máme pro vás jednoduché řešení – tetování henou.

Vlastně se jedná o malování přírodním barvivem. Hena je tropický keř a rozemletím jeho sušených listů vzniká hnědočervený prášek. Když henu smícháte s vodou a dalšími přírodními přísadami, vznikne pasta obsahující mnoho pigmentů, které se po nanesení na pokožku spojí s buňkami, a vznikne barvička, která vydrží podle typu vaší kůže 7–20 dnů. Doporučuje se používání heny přírodní, uměle nepřibarvované, pak vám totiž nehrozí žádná alergická reakce.

V Indii si dívky a ženy zdobily hlavně ruce, dlaně, nohy a chodidla. Ornamenty připomínající krajku měly rituální a symbolický význam ve smyslu přivolání lásky, zdraví, štěstí a plodnosti.

V západních zemích malování henou spíše nahrazuje klasické tetování. Nejvíce letí extrémy, buď romantické obrazce plné květin a kudrlinek, nebo rockové motivy, záleží na naturelu nositelky a šikovnosti „malířky“. Neškodný obrázek si můžete také zhotovit sama, pomocí již hotových past v tubě nebo tetovacích popisovačů, i když třeba na zádech to asi bude problém :-)

Umístění obrazce je odvislé od vašeho životního stylu. Při práci manažerky, sekretářky či recepční jistě musíte dodržovat firemní kulturu v oblékání, a proto bude ideální místo pro malůvku nad lopatkou, uprostřed šíje částečně kryté vlasy nebo na bedrech. Dočasné tetování si užijete především ve volném čase, o prázdninách či během letní dovolené, kdy máme kvůli horku těla odhalená, vlasy stočené do uzlu, a obrázek tak díky tílku a šortkám s nízkým pasem skvěle vynikne.

Tatéry“ používající henu najdete na letních festivalech, v centrech, kde se tančí orientální tance, nebo v tetovacích salónech, kde vám také poradí, jak o obrázek pečovat, aby vám dlouho vydržel.

Článek vyšel: 22.06.2013 / Odkaz

Přečtete si také

 • Kulturní akce únor 2010

  Únor bílý, pole sílí. Jestli mluví pravdu tato stará česká pranostika, tak letošní úroda bude opravdu bohatá. Únorové kulturní akce jsou především ve jménu tradičních masopustních masek, koštování a hodování.…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %