Mezinárodní den zvířat je na spadnutí

Čtvrtého října nezapomeňte popřát svému domácímu mazlíčkovi. Vaše kočka, pes, křeček nebo želva totiž slaví Mezinárodní den zvířat!

Možná jste jeho skalním příznivcem a oslavujete ho spolu se svým čtyřnohým parťákem již celou řadu let. Možná jste ale o tomto svátku zvířat dosud neslyšeli, nicméně vám to připadá jako dobrá příležitost vytáhnout svého milovaného chlupáče na pořádnou procházku a následně ho odměnit něčím opravdu výjimečným. 

Podle nejnovějších průzkumů Češi chovají více než milion psů a zhruba stejný počet koček. Domácí zvíře se tak usídlilo v nadpoloviční většině českých domácností – kromě nejběžnějších psů a koček chováme například i rybičky, ptáky, pavouky, hlodavce, želvy nebo hady. 

O své domácí  mazlíčky také náležitě pečujeme. Měníme i jejich stravovací návyky a konečně dáváme přednost speciálnímu krmivu před jídlem od stolu. „Největší část objemu prodeje tvoří granule pro psy, druhé v pořadí jsou konzervy a kapsičky pro kočky. Výrazně roste i segment prémiových a superprémiových krmiv,“ říká Eva Karasová, tisková mluvčí společnosti Tesco. 

Že se už chystáte vyrazit do nejbližšího zverimexu pro nějakou lahodnou kost nebo speciální psí omáčku? Podle odborníků si můžete ušetřit jak cestu, tak peníze tím, že laskominy pro svého mazlíčka nakoupíte v běžném obchodním řetězci. Například Tesco nabízí jak sortiment ekonomický, tedy běžné granule za rozumné ceny, tak prémiový, jehož ceny jsou rovněž výhodnější než ve specializovaných zverimexech. „Rozšířili jsme sortiment o výrobky řad Tesco Finest, Nutrition, Nature a Supreme a širokou řadu Tesco pochoutek dovážených přímo z Anglie. Nově uvádíme také značky Bruno a Claude a superprémiový sortiment značky IAMS,“ vyjmenovává Eva Karasová. 

Pokud chcete Den zvířat pojmout opravdu stylově, vyražte spolu se svým mazlíčkem v sobotu 9. října na pražskou pankráckou pláň, kde bude oslava Mezinárodního dne zvířat probíhat ve velkém!

Článek vyšel: 01.10.2010 / Odkaz

Přečtete si také

 • Sedavý způsob života – nenápadný zabiják

  Lidskému tělu bylo již od počátku věků přirozené vykonávat poměrně velkou fyzickou aktivitu a výjimečné nebylo ani dlouhodobé strádání. Naši prapředci museli napřed vyvinout obrovské úsilí, než-li se mohli dosytosti…

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %