Načerpejte energii slunečních paprsků babího léta

Pokud jste ještě  nezazimovali kola, turistickou obuv nebo brusle, nechte se zlákat posledními teplými dny a vyrazte na výlet. Když vás neodradí ranní mrazíky, je začátek podzimu ideální dobou na výlety po celé republice. Příjemně chladný vzduch a slunečná odpoledne bez mráčku jsou bezchybnou kulisou pro poznávání nových cyklostezek a turistických tras. Vezměte proto celou rodinu a naplánujte si výlet někam, kde jste ještě nebyli.

Česká republika nabízí mnoho pozoruhodných míst, která by byla škoda minout. A nemusíte je všechna navštěvovat autem, můžete si naplánovat kratší cyklovýlet a zastavit se v galerii či na zámku. Hrady i zámky jsou ještě otevřené a během podzimu je navštěvuje méně turistů.

Podzimní krajina má také něco do sebe, nejenže se cestou můžete zastavit, abyste nasbírali kaštany, podívali se po posledních houbách, ale také doplníte fotoalbum o spoustu výborných snímků, protože podzimní příroda je výjimečně fotogenická.

Nenechte tedy kola ani sebe zahálet a využijte poslední teplejší víkendy, kdy ještě můžete navštívit zajímavá místa a zároveň nabrat energii ze slunečních paprsků před nadcházející zimou. Až budete hledat inspiraci pro svá putování, zkuste navštívit webovou stránku www.vyletyspenny.cz, kde se den co den objevují nové a zajímavé tipy na výlety po celé České republice. Veškeré výlety jsou vyzkoušené, protože na stránku přispívají cestovatelé sami sobě, píšou o trasách, které si sami projeli či prošli a mají na ně příjemné vzpomínky. Nemusíte se bát, že by vám žádný výlet nesedl, výběr je opravdu široký a je pak na každém, zda si vybere rekreační cestu po rovince, projde si okolí svého města či se pojede vybít do hor.

Tipy na výlety jsou většinou doplněny o fotografie zajímavých míst, která můžete během výletu shlédnout či navštívit.

Výlet pro vás:

Po zapomenutých Krušnohorských vyhlídkách

Pozvánka do krásné pohraniční zapomenuté krajiny Krušných hor v Karlovarském kraji na pěkný celodenní výlet. Trasa je středně náročná, velmi vhodná pro pěší turisty, ale i pro cyklisty, popř. v zimě pro běžkaře. Průjezdné body stojí aspoň za návštěvu autem. Naši cestu začínáme ve městě s bohatou historií, v Kraslicích. Do Kraslic se dá dojet autem během okolo 30-45 minut z Karlových Varů nebo Sokolova. Ze zmiňovaných měst jezdí také vlak a autobus.

Po nákupu a doplnění energie v Penny v Kraslicích (U Elektrárny 1957) se vydáme dále po hlavní silnici směrem do centra města, odkud pokračujeme dále po modré turistické značce až k odbočce doprava do kopce. Vydáme se tedy do kopce směrem na Bublavu. Pokračujeme mírným stoupáním lesem, až se dostaneme na louky a po nich míjíme vpravo sjezdovku ve Stříbrné. Podél lesa se dostaneme až k rozhledně Bleiberg. Je zde výhled do německého Klingenthalu, kde se konají např. skoky na lyžích. Po kraji sjezdovek pokračujeme po modré značce do malebné Bublavy a mezi krásnými chaloupkami dále po červené značce dolů do Rájeckého údolí. Pokud jedeme na kole, je lepší tento úsek absolvovat po silnici a cyklostezce a víc si tak vychutnat pěkný sjezd.

V Rájeckém údolí míjíme chráněný platan a tábořiště, až dorazíme k rozcestí se zelenou značkou. Zde odbočíme vpravo a pokračujeme po zelené značce. Čeká nás větší stoupání, až dorazíme na rozcestí se žlutou značkou. Pokračujeme dále po zelené. Dojdeme až ke krátké odbočce na vrchol Špičák. Odbočka stojí rozhodně za malou zacházku, odměnou se stane krásný altánek se skálou a výhledem. Po odpočinku, fotkách a svačince se vrátíme k odbočce na vrchol a pokračujeme dále po zelené, směr Přebuz. Cesta vede stále lesem, až se nám rozevře nádherný pohled na Přebuzská vřesoviště. Přebuz je jedna z nejhezčích zapomenutých vísek v Česku.

Říká se, že v Přebuzi a okolí vládne 8 měsíců zima a 4 měsíce chladno. Všude okolo nás jsou vřesoviště, na podzim krásně zbarvená, v zimě pěkně zahalená. Vede tu i Krušnohorská magistrála. Dojdeme až na silničku, po které pokračujeme vlevo kousek z kopce. Pokud chcete, určitě se předtím jděte projít po Přebuzi, ta je vpravo po silničce. Najdete tu krásná obydlí. Pod kopcem odbočíme vpravo na cyklostezku a pokračujeme podél říčky Rolavy dále mírně z kopce. Dříve se zde dobýval cín rýžováním i těžbou a říčka je krásně průzračná. Pokračujeme lesem podél potoka k silničce, zde odbočíme doprava a po ní se dostaneme až do obce Nové Hamry.

Pokud bychom odbočili doleva, dostaneme se do pěkné vesničky, laděné do dřeva, Jelení. V Nových Hamrech pokračujeme dále po cyklostezce směrem Tisová. U pěkné železniční stanice se k nám napojí žlutá značka. Putujeme lesem až k odbočce žluté značky do leva na Tisovský vrch k rozhledně. Odbočíme a po žluté stoupáme vzhůru k rozhledně. Rozhledna 18 metrů vysoká (976 m. n. m)se tyčí nad vysokými smrky a bývá odtud vidět většina Krušných hor, při dobrém počasí i Šumava. Na vrchol této volně přístupné rozhledny je naštěstí možné se dostat jen pěšky, na kole nebo běžkách.

Po odpočinku a krásné vyhlídce klesáme z kopce dále po žluté značce k rozcestí se zelenou. Zde se vydáme doprava po zelené, směr Nejdek. Míjíme hájovnu, most přes koleje a pokračujeme po silničce přes Krásnou vyhlídku kolem zříceniny kaple nad Nejdkem a kolem křížové cesty až do Nejdku. Zde kolem starobylé hradní věže a přes zrekonstruované náměstí s balvany a potokem se dostáváme k cíli naší cesty, až k Penny v Nejdku v Rooseveltově ulici. Pokračování na www.vyletyspenny.cz

Článek vyšel: 13.10.2016 / Odkaz

Přečtete si také

 • Vynikající chobotnice

  Za okny je stále velice škaredé počasí, lezou na nás chmury a jarní únava. Už, už aby byly ty krásné teplé dny. Hodně z nás se už zajisté těší na krásnou letní dovolenou u moře. Dovolená u moře není pouhé povalováním…

Související články

 • Tajuplná kráska z Chartres

  Jsou místa, kde i duše zapřísáhlých ateistů polechtá záchvěv posvátné úcty. A nemusíte přitom cestovat až do mystického Jeruzaléma, stačí se vydat na západ našeho starého kontinentu, do hrozny vonící Francie. Kolena…

 • Za romantikou na Dívčí kámen

  Každý z nás má sice o romantickém zákoutí své vlastní představy, ovšem na téhle jihočeské perle se jistě shodnou všichni ti, co měli tu čest vidět ji na vlastní oči. Hluboké zelené lesy, skalní ostroh s mohutnou…

 • Národní horský park Simien

  Cestování do Afriky má u nás většina lidí spojené s přímořskými destinacemi v Egyptě, Tunisku nebo Maroku. Ale chcete-li poznat skutečnou tvář a tepající srdce tohoto rozmanitého kontinentu, hledejte dále než za ploty…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %