Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem

Svatební dar pro prince Williama a Kate Middletonovou ( nyní vévodkyni z Cambridge ), je stále ještě doma, udělejte si výlet do jeho rodiště - Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, kde se již od 16. století věnují chovu ušlechtilých starokladrubských koní leží nedaleko Pardubic a v období od 1.4. - 31.10.2011 máte možnost absolvovat velmi zajímavé prohlídky stájí, které probíhají denně mimo pondělí.

Vzhledem k tomu, že svatební dar pro anglický královský pár, hřebeček Favory Alta zatím ještě do Velké Británie neodcestoval a zůstává stále v kladrubském hřebčíně, je možné, že ho spatříte právě při vaší návštěvě.

Pokud nebudete mít to štěstí, nezoufejte, v Kladrubech je spousta jiných zajímavých koní a milí průvodci vás seznámí s taji chovu vyhlášených běloušů. Do areálu si po domluvě můžete vzít i pejska, samozřejmě za předpokladu, že neohrozí bezpečnost ostatních návštěvníků či zaměstanců, prohlídky totiž probíhají za normálního provozu hřebčína.

Je možné, že se vám toto netradiční trávení víkendového či prázdninového dne zalíbí natolik, že budete mít chuť si prohlédnout ještě druhou část hřebčína, v 35 km vzdálených Slatiňanech, kde se zaměřují na chov vraníků.

V obou chovných stanicích pořádají mnoho akcí pro veřejnost. Tou nejbližší je v sobotu 25.6.2011 Velký jezdecký den s bohatým programem a mnoha ukázkami ježdění ve Slatiňanech.

V Kladrubech si zase v sobotu nebo v neděli můžete vyrazit na projížďku kočárem taženým párem běloušů.

http://www.nhkladruby.cz/

Článek vyšel: 10.06.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Ořechové kytičky

  Vánoce jsou za dveřmi a ve většině domácnostech, už nastalo předvánoční pečení. Dnes pro vás máme recept na chutné ořechové kytičky.

Související články

 • Tajuplná kráska z Chartres

  Jsou místa, kde i duše zapřísáhlých ateistů polechtá záchvěv posvátné úcty. A nemusíte přitom cestovat až do mystického Jeruzaléma, stačí se vydat na západ našeho starého kontinentu, do hrozny vonící Francie. Kolena…

 • Za romantikou na Dívčí kámen

  Každý z nás má sice o romantickém zákoutí své vlastní představy, ovšem na téhle jihočeské perle se jistě shodnou všichni ti, co měli tu čest vidět ji na vlastní oči. Hluboké zelené lesy, skalní ostroh s mohutnou…

 • Národní horský park Simien

  Cestování do Afriky má u nás většina lidí spojené s přímořskými destinacemi v Egyptě, Tunisku nebo Maroku. Ale chcete-li poznat skutečnou tvář a tepající srdce tohoto rozmanitého kontinentu, hledejte dále než za ploty…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %