Nastává čas vinobraní. Které navštívíte v letošním roce?

Vinobraní patří k nejoblíbenějším společenským akcím, bývá ozdobou všech kalendářů kulturních akcí. Ale i další vinařské akce, takříkajíc menší, než vinobraní, mají své kouzlo. A některé, třeba rychle se rozvíjející tradice otevřených sklepů, jsou mezi milovníky vína možná ještě oblíbenější a vyhledávanější, než velkolepá vinobraní. Slavnosti otevřených sklepů (akce se konají pod různými názvy) jsou komornější a hlavně jsou víc o víně, o setkávání milovníků vína s vinaři. To je jejich hlavní předností ve srovnání s klasickým vinobraním.

9.9. - 10.9.2011 Znojemské vinobraní

Tradiční slavnost vína, při které se rozezní zvony a bubny, otevřou se mázhauzy, víno a burčák potečou proudem. Středověká divadla, historická tržnice s řemesly.

http://www.znojemskevinobrani.cz/

9.9. - 11.9.2011 Pálavské vinobraní

Pálavské vinobraní v Mikulově je největší slavností vína na Pálavě. Historické průvody, zábavné programy pro všechny věkové kategorie, historická a vinařská tržnice, košty vína a burčáků, gastronomické speciality.

http://www.palavske-vinobrani.cz/

16. - 17.9.2011 Bzenecké krojované vinobraní

Vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky. Návštěvník se má možnost seznámit v jejím průběhu s historickými tradicemi našich předků, shlédnout zde mnohé pestré kroje Slovácka, uslyšet všudypřítomnou lidovou muziku četných hudců. Přehlídka domácích i zahraničních vín, průvod městem, přehlídka folkorních souborů a muzik a dalších, většinou folklórně zaměřených akcí.

http://www.bzenec.cz/

16. - 18.9.2011 Mělnické vinobraní

Tradiční městská slavnost - lidová řemesla, šermířské souboje, pouliční zábava, vojenské ležení, průvod Karla IV. a jeho družiny, ohňostroj a hlavně spoustu mělnického vína.

http://www.melnicke-vinobrani.cz/

18. - 19.9.2011 Vinohradské vinobraní

Také Praha žije vínem! Historický průvod v čele s císařem Karlem IV., historická a současná hudba, rytířský turnaj, dobové divadlo, sokolníci, dobové tržiště, dětské hry a soutěže ochutnávky vína, dobré jídlo.

23. - 24.9.2011 Litoměřické vinobraní

I severní Čechy mají své vinohrady a slavnosti vína a také vynikající víno. Dobové tržiště s ukázkami starých řemesel také žongléry, šermíře, kejklíře s ohněm a další představení. Pouliční divadlo, soutěže pro malé i velké, hudební vystoupení.

http://vinobranilitomerice.jasnet.cz

24.9. - 25.9.2011 Karlštejnské vinobraní

Karlštejnské vinobraní - kromě ochutnávky vín a burčáku bude během vinobraní připraven bohatý program - gotické odívání, výuka historických tanců, souboje a další. Cestu k hradu olemují stánky připomínající dobové krámky. Vrcholem události je pak průvod, který se v čele s Karlem IV. a jeho družinou vydá z karlštejnských vinic přes obec až na hrad.

http://www.hradkarlstejn.cz/

2.10.2011 Valtické vinobraní

Staré vinařské zvyky v podání studentů vinařské školy na náměstí Svobody a v zámecké jízdárně - ochutnávky vín a burčáků, folklorní a kulturní představení.

http://www.hlavnimestovina.cz/

12.11.2011 Svatomartinské otevřené sklepy Velké Pavlovice

Jste-li zvědaví a máte již nyní chuť na svěží mladá svatomartinská vína a také na pravou do křupava vypečenou svatomartinskou husu, neváhejte a navštivte letos naposled Otevřené vinné sklepy. Večer se opět ponese s besedou u cimbálu v duchu folklóru, třešničkou na dortu bude i protentokrát losování vstupenek o vinné ceny.

Info: Infocentrum Velké Pavlovice, tel.: 519 428 149

Zdroj: http://www.vino-vinobrani.cz/,
           www.ceskevylety.cz

Článek vyšel: 05.09.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Australský čajovník – Tea tree

  Olej získávaný z australského čajovníku je čistě přírodní produkt a je právem považován za nejsilnější přírodní antiseptikum.

Související články

 • Tajuplná kráska z Chartres

  Jsou místa, kde i duše zapřísáhlých ateistů polechtá záchvěv posvátné úcty. A nemusíte přitom cestovat až do mystického Jeruzaléma, stačí se vydat na západ našeho starého kontinentu, do hrozny vonící Francie. Kolena…

 • Za romantikou na Dívčí kámen

  Každý z nás má sice o romantickém zákoutí své vlastní představy, ovšem na téhle jihočeské perle se jistě shodnou všichni ti, co měli tu čest vidět ji na vlastní oči. Hluboké zelené lesy, skalní ostroh s mohutnou…

 • Národní horský park Simien

  Cestování do Afriky má u nás většina lidí spojené s přímořskými destinacemi v Egyptě, Tunisku nebo Maroku. Ale chcete-li poznat skutečnou tvář a tepající srdce tohoto rozmanitého kontinentu, hledejte dále než za ploty…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %