Nastává čas vinobraní. Které navštívíte v letošním roce?

Vinobraní patří k nejoblíbenějším společenským akcím, bývá ozdobou všech kalendářů kulturních akcí. Ale i další vinařské akce, takříkajíc menší, než vinobraní, mají své kouzlo. A některé, třeba rychle se rozvíjející tradice otevřených sklepů, jsou mezi milovníky vína možná ještě oblíbenější a vyhledávanější, než velkolepá vinobraní. Slavnosti otevřených sklepů (akce se konají pod různými názvy) jsou komornější a hlavně jsou víc o víně, o setkávání milovníků vína s vinaři. To je jejich hlavní předností ve srovnání s klasickým vinobraním.

9.9. - 10.9.2011 Znojemské vinobraní

Tradiční slavnost vína, při které se rozezní zvony a bubny, otevřou se mázhauzy, víno a burčák potečou proudem. Středověká divadla, historická tržnice s řemesly.

http://www.znojemskevinobrani.cz/

9.9. - 11.9.2011 Pálavské vinobraní

Pálavské vinobraní v Mikulově je největší slavností vína na Pálavě. Historické průvody, zábavné programy pro všechny věkové kategorie, historická a vinařská tržnice, košty vína a burčáků, gastronomické speciality.

http://www.palavske-vinobrani.cz/

16. - 17.9.2011 Bzenecké krojované vinobraní

Vinařské slavnosti ve městě Bzenecké lipky. Návštěvník se má možnost seznámit v jejím průběhu s historickými tradicemi našich předků, shlédnout zde mnohé pestré kroje Slovácka, uslyšet všudypřítomnou lidovou muziku četných hudců. Přehlídka domácích i zahraničních vín, průvod městem, přehlídka folkorních souborů a muzik a dalších, většinou folklórně zaměřených akcí.

http://www.bzenec.cz/

16. - 18.9.2011 Mělnické vinobraní

Tradiční městská slavnost - lidová řemesla, šermířské souboje, pouliční zábava, vojenské ležení, průvod Karla IV. a jeho družiny, ohňostroj a hlavně spoustu mělnického vína.

http://www.melnicke-vinobrani.cz/

18. - 19.9.2011 Vinohradské vinobraní

Také Praha žije vínem! Historický průvod v čele s císařem Karlem IV., historická a současná hudba, rytířský turnaj, dobové divadlo, sokolníci, dobové tržiště, dětské hry a soutěže ochutnávky vína, dobré jídlo.

23. - 24.9.2011 Litoměřické vinobraní

I severní Čechy mají své vinohrady a slavnosti vína a také vynikající víno. Dobové tržiště s ukázkami starých řemesel také žongléry, šermíře, kejklíře s ohněm a další představení. Pouliční divadlo, soutěže pro malé i velké, hudební vystoupení.

http://vinobranilitomerice.jasnet.cz

24.9. - 25.9.2011 Karlštejnské vinobraní

Karlštejnské vinobraní - kromě ochutnávky vín a burčáku bude během vinobraní připraven bohatý program - gotické odívání, výuka historických tanců, souboje a další. Cestu k hradu olemují stánky připomínající dobové krámky. Vrcholem události je pak průvod, který se v čele s Karlem IV. a jeho družinou vydá z karlštejnských vinic přes obec až na hrad.

http://www.hradkarlstejn.cz/

2.10.2011 Valtické vinobraní

Staré vinařské zvyky v podání studentů vinařské školy na náměstí Svobody a v zámecké jízdárně - ochutnávky vín a burčáků, folklorní a kulturní představení.

http://www.hlavnimestovina.cz/

12.11.2011 Svatomartinské otevřené sklepy Velké Pavlovice

Jste-li zvědaví a máte již nyní chuť na svěží mladá svatomartinská vína a také na pravou do křupava vypečenou svatomartinskou husu, neváhejte a navštivte letos naposled Otevřené vinné sklepy. Večer se opět ponese s besedou u cimbálu v duchu folklóru, třešničkou na dortu bude i protentokrát losování vstupenek o vinné ceny.

Info: Infocentrum Velké Pavlovice, tel.: 519 428 149

Zdroj: http://www.vino-vinobrani.cz/,
           www.ceskevylety.cz

Článek vyšel: 05.09.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Základem štěstí v životě jsou emoce

  Mnohý racionální typ nad tímto tvrzením určitě nechápavě kroutí hlavou. Pocity mají skutečně mnohem větší vliv na náš život než si dokážeme představit. Bylo zjištěno, že pokud krysám paralyzujeme centrum emocí v…

Související články

 • Tajuplná kráska z Chartres

  Jsou místa, kde i duše zapřísáhlých ateistů polechtá záchvěv posvátné úcty. A nemusíte přitom cestovat až do mystického Jeruzaléma, stačí se vydat na západ našeho starého kontinentu, do hrozny vonící Francie. Kolena…

 • Za romantikou na Dívčí kámen

  Každý z nás má sice o romantickém zákoutí své vlastní představy, ovšem na téhle jihočeské perle se jistě shodnou všichni ti, co měli tu čest vidět ji na vlastní oči. Hluboké zelené lesy, skalní ostroh s mohutnou…

 • Národní horský park Simien

  Cestování do Afriky má u nás většina lidí spojené s přímořskými destinacemi v Egyptě, Tunisku nebo Maroku. Ale chcete-li poznat skutečnou tvář a tepající srdce tohoto rozmanitého kontinentu, hledejte dále než za ploty…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %