Nejslavnější návrháři obuvi

Ženy se od pradávna rády zkrášlují a zdobí. Touhou každé ženy je oslnit své okolí a zapůsobit na opačné pohlaví. K dosažení tohoto cíle využívají veškeré dostupné ženské zbraně, mezi které zaručeně patří oblékání, zvolení správných doplňků, výběr vhodné vůně a samozřejmě jedna z nejdůležitějších věcí je dokonalá obuv pro naše nožky.

Podle obuvi se často dají rozlišit různé sociální skupiny. Ano již od pradávných časů se jednotlivé skupiny obyvatel od sebe daly bezpečně rozlišit. A jedním takovým rozlišovacím znakem byly právě boty. Ne každý, si tenkrát mohl dovolit boty a už vůbec ne ledajaké a tak je to i dnes. Naprostá většina z nás si o botách od Manola Blahnika, Christiana Louboutina nebo Stuarta Weitzmana může nechat jenom zdát. Slavné světové celebrity by si zase na své nohy neobuly jiné boty než právě od jmenovaných věhlasných návrhářů.

V dnešním článku si povíme něco málo o těchto designérských ikonách:

Manolo Blahnik

Tento pán patří v současné době mezi ty nejuznávanější obuvní designéry a jeho tvorba je vždy zárukou kvality a luxusu. Botky z jeho dílny si oblíbily světové modelky, členky královských rodin a také slavné herečky.

Co způsobilo oblibu právě těchto botiček? Jedním z důvodů proč jsou dnes „manolky“ tak oblíbené, je zaručeně jedinečný způsob jejich výroby. Každá bota projde během výroby 50 různými procesy a na každý jednotlivý kousek dohlíží sám velký mistr. Všechny boty se vyrábí v Itálii a denně se jich vyrobí pouze 80 párů. I tato skutečnost dělá z těchto bot jedinečný exkluzivní kousek, který si oblíbily slavné ženy po celém světě. Mezi vášnivé vyznavačky Manola Blahnika patří např. takové hvězdy jako je Madonna či Nicole Kidman. Největší popularitu však má na svědomí seriál Sex ve městě, kde byl těmto botám věnován celý jeden díl s názvem „Právo žen na boty“.

Christian Louboutin

Je jedním z nejznámějších návrhářů. Z počátku své kariéry pracoval pro světoznámé značky jako Chanel či Yves Saint Laurent. V roce 1992 si otevřel vlastní butik a v současnosti má množství obchodů po celém světě. Botky od tohoto návrháře bezpečně poznáme podle červené barvy podešví.

Boty od Louboutina jsou zárukou jedinečné kvality a musí vždy skvěle padnout. Dokonalá propracovanost podpatků dodává štíhlejšího vzhledu každé nožce. Typické pro Louboutinovu tvorbu jsou vysoké sexy podpatky.

Louboutinovu tvorbu si oblíbily celebrity jako např. Angelina Jolie, Christina Aguilera nebo také Kylie Minogue.

Jimmy Choo

Tento návrhář se stal hvězdným díky osudovému setkání s princeznou Dianou. Právě lady Diana se stala jeho věrnou zákaznicí a velice si oblíbila jeho tvorbu. Na výsluní se dostal až po princeznině tragické smrti, kdy se začalo pátrat po tvůrci nádherných princezniných bot. Tento návrhář tvořil boty pro Dianu po celých sedm let, později po její smrti se stal velice vyhledávaným a žádaným tvůrcem pro mnoho žen po celém světě.

V současnosti vyrábí exkluzivní, ručně šité boty přímo na míru pro svou vlastní značku Jimmy Choo Couture.

Tento umělec se vyznačuje tím, že všechny jeho boty jsou ušité vždy pouze na míru. Žádná velkovýroba zde nehrozí. Pokud tedy prahnete po jedinečném kousku, který zaručeně nebude mít žádná vaše kamarádka, doporučujeme právě tohoto umělce, jisté ale je, že to nebude zadarmo.

Stuart Weitzman

I když není tento talentovaný muž tolik známý jako předchozí jmenovaní, určitě si zaslouží pozornost. Je totiž autorem nejdražších bot světa. Tyto boty stojí zhruba 2 miliony dolarů, jsou posety 565 diamanty spojenými platinou Při své tvorbě si zakládá především na materiálech, které používá. Jeho nejoblíbenějšími materiály jsou korek, vinyl, sklo, drahé kameny a také tapetový papír. Jako třešničku na dortu dodává konečný lesk svým dílkům 24 karátovým zlatem. Velice si zakládá na detailech. V poslední době ho vyhledávají např. Angelina Jolie, Jennifer Hudson či Eva Longoria.

Článek vyšel: 28.08.2012 / Odkaz

Přečtete si také

 • Chutné košíčky

  Velikonoce se kvapem blíží a téměř každá hospodyňka přemýšlí o tom, co dobrého připraví na velikonoční stůl. Na velikonočním stole by zajisté neměla chybět klasika jako je velikonoční beránek, vánočky a mazance, ale…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %