Neobyčejný designér Philippe Starck

Philippe Starck se narodil 18. ledna roku 1949 v Paříži. Je to jedinečný francouzský designér, pestrý tvůrce, výtvarník a architekt, jehož kariéra trvá již více než třicet let. Jeho hlavní zaměření se týká nábytkového, produktového a technického designu, návrhů interiérů a rovněž architektury. Tři slova, která dokonale charakterizují jeho tvorbu jsou: revoluční, jedinečná a nadčasová.

Touhu a schopnost tvořit získal Phillipe už jako malý chlapec od svého otce, který byl letecký inženýr a vynálezce. Společně s otcem již od malička skládal nejrůznější modely a zkoušel vymýšlet vlastní návrhy. V Paříži vystudoval umělecký design a poté začal navrhovat nábytek pro přední italské a mezinárodní společnosti. Později si založil vlastní firmu Starck Products.

Jeho kariéra začala strmě stoupat v roce 1982, kdy navrhoval interiér domu pro francouzského prezidenta Francois Mitteranda. Na rozdíl od většiny současných designérů se nezaměřuje na zbytečně drahou a provokativní tvorbu, ale vytváří předměty, které jsou funkčním vybavením domácností. Rád kombinuje materiály jakými jsou sklo a kámen, plast a hliník, chrom a plyš, apod.).

Phillipe Starck patří mezi „nejchtěnější“ designéry dnešní doby. Jeho návrhy i když jsou dokonale promyšlené vznikají během několika málo minut. Jednou z jeho zásad je, aby veškeré jeho projekty byly, co možná nejekologičtější.

Tento jedinečný designér vyniká neuvěřitelnou představivostí, jeho jedinečné stavby se staly ikonami především pro svou nadčasovost a mnoha městům dodaly nový rozměr. Všestrannost tohoto návrháře je skutečně obrovská zahrnuje téměř vše, co si dokážeme představit od nábytku, doplňků pro domácnost, zubních kartáčků přes automobily, motorky, jachty až po domy.

Nábytkový design

Již déle než 22 let spolupracuje s italskou firmou Kartell, dále také s firmami jakými jsou např. Flos, Vitra, Driade a další.

Produktový design

Jsou to např. lampičky, baterie, plyšový medvídek, postýlky a kočárky pro děti a řada dalších.

Technický design

Optická myš pro Microsoft, hodiny nebo také elektrické zubní kartáčky.

Architektura

Navrhuje hotely a restaurace nejen jako stavby, ale také jejich luxusní interiéry.

Ostatní

V současnosti působí Starck také jako designér a kreativní ředitel ve společnosti Virgin Galactic, která plánuje lety do vesmíru.

Zdroj: http://www.starck.com/en/, http://en.wikipedia.org/

Článek vyšel: 10.11.2015 / Odkaz

Přečtete si také

 • Kam vyrazit s dětmi – léto 2012

  Prázdniny jsou tady a s nimi se přímo nabízí otázka: Kam vyrazit s dětmi? Připravili jsme pro vás několik zajímavých nápadů, kde můžete s dětmi strávit příjemné letní okamžiky.

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %