Nevidomí mezi námi - o.s. Okamžik

Nenechte si ujít pozoruhodnou výstavu fotografií o životě nevidomých v rolích, v nichž si je my ostatní jen těžko dokážeme představit. 26 černobílých fotografií doplněných o subjektivní komentáře zrakově postižených nám přiblíží svět nevidomých horolezců, hudebníků nebo rodičů a dalších. Vstup na tuto jedinečnou výstavu se nepočítá v korunách a jen pokud sami budete chtít, můžete různou formou pomoci hlavnímu organizátorovi akce - o.s. Okamžik.

Fotografie máte čas shlédnout na různých místech Prahy až do března 2008. Konkrétní místo pro dané období najdete na stránkách www.nevidomimezinami.cz.

Pražské o.s. Okamžik bylo založeno v roce 2000 a už čtyři roky poté se stalo akreditovaným občanským centrem. Tým vidoucích i nevidoucích lidí, kteří neúnavně hledají schůdné cesty, jak pomoci zrakově i jinak postiženým, se v našich podmínkách zasloužil o prvenství v poskytování osobní asistence nevidomým pod profesionálním vedením odborníků. Tím ovšem jeho práce nekončí. O.s. Okamžik podporuje rozvoj dobrovolnictví, vydává knihy a poskytuje netradiční poradenství pro otázky samostatného života nevidomých. Edukační činnost zahrnuje pořádání seminářů pro veřejnost, školy a jiných společenských aktivit. Své dobrovolníky vysílá o.s. Okamžik i do spolupracujících organizací VIA, LORM, Nadačního fondu českého rozhlasu a Klubu přátel červenobílé hole.

A jak můžete pomoci?

Někdy bohatě stačí se jen ve správnou chvíli na správném místě zmínit slovíčkem. Pokud byste přeci jen chtěli přiložit ruku k dílu, můžete pro o.s. Okamžik pracovat jako dobrovolník. Dokonce i když vám ještě není osmnáct let, není spolupráce vyloučena. V tomto případě je nejvhodnější dobrovolné načítání knih. O.s. Okamžik si totiž mimo jiné buduje svépomocnou knihovnu nahráváním předčítaných knih na magnetofonové pásky.

Můžete věnovat věcné dary v podobě cen do každoročně pořádané soutěže pro zdravotně postižené nebo funkční výpočetní, kopírovací a nahrávací techniku k vybavení pracovišť a pro dobrovolné načitatele. Za poskytnutí služeb vaší firmou zdarma ve prospěch o.s. Okamžik (ať míníme dopravu, pomoc při organizaci mediálních akcí, výrobu propagačních předmětů a tisk materiálu) se vám o.s. Okamžik odmění třeba reklamou na svých stránkách. V neposlední řadě můžete pomoci dobrými nápady a finančním darem buď na transparentní účet číslo 334 334/ 2400 nebo dárcovskou sms ve formě: DMS OKAMZIK odeslanou na telefonní číslo 87 777. Za jakoukoliv formu pomoci vám patří nevyčíslitelný dík celé naší veřejnosti. Bližší informace najdete na webových stránkách www.okamzik.cz.

Zúčastnili jste se výstavy? Jaké máte dojmy? Pracujete jako dobrovolník? Budeme jen rádi, když se s námi v komentářích podělíte o své zkušenosti.

Článek vyšel: 24.07.2007 / Odkaz

Přečtete si také

 • Polévka z řapíkatého celeru

  Máte-li chuť na netradiční polévku, vyzkoušejte lahodnou kombinaci řapíkatého celeru s bílým jogurtem. Bohatý koktejl minerálních látek a vitamínů z celeru s živými probiotickými kulturami dokonale naladí váš imunitní…

Související články

 • Benefiční projekt Emil

  Zářivě žlutý ptáček Emil není na poli pomoci handicapovaným žádným neopeřeným holátkem. Právě naopak. Jako maskot Českého paralympijského týmu funguje už řadu let a od roku 2003 si pod svá ochranná křídla vzal také…

 • III. internetová aukce "Děti dětem"

  Jestli chcete udělat radost hned několika osobám, taky sami sobě, pomoci dětem a ještě si na památku vydražit obrázek nebo keramickou sošku, mrkněte na

 • Fotbal pro rozvoj

  Vrcholový fotbal má své pevné jádro skalních fanoušků, kteří na svou milovanou hru nedají dopustit. Kdo se ale na tento populární sport zkusí podívat s odstupem, uvidí i jeho odvrácenou tvář – chladný kalkul,…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %