Nohy – drahocenný poklad, na který zapomínáme

Chodíte ke kadeřnici, na kosmetiku, masáže, manikúru, do fitcentra, bazénu, divadla, kina, či do restaurace?

U kadeřnice, kosmetičky, či na manikúře uspokojíte zevnějšek, který je vidět. Ve fitcentru či bazénu se odreagujete sportem. V divadle nebo kině ukojíte své duševní cítění. V restauraci uspokojíte žaludek. … ale stále jsme na něco zapomněly.

Na drahocenný poklad, který většinu roku schováváme a přece nám slouží celý život. Ano, jedná se o nohy. Celé dny chodí, běhají, skáčou a to vše ve více či méně pohodlné obuvi. Vrcholem odpočinku, který jim dopřejeme je, že si je dáme u televize „nahoru“ a nebo až v noci, kdy spíme mají chvíli klidu. Myslíte, že jim to stačí? Že by si nezasloužily daleko víc?

Říkáte si: „Ony nic nepotřebují. Pravidelně si měním ponožky a myji je dle potřeby, klidně i několikrát za den.“ Ale přece i ruce občas namažete krémem, aby nebyly vysušené.

Zkuste si všichni představit, že jste svýma nohama. … jste spokojení? Jestli ne, tak čtěte dál co vše jim můžete dopřát. A jestli ano, tak čtete také. Určitě objevíte něco co by se vám líbilo. Vždyť jde o vaše nohy a tudíž o vás.

Pánové si řeknou: „Další „babské“ řeči. Nic pro mě. Zase budou mluvit o těch „serepetičkách“, kterých máme v koupelně až, až. A i když se tam další nevejdou, tak moje drahá polovička to dokáže a já budu mít další věci na shození, abych se dostal pro gel na holení.“ Pak to je jen na taktice nás žen, jak těm „pánům tvorstva“ dokázat, že to potřebují také. Mají stejné nohy. Nachodí toho stejně, někteří i daleko více než ženy. Když neuspějí tyto argumenty nasaďte silnější zbraně. Večer u televize dopřejte svému miláčkovi po koupeli masáž nohou a použijte k tomu zvláčňující krém na nohy s příjemně osvěžující mentolovou vůní. Masáž rozproudí krev a tím se nohám uleví, krém zvláční pokožku a osvěží ji. A konec konců, může to být i milá předehra krásného večera.

V Čechách je mnoho kosmetických salónů nabízející vedle péče o pleť či manikúru i tak potřebnou pedikúru. Říkáte si, že byste tam nikdy nešla? Stydíte se za své nohy. To je nesmysl. Tvrdou kůži na nohách má skoro každý člověk. A budete překvapena, jak moc se vaše nohy změní po jedné návštěvě a na ty další se už budete doslova těšit. Stále jsem vás nepřesvědčila pro návštěvu pedikérky? Nevadí, tak zkuste jim pomoci vy sama. Na našem trhu je již mnoho přípravku pro nohy od různých firem. Od solí a lázní do koupele přes krémy, masky až po deodorační pudry a spreje proti pocení.

Máte tvrdou kůži na nohou? Má ji už vaše maminka i babička a tak jste se smířili s tím, že ji musíte mít i vy. To vůbec není pravda. Ztvrdlá a hrubá kůže na nohou je jen známkou, jak jsou nohy zatěžovány a jak se o ně staráme, nikoliv věcí dědičnou. Ztvrdlá kůže jde odstranit a pravidelnou péčí o pokožku se již nemusí v takové míře objevit.

A jak začít?

Pedikérka by začala lázní, která nohy osvěží, zvláční, neboť to je základ pro snadnou práci s pokožkou. I vy tím začněte. Připravte si teplou vodu, do ní nasypte například rochovu sůl, která napomůže drsné pokožce změknout.

Po základní koupeli odstraňte tvrdou pokožku. V salónech používají elektrické brusky na nohy. „Brusky cože? No tak to tam už nepujdu tuplem?!“ Vůbec se nebojte, to nebolí, ba naopak je to příjemné šimrání. Doma vám, ale postačí obyčejná pemza, škrabka na nohy či strojky na žiletku tomu přizpůsobené. Vše najdete v jakékoliv drogérii.

Po odstranění ztvrdlé kůže je dobré zopakovat koupel, ale tentokrát povzbuzující či relaxační.

Nohy jsou již zbaveny drsné pokožky. Nová pokožka je jemnější a také náchylnější na poškození, ale i lépe přijímá minerály a další potřebné látky k jejich obnově a zdravému vzhledu, proto je dobré dopřát danou koupel. Po koupeli zabalte nohy na chvíli do ručníku a nijak nevysušujte. Ručník nasaje přebytečnou vodu do sebe a látky z lázně dále mohou pod ručníkem působit. Otíráním, by jste je jen setřeli.

Takto ošetřené nohy můžete třeba už jen namazat nočním hydratačním krémem, či použít masku na nohy a jít klidně spát. Pokožka bude hydratována a revitalizována přes noc.

Ale tím péče o nohy nekončí. Máme další možnosti, jak své nohy dále rozmazlovat.

Po povzbuzující koupeli můžete klidně nohám dopřát masáž zvláčňujícím krémem na nohy. Krém pomáhá udržovat pokožku vláčnou a jemné ztvrdnutí dokáže zvláčnit za pár dní i bez použití pemzy.

Tak jako na těle se vrchní pokožka odlupuje a mytím ji odstraňujete, tak i chodidla tímto procházejí. Je dobré jim pomoci stejně, jako pomáháme tělu. Použitím abrazivního krému, který obsahuje například rozdrcené skořápky mandlí. Ty nohy vyčistí, odstraní tvrdou pokožku a zjemní. Oleje, které krém obsahuje pokožku dále hydratují a zjemňují. Použití je jednoduché. Při koupání krém vmasírujte do vlhké pokožky a následně jej opláchněte.

Unavené, bolavé nohy ocení chladivý gel na nohy. Gel nohy osvěží a chladivé složky uleví od tlaku, který na chodidlo působí. Je dobré, dát nohy na chvíli během dne do zvýšené polohy. Už jen to jim uleví a nohy se budou lépe prokrvovat.

A něco pro pány. Přípravky zabraňující či omezující pocení nohou.

Dělám si legraci. Samozřejmě, že to nejsou krémy, spreje a pudry určené jen pro muže. Nohy se potí přece každému. Nezáleží na pohlaví ani věku. Na nohách jsou potní žlázy, stejně jako na celém těle i na dlaních. Jen na místech kam nemůže pořádně vzduch to více pociťujeme. Proto určitě všichni uvítáme přípravky na omezení či zabránění potu. Pudry se například vmasírují do čisté a suché pokožky. Spreje se stříkají přímo na suchou pokožku. Krémy se pečlivě vmasírují do suché a čisté pokožky. Nikdy nezapomínejte na pokožku i mezi prsty. Ať už použijete kterýkoliv způsob ochrany před potem, vždy dopřejete pokožce hydrataci a osvěžení i v uzavřené obuvi

Způsobů, jak se starat o nohy, je spousta. Záleží jen na vás, pro jaký se rozhodnete. Zda se staráte stejným či podobným způsobem, jak píši, tak vám nohy mohou jen děkovat. Pokud jste tak doposud nečinily přimlouvám se za ně.

Máte jiné problémy s pokožkou a nevíte si rady? Nebo jiné osvědčené metody, jak rozmazlit nohy? Ráda si je přečtu, vyzkouším, nebo se pokusím poradit.

Článek vyšel: 18.07.2016 / Odkaz

Přečtete si také

 • Martin na bílém koni

  Každoročně očekáváme, že 11. listopadu přijede Martin na bílém koni. Tento den je oblíben především mezi dětmi, které radostně očekávají první sněhové vločky. Letos si sníh sice trošičku pospíšil, ale jak rychle…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %