Obrana proti mrazu aneb jak se účinně zahřát

Celou naší republiku již delší čas sužují třeskuté mrazy a proto všichni přemýšlíme, jak se co nejúčiněji zahřát. Venku mrzne až praští a člověk by se nejraději zavrtal do peřin a vůbec nevycházel. Ale to samozřejmě není možné. Asi by se nenašel zaměstnavatel, který by nám omluvil absenci způsobenou nechutí vyrazit do mrazivého počasí. Nezbývá tedy, než-li vyzvat otravný chlad na souboj a poprat se s ním.

Venkovní nízké teploty, menší intenzita světla a nedostatek živin způsobené zimním obdobím jsou důvodem, proč naše tělo strádá a ani naše nálada není nejrůžovější.

Předpovědi meteorologů prozatím nevěstí nic dobrého, naopak zlověstně varují před ještě většími mrazy, neváhejte a vyzkoušejte některou z našich rad.

Hřejivé oblečení

Dostatečné obleční je jednou z nejdůležitějších věcí, které nesmíme podceňovat. Rada našich babiček, „že nejdůležitější je mít v teple ruce a nohy“, má jistě něco do sebe. Nezapomínejte ani na pokrývku hlavy a hřejivou šálu, věřte že obojí vám prokáže velkou službu. Termoprádlo je v tuto dobu také velmi dobrou volbou, protože dokáže skutečně zahřát.

Něco teplého do žaludku

Žaludkem neprochází pouze láska, ale vhodně zvolená strava dokáže také zahřát. V době, kdy venku řádí mrazivé počasí, jsou vhodnými pokrmy především husté polévky, hřejivé kaše, dušená masa atp. Zaručeně hřejivými potravinami jsou zázvor, čili, pepř, skořice a také čokoláda. Naopak pokrmy, které náš organismus zchlazují jsou např. jogurty, zeleninové saláty, citrusové a exotické plody a také minutková jídla. Pokud se neobejdete bez zeleniny, volte raději nakládanou či kvašenou. Zahřát se můžete také pomoci teplých nápojů, vyzkoušejte např. pečený čaj, lahodný punč, svařené víno nebo horkou griotku.

Hřejivá koupel

Udělejte si doma své malé, soukromé lázně. Vanu naplňte horkou vodou a přidejte hřejivou sůl či oblíbený vonný olejíček (např. zázvor, rozmarýn, levanduli, skořici, mandarinku či bergamot). Nezapomeňte na oblíbenou hudbu, svíčky a rázem se zahřejete ne jenom na těle, ale díky příjemné relaxaci také na duši.

Nechte se hýčkat odborníky

Pokud si chcete dopřát opravdový luxus, zajděte si na nějakou příjemnou proceduru, nechte se ohřát např. lávovými kameny, vířivou koupelí, hřejivými zábaly či příjemnou masáží.

Sex

Jelikož sex je dobré řešení na drtivou většinu problémů, dokáže pomoci také v boji proti nepříjemnému chladu. Náruč milovaného partnera a společně strávené chvíle dokáží rozproudit krev a zahřát tělo i v těch největších mrazech.

Odpočinek a relaxace

Dostatečný a hlavně kvalitní odpočinek a příjemná relaxace, jsou pro lidský organismus nepostradatelné a jsou také velice důležité, aby se naše tělo dokázalo zahřát. Pokud budete unavení a ospalí, nikdy se vaše tělo pořádně nezahřeje a chlad budete cítit i v době, kdy už budou venku příjemnější teploty.

Článek vyšel: 09.02.2012 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

  • Podběl lékařský

    Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

  • Kopřiva dvoudomá

    Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

  • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

    Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %