Orientální břišní tance

Chcete se věnovat nějaké aktivitě a nemůžete se rozhodnout pro něco konkrétního? Zkuste navštívit kurz orientálních tanců. I když zjistíte, že to není pro vás, zaručeně zažijete nezapomenutelnou atmosféru a nebudete toho litovat.

Orientální tanec je vhodný pro všechny ženy, které se rozhodly udělat něco pro své zdraví a zformování postavy. Na rozdíl od posilování a jiných forem sportu se u tance neklade důraz na jednotvárný automaticky prováděný pohyb. Orientální tanec pomáhá ženám zvýšit sebevědomí a obnovit pozitivní pohled na svět. S tímto druhem tance se dá začít v kterémkoliv věku. Tyto tance jsou velice oblíbené jak u náctiletých dívek, tak u žen v pokročilejším věku.

Historie břišních tanců

Tento druh tance můžeme považovat za vůbec nejstarší taneční umění na světě. Jeho vznik se datuje zhruba kolem 4 až 10 000 let před naším letopočtem. Břišní tance se tančily v dávných kulturách Afriky, Indie a Blízkého východu. Většina zdrojů hovoří o tom, že tento tanec původně tančily ženy, kvůli usnadnění porodu, říkalo se mu proto „tanec rodiček“. V Římě, Řecku, Egyptě, Africe u Asyřanů a Peršanů se tyto tance tančily na oslavu plodnosti. Později dochází k šíření těchto tanců po světě a začínají se používat nejrůznější rekvizity jako např. šavle, závoje, bubínky, svíce, hole, hůlky a prstové činelky. Důležitou roli hrál tanec také v harémech, kde se jím ženy udržovaly ve fyzické kondici, používaly ho při milostné předehře a tančily pro své potěšení, když jim byla dlouhá chvíle. Evropanky začaly s orientálními tanci až ve 20. století. V české republice se první školy břišních tanců začínají objevovat v roce 1999. V orientálních tancích můžeme najít mnoho kultur, zvyků a tradic z mnoha zemí světa.

Důvody proč tančit:

Pohyb, který se provádí při tanci je velice, ženský, přirozený a plynulý, rovnoměrně zatěžuje celé tělo a dochází při něm ke zvýšení hladiny adrenalinu v krvi. Dá se o něm říci, že léčí tělo i duši. A milé dámy, ruku na srdce, která z nás by si nechtěla občas připadat, jako princezna Šeherezáda z pohádek tisíce a jedné noci? Při tomto tanci s nejrůznějšími šátky a ozdůbkami si tak jistě bude připadat každá.

Deset důvodů proč tančit:

 • tanec pomáhá s formováním postavy

 • šetří klouby a nedochází při něm k přetěžování svalů

 • pomáhá léčit bolesti zad a krční páteře

 • zlepšuje celkové držení těla

 • stimuluje trávicí soustavu

 • zlepšuje krevní oběh

 • pomáhá při gynekologických problémech (posilování pánevního dna, zmírnění premenstruačního syndromu a menstruačních bolestí)

 • zlepšuje sebevědomí a upevňuje duševní zdraví

 • tančit se dá i v těhotenství

Orientální tance se postupem času staly velice oblíbené, pro ženy je to nejpřirozenější forma pohybu. Ženy v tanci nachází samy sebe, získávají vzpřímený postoj a zdravé sebevědomí. O orientálním tanci by měla zapřemýšlet každá žena, která chce pro sebe něco udělat a při tom si neumí představit hodiny týrání a pocení se ve fitness centru. Pokud se rozhodnete pro břišní tanec určitě neuděláte chybu, naučíte se radovat z pohybu, uděláte něco pro zdraví a ještě si budete připadat jako princezna.

Článek vyšel: 14.07.2015 / Odkaz

Přečtete si také

 • Australský čajovník – Tea tree

  Olej získávaný z australského čajovníku je čistě přírodní produkt a je právem považován za nejsilnější přírodní antiseptikum.

Související články

 • Pilates - cvičení pro každého

  O nutnosti pravidelného pohybu už dnes nikdo z nás nepochybuje. Stejně důležité je ale nenechat se manipulovat módními výstřelky a médii, které nás masírují bezmeznou propagací posilovacích přístrojů a lekcí aerobiku.…

 • Letní cyklománie

  Královská korunka v oblasti sportu patří sice oficiálně už léta atletice, mým osobním favoritem na trůn je ovšem docela jiné odvětví – stále populárnější cyklistika. Proč právě obyčejné kolo? Jen málokterý sport…

 • Lymfatická masáž

  Detoxikace patří v poslední době k těm několika slovíčkům, které se nejen v ženských magazínech skloňují ve všech možných pádech. Všichni dobře víme, jak moc je pro naše fyzické i duševní zdraví důležitá pravidelná…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %