Orientální břišní tance

Chcete se věnovat nějaké aktivitě a nemůžete se rozhodnout pro něco konkrétního? Zkuste navštívit kurz orientálních tanců. I když zjistíte, že to není pro vás, zaručeně zažijete nezapomenutelnou atmosféru a nebudete toho litovat.

Orientální tanec je vhodný pro všechny ženy, které se rozhodly udělat něco pro své zdraví a zformování postavy. Na rozdíl od posilování a jiných forem sportu se u tance neklade důraz na jednotvárný automaticky prováděný pohyb. Orientální tanec pomáhá ženám zvýšit sebevědomí a obnovit pozitivní pohled na svět. S tímto druhem tance se dá začít v kterémkoliv věku. Tyto tance jsou velice oblíbené jak u náctiletých dívek, tak u žen v pokročilejším věku.

Historie břišních tanců

Tento druh tance můžeme považovat za vůbec nejstarší taneční umění na světě. Jeho vznik se datuje zhruba kolem 4 až 10 000 let před naším letopočtem. Břišní tance se tančily v dávných kulturách Afriky, Indie a Blízkého východu. Většina zdrojů hovoří o tom, že tento tanec původně tančily ženy, kvůli usnadnění porodu, říkalo se mu proto „tanec rodiček“. V Římě, Řecku, Egyptě, Africe u Asyřanů a Peršanů se tyto tance tančily na oslavu plodnosti. Později dochází k šíření těchto tanců po světě a začínají se používat nejrůznější rekvizity jako např. šavle, závoje, bubínky, svíce, hole, hůlky a prstové činelky. Důležitou roli hrál tanec také v harémech, kde se jím ženy udržovaly ve fyzické kondici, používaly ho při milostné předehře a tančily pro své potěšení, když jim byla dlouhá chvíle. Evropanky začaly s orientálními tanci až ve 20. století. V české republice se první školy břišních tanců začínají objevovat v roce 1999. V orientálních tancích můžeme najít mnoho kultur, zvyků a tradic z mnoha zemí světa.

Důvody proč tančit:

Pohyb, který se provádí při tanci je velice, ženský, přirozený a plynulý, rovnoměrně zatěžuje celé tělo a dochází při něm ke zvýšení hladiny adrenalinu v krvi. Dá se o něm říci, že léčí tělo i duši. A milé dámy, ruku na srdce, která z nás by si nechtěla občas připadat, jako princezna Šeherezáda z pohádek tisíce a jedné noci? Při tomto tanci s nejrůznějšími šátky a ozdůbkami si tak jistě bude připadat každá.

Deset důvodů proč tančit:

 • tanec pomáhá s formováním postavy

 • šetří klouby a nedochází při něm k přetěžování svalů

 • pomáhá léčit bolesti zad a krční páteře

 • zlepšuje celkové držení těla

 • stimuluje trávicí soustavu

 • zlepšuje krevní oběh

 • pomáhá při gynekologických problémech (posilování pánevního dna, zmírnění premenstruačního syndromu a menstruačních bolestí)

 • zlepšuje sebevědomí a upevňuje duševní zdraví

 • tančit se dá i v těhotenství

Orientální tance se postupem času staly velice oblíbené, pro ženy je to nejpřirozenější forma pohybu. Ženy v tanci nachází samy sebe, získávají vzpřímený postoj a zdravé sebevědomí. O orientálním tanci by měla zapřemýšlet každá žena, která chce pro sebe něco udělat a při tom si neumí představit hodiny týrání a pocení se ve fitness centru. Pokud se rozhodnete pro břišní tanec určitě neuděláte chybu, naučíte se radovat z pohybu, uděláte něco pro zdraví a ještě si budete připadat jako princezna.

Článek vyšel: 14.07.2015 / Odkaz

Přečtete si také

 • Soutěž o komfortní čočky a okurkové polštářky

  Patříte-li mezi tu početnou skupinu lidí, kteří svůj zrak musí určitým způsobem korigovat, jistě vás někdy napadlo vyzkoušet kontaktní čočky. Nic proti brýlím, dnes už seženete parádní kousky, které skvěle doladí vaši…

Související články

 • Pilates - cvičení pro každého

  O nutnosti pravidelného pohybu už dnes nikdo z nás nepochybuje. Stejně důležité je ale nenechat se manipulovat módními výstřelky a médii, které nás masírují bezmeznou propagací posilovacích přístrojů a lekcí aerobiku.…

 • Letní cyklománie

  Královská korunka v oblasti sportu patří sice oficiálně už léta atletice, mým osobním favoritem na trůn je ovšem docela jiné odvětví – stále populárnější cyklistika. Proč právě obyčejné kolo? Jen málokterý sport…

 • Lymfatická masáž

  Detoxikace patří v poslední době k těm několika slovíčkům, které se nejen v ženských magazínech skloňují ve všech možných pádech. Všichni dobře víme, jak moc je pro naše fyzické i duševní zdraví důležitá pravidelná…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %