Parfémy a roční období

Věděli jste, že pro každé roční období se hodí jiná vůně? Ano, stejně tak jako se mění počasí, je vhodné měnit také naši vůni.

Jarní vůně

Na jaře je vhodné používat především svěží vůně. Jelikož jaro s sebou přináší i sladkou romantiku, žádná žena se neobejde bez slaďoučkých květinových vůní, svěžest nám dodají citrusové vůně a vhodné jsou také nejrůznější parfémy s nevtíravou ovocnou vůní. Jelikož s příchodem jara přichází také teplejší počasí a naše tělo se začíná potit, je vhodné používat parfémy jemných lehkých a svěžích vůní, které úžasně vyniknou na kůži a probudí naše smysly a touhy.

Letní vůně

V horkých letních dnech je zapotřebí notná dávka osvěžení a energie. Je proto vhodné používat speciálně vytvořené letní vůně, ze kterých je možno cítit slunce, moře a příjemný vánek s příměsí tropického ovoce a květin. V létě se doporučuje vynechat těžké kořenité a příliš intenzivní vůně. Vyberte si proto parfém, který ve vás vyvolá pocit radosti, lehkosti a svěžesti.

Podzimní vůně

S příchodem podzimu se mění příroda a mění se také nároky na vůně. Dalo by se říci, že s podzimem a příchodem chladnějších dní vůně těžknou. Je čas tedy změnit i náš parfém. Na řadu přichází smyslné sladké vůně , které v sobě skrývají mnohá tajemství a nádech orientu. Podzimní parfémy se vyznačují především dřevitými a kořeněnými odstíny doplněnými sladkou vůní zralého ovoce. Z koření je nejčastěji využívána vůně kardamomu, bergamotu, bílého pepře a vanilkového lusku. Z dřevitých vůní je to především santal a cedr. Z ovoce jsou potom zastoupeny nejčastěji grapefruity, kdoule, citrusy, ostružiny a švestky.

Zimní vůně

Také zimní čas s sebou přináší své specifické vůně. V tmavých a mrazivých zimních dnech si můžeme pomocí vhodně zvoleného parfému projasnit náladu. Zima je také obdobím plesů, zábavy, tance a setkání s přáteli. I v zimě je proto velice důležitá naše osobitá vůně. V těchto měsících je vhodné používat spíše ty těžší a výraznější vůně. Nejčastěji se používají parfémy s vůní vanilky, orientu, medu a vůně skrývající různá tajemství. Nebojte se proto zvolit vůně smyslné a intenzivní, které vás dokáží zahřát i v pořádném mrazu.

Článek vyšel: 15.01.2015 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

  • Móda léto 2010 - obuv

    Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

  • Půjčovna luxusních kabelek

    Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

  • Móda léto 2010 - oblékání

    Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %