Pomoc v boji s chřipkou a nachlazením

Stejně tak jako každý rok, se v těchto dnech mnoho z nás potýká s chřipkou či virózami. Znáte to, je více než pravděpodobné, že se sychravými podzimními dny se dříve či později dostaví i nepříjemné pocity, jako je pálení v krku, bolení hlavy, ucpaný nos atp.

Nachlazení, rýma a chrapot se staly realitou podzimních dní a my marně přemýšlíme, jak se jich, co nejúčiněji zbavit. Pokud nechceme spoléhat na chemické preparáty z lékárny, zkusme se zaměřit na rady našich babiček.

Naši předci se spoléhali na léčivou sílu přírody, zvýšený příjem vitamínu C, pestrou stravu a samozřejmě také na dostatečný pitný režim. Velmi důležitou roli hraje také kvalitní odpočinek a dostatek relaxace, protože pouze tak bude naše tělo připraveno bojovat s dotěrnými nemocemi.

Tekutiny:

Během jakéhokoli onemocnění je důležité doplňovat tekutiny. Je důležité pít dostatečné množství vody, přírodních džusů a kvalitních čajů – ovocné, zelené a bylinkové. Při nemoci vynecháme kávu, sycené a slazené limonády a samozřejmě alkohol.

Mléko s medem:

Příjemnou úlevu při bolestech v krku přináší mléko s medem. Pozor, ale při zahlenění, mléko může způsobit zhoršené vykašlávání.

Zdroje vitamínu C:

Velkými zásobárnami vitamínu C jsou např. šípky, rakytník řešetlákový, citrusové plody, ale také brambory, papriky jahody a další ovoce a zelenina.

Pestrá strava:

Pouze pestrá strava bohatá na zdraví prospěšné látky, dokáže naše tělo připravit na boj s chřipkou a dalšími nemocemi. Je zapotřebí jíst dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin, mléčných výrobků, masa atp. Naopak vynechat bychom měli uzeniny, sladkosti, bílé a tukové pečivo atd.

Zázvor:

Je vynikající pomocník při boji proti kašli a horečce.

Přírodní antibiotika:

Česnek, cibule, brusinky, aloe vera jsou přírodními antibiotiky, které působí proti bakteriím, virům a mají rovněž silné protizánětlivé účinky.

Kloktání, zábaly a inhalace:

Přináší úlevu při bolestech v krku, kašli a chrapotu.

Chřipku, nachlazení či virózu není radno podceňovat, mohou se vyskytnout i závažné komplikace, které by nám mohly značně zkomplikovat život!

Článek vyšel: 17.01.2013 / Odkaz

Přečtete si také

 • Valentýnské dárky pro muže i ženy

  Dej svému miláčkovi skvělý a netradiční dárek! Letecká společnost SKY Europe se rozhodla věnovat zdarma zpáteční letenku těm párům, které v sobotu dorazí na pražské letiště a tam "prokáží" svou náklonnost…

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %