Pro koho je kosmetika důležitější?

Kosmetika? Cizí slůvko, které ženy používají ve spojitosti s každodenním rituálem zkrášlování. Pro muže však znamená ráno si přivstat, alespoň o deset minut, aby si mohli vyčistit zuby a prohrábnout rukou vlasy, dřív než jejich něžná polovička zabere koupelnu na nejméně půl hodiny. To vypadá, jakoby muži byli obětí kosmetiky.

Ruku na srdce – křivdím někomu?

Existují tři pohledy na danou věc. Je jen na Vás, ke kterému se přikloníte.

První z pohledu ženy:

Také si čistíme zuby a myjeme obličej, jen k česání používáme hřeben. Dále se trošku namalovat, abychom se líbily hlavně sami sobě, protože přítel či manžel to neocení. Teprve, když potkáme souseda, který se na nás mile usměje, máme pocit, že to nebylo zbytečné. Je důležité abychom, se cítily dobře a sebevědomě. Pak vše snáze zvládáme. A obdivné pohledy mužů, to jsou jen třešničky na dortu za čas, který jsme ráno v koupelně strávily.

Druhý z pohledu muže:

Omýt se, vyčistit zuby, obléci a rychle do kuchyně na kafe. Pak nám je vše jedno a odpustíme něžné polovičce, že na ni musíme čekat. Občas nám zpříjemní čekání sousedka, kterou zahlédneme oknem. Byla dnes o něco rychlejší něž naše manželka. Je krásně oblečená a vkusně namalovaná. I kdyby manželka vypadala stejně úchvatně, tak si toho po ránu nevšimneme, protože ta krásná slečna od vedle, nás přece nezdržovala v naší koupelně. Tiše závidíme sousedovi, jak je jeho manželka ohleduplná. Určitě mu nezabere koupelnu na celou věčnost a ještě vypadá kouzelně.

Třetí tolerantní pohled:

Ať je v koupelně první kdokoliv, druhý rád počká a jde třeba připravit snídani, než aby přešlapoval nervózně před koupelnou. Každý si stráví v koupelně tolik času, aby byl spokojen sám se sebou, protože ráno je nejdůležitější z celého dne. A když pak vyjdete společně ven, dobře naladěni na nový den, soused se sousedkou mohou jen závidět.

Ale pod slovem kosmetika se neskrývá pouze řasenka, stíny, make-up, toaletní voda – to co vyvstane mužům na mysl nejdříve. Ani pánové se bez ni neobejdou! Ruce si určitě myjí mýdlem, pouze voda jim vlasy neumyje a ty krásné vůně, které cítíme když kolem nás projdou, není přirozené pižmo. Je pravda, že někdy si musí připadat v koupelně, jako objevitelé, než najdou těch pár věcí. Občas by uvítali cedulky, která lahvička je na co, protože ty,, malý, cizí kliky háky“ prostě nerozluští. Ale na to mají své miláčky, ty dvounohé co mluví stejnou řečí jako oni, aby jim řekli, kde je to, co v koupelně podle nich vůbec není.

Myslíte, že je to jen pár nesmyslných slov? Nemůžete uvěřit, že by to u někoho mohlo tak fungovat? Sice jste se zasmáli či pohoršili, ale realita vám chybí? Zeptejte se například kamarádky. Určitě vám ráda poví jaké dobrodružství s přítelem či manželem zažívá.

Jeden příklad za všechny. Starší manželé, žijí sami a děti s vnoučaty za nimi jezdí. Dcera dala mamince masku na vlasy. Ta ji nepoužívala, ale maska stále mizela. Dcera měla radost, že dala dárek co maminka používá. Až časem se jí zeptala, jak je s ní spokojená a jestli by ji chtěla znova koupit, když už jí tam má tak málo. Mamka na ni zůstala s údivem koukat se slovy, že ji nikdy nepoužila. Obě se začaly pídit a hádejte kdože byl ten tajuplný skřítek, který na ni chodil. Byl to tatínek, který v dojmu, že se jedná o pleťový krém si ji dával pravidelně obden na obličej. Nikdy si nepřečetl co v té dóze je, přece nebude luštit nějaké malé „kliky háky“. V zimě ho prý krásně hřála a nikdy neměl omrzlé tváře.

Muži, dovolte ženám, se trochu rozmazlit tím vším a ony vám to zas oplatí spokojenou a milou náladou či výborným jídlem, které umí pouze ta vaše princezna.

Ženy, myslete také na muže. I když toho nepotřebují tolik co vy, pohled na hezky upraveného muže, který vás okouzlí svým šarmem je milé zpříjemnění dne. A vždy jim pečlivě a klidně i opakovaně vysvětlete na co, že se to používá.

Článek vyšel: 12.07.2010 / Odkaz

Přečtete si také

 • Vyhrajte poukázku na nákup šperků

  Zkrášlování těla patřilo k základním lidským potřebám už od pravěku... a co si budeme nalhávat, dámy v této zábavné činnosti vždy vynikaly o něco víc než jejich mužští protějškové. Naše předchůdkyně si musely vystačit…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %