S blížícím se podzimem nastupují šik gumovky do města opět na scénu!

Holínky jsou obuv zakrývající i holeně nohou. Nejčastěji se tak nazývá speciální druh gumové ochranné obuvi, která je primárně určena k ochraně před vodou a bahnem. Tolik praví všeobecná informace čerpaná z Wikipedie. 

Ovšem tato charakteristika se týkala spíše původního účelu holínek sloužících pouze jako pracovní obuv. Nesporných výhod v nošení holínek si v roce 2004 všimla britská módní společnost Evercreatures a představila světu speciální barevné holínky pro dámy. Výsada uchování nohou v suchu a teple zůstala zachována a přidaly se originální tisky zajišťující dobrou náladu i v psím počasí.

V loňském roce jsme si už i my v Čechách oblíbili toto praktické obutí do deště a veselé motivy botek do deště prosvítily šedivé podzimní ulice našich měst. Tyto originální gumovky je totiž škoda nosit jen do lesa na houby nebo na práci na zahradě. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, se příjemně nosí a údržba je velmi jednoduchá. Po příchodu domů se prostě otřou vlhkým hadříkem nebo omyjí vodou. Pro chladnější období jsou na trhu dostupné i varianty se zateplenou vrstvou neoprenu.

I v letošním roce vede matný povrch a vybrat si můžete z rozmanitých vzorů. Ať už to jsou květiny, srdíčka, puntíky, nebo třeba pejsci. Výrobce nezapomněl ani na děti, které nadchnou vzory letadélek nebo pruhy inspirované duhou. Pánové vyznávající módní trendy si určitě oblíbí modré holínky s potiskem aut a doubledeckerů.

Dalším kvalitním výrobcem dámských holínek je kanadská společnost KAMIK, která také nabízí 100% recyklaci holínek této značky. Stačí je pouze dobře vyčistit a odeslat na adresu dovozce: U100, s. r. o., Bezručova 82/17b, 602 00 Brno. Firma také každým rokem představuje svou nejnovější kolekci, které vévodí květinové, geometrické a abstraktní vzory.

Pokud jste ještě módní holínky neužila v letošním podivném létě, na festivalech či dovolené, už se brzy dočkáte. Takže až za pár týdnů začnou podzimní plískanice, oblečte si kalhoty s cigaretovými nohavicemi nebo zcela bez obav sukni a vzhůru do louží! A buďte si jistá, že upoutáte pozornost nejen opačného pohlaví. Holínky jsou totiž sexy. Ženy vám je budou závidět a mužům pozvednou náladu.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hol%C3%ADnky

Článek vyšel: 13.09.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Soutěž o iPhone 4, notebook Acer a další ceny

  Je tu nový portál kolektivního nakupování BigSale.cz a s ním startovací soutěž o následující ceny: iPhone 4, notebook Acer v hodnotě do 10.000 Kč a poukaz na sportovní vybavení v hodnotě 10.000 Kč ve značkové prodejně…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících42 %
Nevímprocento hlasujících22 %