Společná dovolená - technická kontrola vašeho vztahu

Stává se vám, že se najednou z ničeho nic, rozbliká kontrolka chlazení na přístrojové desce vašeho vozu? Řeknete si: „ To je nějaká hloupost! Vždyť jedu z kopce! “ A nevěnujete varovnému signálu žádnou větší pozornost?

A stává se vám, že vás z ničeho nic, vytočí nevinná poznámka vašeho drahého do ruda? Nebo vám najednou začne neskutečně vadit nějaký dlouhodobý partnerův zlozvyk, kterému jste dříve nevěnovala pozornost a nechával vás chladnou?

Tak jako delší cesta na vytouženou dovolenou prověří technický stav vašeho vozidla, stejně tak společná dovolená prověří stav vašeho vztahu. Nejste dobrodruh, abyste jela přes 1.000 km k nejbližšímu moři nespolehlivým autem?

A máte dost odvahy sdílet deset volných dnů, na které se těšíte celý rok, s někým, komu už zase tolik nevěříte?

Pokud jste s partnerem ve fázi stagnace nebo už dokonce na křižovatce, společně strávené dny, kdy jste odkázáni jen sami na sebe, vám určitě napoví, jakým směrem dát. Máte - li problém shodnout se na jakékoli činnosti vyžadující spolupráci a oboustrannou toleranci, je rozhodování ohledně budoucnosti asi jasné.

Je ale docela dobře možné, že si právě tady uvědomíte, co způsobuje vaše současné partnerské problémy. Nejčastější příčinou bývá nedostatečná komunikace a když už je chyba nalezena, není nic lehčího než ji napravit. Večer u lahvinky dobrého místního vína máte možnost vše pořádně probrat a všechna nedorozumění z poslední doby si vysvětlit. Dovolená je pro takovéto dlouhé noční hovory jako stvořená.

Až si zase vzpomenete čím se navzájem obohacujete a co máte na tom druhém rádi, umocněte tuto výjimečnou chvíli nějakým společným prožitkem. Z něj totiž budete čerpat, až po návratu domů zase zapadnete do každodenního kolotoče všedních starostí. Krásnou dovolenou!

Článek vyšel: 26.07.2011 / Odkaz

Přečtete si také

 • Vosí hnízda

  Vosí hnízda patří v českých domácnostech mezi nejoblíbenější druhy nepečeného cukroví, již po mnoho let. Každá rodina má na vosí hnízda nějaký ten svůj recept. Zkuste pro letošní rok vyzkoušet ten, který jsme pro vás…

Související články

 • Benefiční projekt Emil

  Zářivě žlutý ptáček Emil není na poli pomoci handicapovaným žádným neopeřeným holátkem. Právě naopak. Jako maskot Českého paralympijského týmu funguje už řadu let a od roku 2003 si pod svá ochranná křídla vzal také…

 • III. internetová aukce "Děti dětem"

  Jestli chcete udělat radost hned několika osobám, taky sami sobě, pomoci dětem a ještě si na památku vydražit obrázek nebo keramickou sošku, mrkněte na

 • Fotbal pro rozvoj

  Vrcholový fotbal má své pevné jádro skalních fanoušků, kteří na svou milovanou hru nedají dopustit. Kdo se ale na tento populární sport zkusí podívat s odstupem, uvidí i jeho odvrácenou tvář – chladný kalkul,…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %