Správné používání parfémů

Vůně každé ženy, ale i muže je přinejmenším stejně důležitá jako jejich oblečení. To jak voníme je vlastně vyjádřením toho jací ve skutečnosti jsme. Proto je výběr parfému a jeho správné použití velice důležité.

Parfémy je vhodné nanášet na místa, kde je pokožka nejteplejší, tím docílíme větší intenzity vůně. Nejvhodnější místa kam nanést parfém jsou: oblasti krčních tepen, vnitřní strany zápěstí, loketní důlky, oblasti klíčních kostí a oblasti za ušima. Vhodné je použít parfém na právě umyté vlasy a dá se použít také na oblečení z přírodních materiálů a kožešiny. Raději nenanášejte parfém přímo na bílé nebo světlé oblečení, nikdy ne na přírodní hedvábí.

Také pro správné používání parfémů platí určité zásady:

1). Vůně našeho parfému nesmí za žádnou cenu zahltit místnost a ovládnout prostředí ve kterém se nacházíme.

2). Vůně by měla být decentní a jemná, taková vůně je vždy příjemnější jak pro nás tak pro naše

okolí. Intenzitu vůně také musíme přizpůsobit příležitosti a prostředí ve kterém se nacházíme, tady platí zásada, že čím je oficiálnější prostředí tím lehčí a nenápadnější vůni zvolíme.

3). S postupujícím dnem by se měla stupňovat intenzita vůně parfému, což znamená, že v ranních hodinách by měla být vůně co možná nejjemnější, během dne můžeme přidat na intenzitě a ve večerních hodinách můžeme zvolit ty nejintenzivnější vůně.

4). Myslete také na to, že vůně parfému se během dne mění – hlava parfému se rozvíjí během prvních chvilek po aplikaci, srdce parfému se rozvine po několika minutách po použití a základ parfému působí po dobu několika hodin.

5). Vůně nesmí být nikdy vtíravá. Pokud použijeme větší množství sladkého těžkého parfému, z příjemné vůně se stane vůně vtíravá. Pravidlo „všeho s mírou“ platí i při používání parfémů. Obzvlášť v ranních hodinách může být vtíravá vůně velice nepříjemná. 

6). Při volbě parfému musíme brát ohled na svoji momentální náladu, na svůj vlastní vkus a způsob života. Není dobré se nechat zlákat módními trendy a vybírat vůně podle toho jestli jsou právě in. 

7). Při výběru parfému je také dobré vzít v úvahu roční období. Na jaře a v létě, když jsou teplé dny je vhodné používat především svěží květinové a citrusové vůně. Na podzim a v zimě se hodí vůně spíše těžší a orientální.

8). Jedna z nejdůležitějších kritérií při výběru parfému je abychom se v něm cítili příjemně.

Článek vyšel: 15.06.2014 / Odkaz

Přečtete si také

 • Šalvěj lékařská

  Možná si právě teď nedokážete vybavit její vůni a typickou chuť. Šedozelenou barvu šalvějových listů a jejich plstnatý vzhled si ale zaručeně nespletete. Šalvěj lékařská se těšila velké oblibě už za časů starověkého…

Související články

 • Móda léto 2010 - obuv

  Móda léto 2010 - obuvPokud patříte mezi ženy, které se nechají ovlivnit aktuální módní vlnou, zajisté oceníte dnešní článek, který vám napoví jaké botky zvolit, aby jste byla in v letošní letní sezóně. Pro ulehčení jsme maličko pátrali za…

 • Půjčovna luxusních kabelek

  Půjčovna luxusních kabelekPokud již léta marně toužíte po krásné luxusní kabelce a nemáte na ní dostatek peněz, nyní se vám naskýtá jedinečná příležitost. Luxusní kabelku si dnes můžete klidně vypůjčit. Ano, dávnou minulostí jsou doby, kdy se…

 • Móda léto 2010 - oblékání

  Móda léto 2010 - oblékáníLéto a letní sezóna se nezadržitelně blíží a i když to zatím tak nevypadá, už nám pomalounku klepe na dveře. Pokud se zajímáte o to, co se bude nosit a jaké budou módní trendy, napoví vám dnešní článek. Jestli nás…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %