Sukhishvili - Gruzijský národní balet

Téměř sto zpěváků, tanečníků a hudebníků na scéně. Nádherné kostýmy a přepychová scéna odrážející obraz gruzijské duše. Příběh o boji, utrpení a statečnosti gruzijského národa. Živá hudba a tradiční nástroje... To vše se skrývá pod názvem Sukhisvili - Gruzijským národním baletem. Fantastické umění hrdých a temperamentních Gruzijců můžete spatřit na vlastní oči i u nás, 28. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Jména zakladatelů slavného Národního Gruzijského baletu Iliko Sukhishvili a Nino Ramishvili jsou obklopeny legendami a sláva souboru je celosvětová. Media soubor nazývají „Osmý div světa“. Sukhishvilův baletní soubor byl prvním folklorním tanečním souborem, který se publiku představil na slavném jevišti „La Scala“ Opera House v Miláně, kde překonal rekord známého tenora Enriqua Carusa a po jejich výstupu se opona zvedla čtrnáctkrát! Vystoupení na Broadwayi bylo největší senzací roku a samotný soubor byl pojmenován jako „Nejlepší baletní soubor, který kdy vystoupil na Broadwayi“.

Soubor se skládá ze sedmdesáti tanečníků a vlastního orchestru. Během jeho existence má za sebou více než 200 turné a více než 9200 vystoupení, devětkrát navštívil pět kontinentů a osmaosmdesát zemí. Od jejich prvního vystoupení gruzijští tanečníci imponují divákům na celém světě svou ohromující choreografií, rychlými otočkami a skoky, působícími závrať. To vše dohromady zaplňuje podium dynamickou energií.

Mužská část souboru překvapuje zkušenostmi a temperamentem a projevují se bojovnou i impozantní povahou. Tanečníci rotující na špičkách a skákající do výše předvádějí profesionální techniku tance a jejich kreace berou dech. Úchvatným příkladem jejich výjimečných schopností jsou skoky a otočky na palcích obutých v měkkých, kožených botách bez tvrdé podrážky, nebo otočky na jednom koleni s dostatečnou rychlostí na to, aby se Vám zastavilo srdce! Překrásné tanečnice fascinují diváky svým šarmem, zdánlivě obyčejným, téměř pasivním tancem. Průběh tance je zdůrazněn kostými, ozdobami ve vlasech a stuhami padajícími až k pasu.

Dvouhodinový program Národního Gruzijského baletu je souvislý příběh gruzijské duše vyprávějící o zážitcích, který prožil gruzijský národ během posledních let. Tanečníci zhmotňují historii Gruzie, doprovázenou tragediemi a emocemi, ale také vtipem a temperamentem. Svéráznost Gruzijské duše, vyjádřena tancem od Iliko Sukhishvili a Nino Ramishvili, stále uchvacuje diváky a plní jejich srdce nezničitelným dojmem.

Malou video ochutnávku velkolepé show najdete pod tímto odkazem: www.youtube.com.

Článek vyšel: 25.10.2008 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

  • Občan pes

    Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

  • Ženy, které běhaly s vlky

    Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

  • Mark Inglis, beznohý horolezec

    Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %