Veletrh Antique nabídne „miliónového“ Filu a Kubištu, kabelku od Cartiera i drobnosti pod stromeček

Drahé skvosty, jejichž hodnota překračuje milionovou hranici i drobnosti za „pár korun“ - po několik následujících dní bude pražská Novoměstská radnice patřit starožitnostem ve všech jejich podobách i cenových úrovních - od drahých obrazů, přes masivní nábytek, vzácné šperky, až po drobné sošky a sklo dokládající preciznost dávných mistrů řemesla. 26. podzimní veletrh starožitností ANTIQUE se uskuteční od čtvrtka 11. do neděle 14. listopadu a své portfolio i služby nabídne odborníkům i milovníkům nadčasové krásy z řad laické veřejnosti na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.

Ústředním tématem nadcházejícího veletrhu je poslední slavný styl v historii dějin umění – Art Deco. „Díky ryzí a současně promyšlené jednoduchosti, nádechu luxusu a naprosté preciznosti zpracování neztrácí Art Deco mezi sběrateli oblibu ani po letech. Ve své době zasáhl všechny složky každodenního života, dokázal se prosadit v modelech slavných návrhářů i v sériové výrobě, při výrobě drahocenných porcelánových figur i levného nádobí, v návrzích nejdražších šperků od Cartiera i v masové výrobě bižuterie,“ popisuje Simona Šustková, prezidentka Asociace starožitníků, jež veletrh ANTIQUE pořádá. 

Právě  z dílny Cartiera pochází jeden z nejzajímavějších exponátů letošního veletrhu, Starožitnosti Michal Jankovský si připravily jedinečnou art decovou kabelku této značky, jejíž cena se pohybuje na úrovni 400 000,- Kč.  Uznávaný aukční dům Meissner&Neumann na veletrhu představí dva oleje významných českých autorů, které budou draženy v následné prosincové aukci. Zátiší s pohárem Emila Filly z roku 1931 a Včelín Bohumila Kubišty, jehož cena se pohybuje kolem pěti milionů. Antik Alma přiveze pro změnu nádhernou skleněnou soupravu, pod níž je podepsán René Lalique.

Více informací na www.asociace.com.

 Chybět na veletrhu nebude tradiční bezplatné poradenství, kdy mají návštěvníci možnost využít služeb renomovaného znalce. „Jako každý podzimní veletrh proběhne i letos charitativní sbírka, tentokráte ve prospěch sdružení APLA, což je asociace pomáhající lidem s autismem,“ dodává Simona Šustková. Tradicí se stalo také slavnostní udílení ocenění za nejlepší expozici a exponát veletrhu a vyhlášeny budou také nominace na titul Nejlepší provozovna roku. 

Veletrh ANTIQUE je výjimečnou událostí, která může zejména v oblasti užitého umění konkurovat aukcím. Kromě toho je veletrh skvělou příležitostí setkat se s v příjemném prostředí s obchodníky z celé republiky, porovnat nabídky a pohovořit s ostatními milovníky starožitností. 
 

***

Asociace starožitníků, která již po šestadvacáté pořádá veletrh starožitností ANTIQUE, se jako první z postkomunistických zemí stala vedle nejprestižnějších starožitnictví světa členem organizace C.I.N.O.A. Tato organizace mezinárodního rozsahu sdružuje obchodníky s uměním, mapuje trh se starožitnostmi a napomáhá obchodu s nimi. V souladu s tím usiluje i Asociace starožitníků o rozvoj českého trhu, aby nebyl zaplaven neznačenými falzy a napodobeninami a aby peníze uložené do starožitností byly dobře jištěnou investicí. Skrze svou Rudolfinskou akademii vzdělává, neboť vzdělání v oboru je jednou z podmínek pro orientaci na trhu se starožitnostmi a vhodné investování. V neposlední řadě se snaží i o propagaci vztahu lidí k našemu kulturnímu dědictví.  
 
 

26. podzimní veletrh starožitností Antique


11. - 14. listopadu 2010

Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2

Návštěvní doba: od 10 do 19 hod

Vstupné: 90,- Kč (pro členy Asociace starožitníků zdarma)

Snížené vstupné: 70,- Kč  (důchodci, studenti)

www.asociace.com 

Článek vyšel: 10.11.2010 / Odkaz

Přečtete si také

 • Příkrmy pro děti – od ukončeného 6. měsíce

  Většině maminek to připadá jako chvilka, kdy si poprvé přivezly domů z porodnice svého malého broučka, ale čas je neúprosný a rychle to utíká. Než-li se nadějeme, je miminku půl roku a s tím přichází i období prvních…

Související články

 • Občan pes

  Málokterému asijskému filmu se u nás podaří vykročit ze stínu filmových festivalů a prorazit si cestu do širší distribuce. Notabene thajskému. Občan pes si svou cestičku prošlapoval trpělivě krůček po krůčku, ale…

 • Ženy, které běhaly s vlky

  Cítíte se vyčerpané, bez zájmu o život, na pokraji svých sil? Chcete obdarovat a potěšit své opravdové přítelkyně a nevíte čím? Pak vězte, že kniha Ženy, které běhaly s vlky je tím opravdovým poselstvím pro…

 • Mark Inglis, beznohý horolezec

  Vyrovnat se s vrozeným handicapem či s osudovou nehodou, překonat hořkost, která se vkrádá do raněné duše a se vztyčenou hlavou se vrhnout do víru života... to vše si žádá notnou dávku vnitřní síly a upřímný obdiv ze…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %