Zázračná echinacea

Další z řady zázračných rostlinek s blahodárnými účinky na lidské zdraví, je bezpochyby Echinacea purpurea, u nás známá také jako třapatka nachová. Její léčivá síla dokáže hubit bakterie a viry a také značně redukuje alergie. Opomenout nesmíme ani její schopnost posilovat imunitní systém.

Tato divoce rostoucí bylina s krásnými purpurovými kvítky byla již před staletími hojně využívána indiánskými kmeny. Američtí indiáni ji nejčastěji používali k hojení ran a také jako protilék na hadí uštknutí. Časem její léčivou sílu objevili i evropští přistěhovalci a dnes je její léčivá moc hojně využívána téměř po celém světě.

Její použití je skutečně široké, využívají se všechny části rostliny – květy, kořeny, listy i stonky. Zakoupit ji můžeme ve formě nejrůznějších pastilek, gelů, tinktur, tobolek a také v sušené formě pro přípravu čaje.

Echinacea a její pozitivní účinky na lidské zdraví :

 • pomáhá proti náchylnosti k nemocem a nachlazení

 • dokáže příznivě ovlivnit průběh infekčních chorob

 • je účinná v boji proti aftům, opakovaným infekcím dýchacích cest, močového ústrojí a zánětům středního ucha

 • napomáhá k hojení povrchových ran a také proti kožním zánětům

Echinacea její působení v lidském organismu:

Tuto rostlinu můžeme po právu označit za přírodní antibiotikum a účinný prostředek proti infekci. Její léčivá síla dokáže ničit bakterie i viry. Pomáhá stimulovat imunitní systém a podporuje tvorbu interferonu, což je přirozená protivirová látka, která se vytváří v buňkách. Tyto účinky však nemají dlouhé trvání a proto je dobré při infekci užívat echinaceu v krátkých časových intervalech, tedy vždy po několika hodinách.

Echinacea má pozitivní vliv také při ekzémech a jiných autoimunitních stavech. Používá se také při zánětu dásní, herpetických infekcích, při zánětech průdušek a vedlejších nosních dutin. Šťáva z této rostliny pomáhá při hojení abscesů, ekzémů, popálenin a proleženin.

Echinaceu lze používat také jako prevenci proti chřipkovým onemocněním. Nejúčinnější je začít ji užívat hned jak se objeví první příznaky tohoto onemocnění.

Článek vyšel: 08.10.2012 / Odkaz

Přečtete si také

Související články

 • Podběl lékařský

  Podběl patří mezi první rostlinky, na které se nedočkaví bylinkáři zjara vrhají. Zlatožluté květy si svou cestu za sluncem razí leckdy už počátkem března, aniž by braly ohled na ledové zbytky sněhu. Právě teď je tedy…

 • Kopřiva dvoudomá

  Díky svým žahavým chloupkům si neodbytná kopřiva vysloužila spíše odpor než nadšené chvalozpěvy. Na její obranu se ovšem sluší připomenout několik set let dlouhá léčitelská tradice – vždyť už staří Římané…

 • Biopotraviny - šetrné k přírodě i k vašemu zdraví

  Kritikové označují současný celosvětový boom biopotravin za důsledek promyšleného marketingového tahu, jehož jediným cílem bylo vyvolat paniku a donutit nás spotřebitele sáhnout pěkně hluboko do peněženky. Inu, kdo…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %