Zdražení léků od 1. července 2012

kategorie: Lilek baklažán

A opět je tu situace, kdy si budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy. Tentokrát se bude zdražení týkat zhruba čtyř stovek léků, které naprostá většina z nás častěji, či méně častěji užívají na běžné zdravotní komplikace, jakými jsou alergie, kašel, bolesti nebo překyselený žaludek.

Jakoby toho zdražování nebylo i tak dost, nyní si budeme muset připlatit i za své zdraví. Po zvýšení sazeb DPH a neustále rostoucích cenách pohonných hmot,energií, služeb,.... nyní došlo i na léky. Ušetřeni nebudou alergici, rodiče malých dětí ani důchodci.

Léky, které dříve z části doplácela pojišťovna nebo byly zcela hrazeny ze zdravotního pojištění, si nyní budeme plně hradit z vlastní peněženky. Výjimkou zůstávají pouze léky pro chronicky nemocné pacienty. Obávat se tedy nemusí pacienti, kteří užívají multienzymové přípravky, pacienti s cystickou fibrózou, chronickým zánětem slinivky nebo s rakovinou.

Zdražení se týká zejména léků, které jsme si mohli doposud koupit jak na lékařský předpis tak i bez něho, jako např. Panadol či Ibuprofen. Dále jsou to léky, které ulevují od příznaků alergie jako např. Zycrtec, Zodac a další. Dražší bude i šumivé kalcium nebo přípravky proti kašli typu Bromexin, Stoptussin atp. Lidé, kteří mají problémy s překyseleným žaludkem nebo slinivkou a užívají Omeprazol či Pancreolan si rovněž budou muset připlatit. Rodiče dětí s atopickým ekzémem budou muset rovněž připlatit za promazávadla, která jsou pro jejich děti nezbytná.

Zdražování se prý bude týkat především menších balení těchto léků. Velká balení by i nadále měly z části nebo plně hradit zdravotní pojišťovny, aby tak ulevily chronicky nemocným pacientům.

Co by to mělo přinést? Díky změně zákona o zdravotním pojištění si zákonodárci slibují úsporu ve výši téměř půl miliardy korun ročně.

Článek vyšel: 28.06.2012 / Odkaz

Přečtete si také

 • Vánoční rozdávání radosti

  Shánění vánočních dárečků na sebe může vzít i jinou podobu než jen zběsilé závody mezi regály přeplněných obchodů a supermarketů. Vánoce vždycky byly a i nadále by měly zůstat časem, kdy myslíme především na své…

Související články

 • Mateřská se vrátí na loňskou úroveň

  Mateřská se vrátí na loňskou úroveňUrčité procento českých politiků zřejmě považuje ženy na mateřské dovolené, za nic nepotřebující neupravené divoženky, které se celý den nevěnují ničemu jinému, než-li kojení a šišlání na své potomky. Na co by tedy…

 • Omezení státní podpory bydlení

  Omezení státní podpory bydleníJako kdyby nebylo úsporných opatření málo, nyní se zdá, že dojde i na omezení státní podpory na bydlení. V rámci úsporných opatření kvůli extrémnímu zadlužení našeho státu a nadále trvající hospodářské krizi, navrhuje…

 • Jak uspořádat domácí rozpočet

  Jak uspořádat domácí rozpočetStále si říkáte, že vám chybí peníze. Pár dní před výplatou kontrolujete účet, zda výplata nepřišla „náhodou“ dřív. Sami dobře víte, že zázraky se nedějí. Blíží se čas dovolených a vy opět na ni nemáte?…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %