Žehlička na vlasy – ideální vánoční dárek

Touha po krásných vlasech spojuje snad všechny ženy na celém širém světě. Jak už to tak bývá většinou každá z nás touží po tom, čím nás příroda neobdařila. Blondýnky by chtěly být brunetkami a naopak. Ženy s rovnými vlasy touží po kudrlinkách a ženy s kadeřemi si velice přejí své vlasy narovnat,....

Dnešní článek se zaměřuje na ty z nás, které toužíme po krásně hladkých a rovných vlasech. Při tvorbě rovného účesu se neobejdeme bez pomocníka, jakým je žehlička na vlasy. Jak se, ale orientovat na trhu, který je doslova přesycen žehličkami, o kterých výrobci tvrdí, že právě ta jejich je zaručeně tím nejlepším, co si můžeme koupit.

Pokud si myslíte, že je jedno jakou žehličku si opatříte, protože jsou všechny stejné, tak se velice mýlíte. První na co bychom se měly zaměřit je typ našich vlasů.

Jemné a poničené vlasy

Pro tyto vlasy(vysušené, křehké, melírované, barvené, po trvalé ondulaci,...) je nejlepší používat pouze nižších teplot (cca 130 až 160°C). Tento typ vlasů vyžaduje tedy žehličku, u které je možnost libovolného nastavení teploty. Poničené vlasy je lepší před žehlením ošetřit speciálními přípravky, které vlasy ochrání před vysokými teplotami. Tento typ vlasů raději nežehlíme příliš často!

Jemné a řídké vlasy

Na jemné a řídké vlasy zvolíme menší a užší typ žehličky. Tyto vlasy rovněž raději žehlíme při nižších teplotách (cca 150 až 180°C), rovněž je lepší je chránit speciálními přípravky a s četností žehlení musíme být také velmi opatrné.

Zdravé a pevné vlasy

Zdravé a pevné vlasy můžeme žehlit při vyšších teplotách (cca 170 až 190°C) a rovněž tento typ vlasů snese i častější žehlení. Nic se, ale nemá přehánět, nezapomeňte, že žehlení neprospívá žádným vlasům bez ohledu na jejich kvalitu!

Husté a kudrnaté vlasy

Na tento typ vlasů se používají vyšší teploty (180 až 230°C) a žehlička by měla být širší. Pokud budeme husté a kudrnaté vlasy žehlit při nižších teplotách kolem 170°C, rovné vlasy nám dlouho nevydrží!

Vždy je lepší vybírat žehličku, na které se dají libovolně měnit teploty, můžeme si tak nastavit teplotu, která bude přesně vyhovovat našemu typu vlasů. Když se žehlením začínáme, je lepší vždy zvolit nižší teplotu a postupně opatrně zkoušet, která bude pro naše vlasy optimální.

I když jsou naše vlasy po žehlení krásné, hladké a lesklé nesmíme si myslet, že by jim žehlení snad nějak prospívalo. Ať je to jak je to, žehlení je pro vlasy velice namáhavá procedura, která by se neměla za žádnou cenu často opakovat. Časté žehlení při vysokých teplotách naše vlasy vysušuje, přepaluje a vytváří roztřepené konečky. Pozor, toto poškození způsobují i ty nejkvalitnější a nejdražší žehličky!

Ne všechny žehličky jsou stejné, vybírat si můžeme z mnoha výrobků. Vždy je zapotřebí si dobře rozmyslet, co od žehličky očekáváme. Všechny mají společné to, že dokáží narovnat a uhladit vlasy, liší se však různými vychytávkami, o které je výrobci obohatili, např:

 • vybrat si můžeme např. žehličky, které uvolňují do vlasů vitamín E

 • s některými můžeme žehlit i mokré vlasy

 • některé mají ionizátor

 • jsou žehličky, které jsou určené na velmi dlouhé a husté vlasy, ty bývají zpravidla širší a objemnější

 • dobré je když se dá na žehličce nastavit teplota přímo podle typu vlasů

 • dobrým pomocníkem je i zámek, který uzamkne nastavenou teplotu, aby nemohlo dojít při manipulaci k nechtěnému snížení nebo zvýšení teploty

 • perfektní vychytávkou jsou silikonové proužky po stranách žehlících ploch (díky nim se vlasy rychleji vyžehlí a jsou lesklejší)

 • pokud chcete pomocí žehličky vytvořit vlny a kudrlinky zvolte takovou, která má oblé hrany

Pokud uvažujete o koupi žehličky, nezapomeňte, že se blíží Vánoce a to je přímo ideální příležitost k tomu si nějakou pořídit!

Článek vyšel: 17.11.2012 / Odkaz

Přečtete si také

 • Novoroční předsevzetí

  Vánoční svátky nás nechávají spočinout v sobě samých, můžeme bilancovat uplynulý rok a občas si na samý závěr dáme nějaké to novoroční předsevzetí. Také je pravidelně porušujete už během prvních lednových dní? Tak na…

Související články

 • Safari Adventures

  Chcete-li udělat radost svým ratolestem, pořiďte jim počítačovou hru Safari Adventures. Postavičky i zvířátka v ní mluví česky, takže je vhodná i pro nejmenší předškoláky. Ani technicky není náročná a poběží také na…

 • Víkend v Krušných horách

  Hledáte originální dárek, kterým byste překvapili novomanžele nebo naopak zasloužilé "staromanžele"? Jeden tip bychom pro vás měli. Stejně jako pro všechny ostatní, co svůj volný čas tráví rádi v přírodě a…

 • Porcelán s neotřelým designem

  Asi byste jen těžko hledali nudnější tip na dárek než hrneček. Tedy... snad kromě bonboniéry a předtištěného přáníčka. Ale ještě než ho označíte nálepkou "absolutní fiasko", zkuste si prohlédnout sérii…

Přihlášení uživatele

Chcete se zúčastnit našich soutěží, odebírat novinky či diskutovat? Přihlaste se:

Pokud nejste členem našeho klubu, tak se zaregistrujte.

Soutěže na internetu
Soutež o 4 vstupenky na TOP SECRET
Soutěž o notebook Toshiba a hry od EA
Soutěž o šperky
Bohatá nadílka od Ježíška
Soutěž o multifunkční troubu Whirlpool a další ceny
Soutěž o poukazy na oblečení DIESEL, GUESS a další
Soutěž o parfémy Marina de Bourbon
Vyhraj XBOX 360 a Kinect!
Soutěž se značkou ASTOR o matující make-up Matitude HD
Vyhrajte ceny v hodnotě takřka 50.000 korun!

Anketa

Jsi spokojená se svou postavou?

Anoprocento hlasujících36 %
Neprocento hlasujících41 %
Nevímprocento hlasujících23 %